Центр сучасного мистецтва M17 представляє
проект міжнародної колаборації у сфері сучасного безпредметного мистецтва
ВЕЛИКЕ КОЛО / BIG CIRCLE

4 липня - 15 вересня 2019 року

"Велике Коло" - міжнародний мультиекспозиційний проект, що представить незалежні художні об'єднання та проекти non-objective art з усього світу

Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення - портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя разом з технічним прогресом художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу. Так, виникає ідея безпредметності, і художники-авангардисти виходять за межі традиційних медіа та формують нові види творчості, що актуальні і сьогодні.

"Безпредметне мистецтво - це правда у сьогоднішньому світі постправди; це мистецтво, яке нічого не говорить, а тому глядач вимушений звертатися до власних відчуттів, асоціацій, досвіду".
Тіберій Сільваші, український художник,
член мистецького об'єднання KNO

На межі ХХ-ХХІ сторіччя виникає рух незалежних художніх проектів та угруповань в сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років - "Живописний заповідник" у Києві, наприкінці 90-х - CCNOA в Брюсселі та PS project в Амстердамі. Друга хвиля художніх об'єднань з'являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: SN в Сіднеї, IS projects у Лейдені, Saturation Point в Лондоні, ParisCONCRET в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 - році e9a project space у Фрайбурзі, West Projects в Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація KNO | Kyiv Non Objective.

Проект "Велике Коло" об'єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу.

Впродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проекти: KNO | Kyiv Non Objective, Київ, Україна; REFLEX Wall, Тувумба, Австралія; CCNOA, Брюссель, Бельгія; WEST Projects, Сідней, Австралія; DAC, Дольчеаккуа, Італія; BANO / Pont-de-Claix (Biennale Internationale d'Art Non Objectif), Пон-де-Кле, Франція; e9a, Фрайбург, Німеччина; Saturation Point, Лондон, Велика Британія;
t e k s a s, Грестед, Данія; divisible, Дейтон, Огайо, США.


Проект "Велике Коло" підготовлено художнім об'єднанням KNO | Kyiv Non Objective

Виставка проходить за підтримки Adamovskiy Foundation

Центр сучасного мистецтва М17
вул. Антоновича, 102-104


Made on
Tilda