Фонд “Art for Victory UA”

Фонд “Art for Victory UA”

Поділитись
24.02.2022 - 24.02.2022
Поділитись

Центр сучасного мистецтва М17 долучився до створення Фонду “Art for Victory UA”!

“Art for Victory UA” є незалежним, некомерційним, благодійним фондом, організованим українською та міжнародною культурною спільнотою з метою підтримки існування та виживання українського культурного сектору в умовах війни.

Фонд створено задля надання всебічної допомоги у збереженні української культурної спадщини та мистецьких надбань, які перебувають під загрозою руйнування або знищення; для підтримки процесів відновлення та реставрації українських культурних цінностей; для допомоги діячам культурного сектору України; промоції української культури та мистецтва у всьому світі.

Фонд зареєстрований у Празі, в Чехії,  спільними зусиллями Prevalent Fund (Чехія), Adamovskiy Foundation (Україна) та M17 Contemporary Art Center (Україна).

Facebook фонду

Instagram фонду

Місія Фонду “Art for Victory UA” полягає у забезпеченні стабільного функціонування української візуальної культури та мистецтва, важливих для збереження життєздатности та єдности української нації у боротьбі проти російського вторгнення.

Цілі Фонду “Art for Victory UA”:

 • Надання всебічної допомоги та підтримки у збереженні українських культурних цінностей і мистецьких надбань.
 • Підтримка розвитку та функціонування українських культурних інституцій і культури загалом в умовах війни та вимушеного перебування за кордоном.
 • Евакуація предметів мистецтва у безпечне місце та подальше їх збереження.
 • Фінансова та матеріальна допомога діячам і діячкам галузі культури та мистецтв та їхнім сім’ям, які опинились у складній життєвій чи небезпечній для життя ситуації.
 • Забезпечення підтримки культурної та мистецької діяльности, спрямованої на формування усвідомлення української боротьби за свободу та демократичні цінності, проваджуваної в різних країнах світу.
 • Забезпечення сталого розвитку українського культурного сектору та його підтримка як важлива передумова єдности нації у боротьбі за перемогу.

Фонд “Art for Victory UA” реалізує свою діяльність за чотирма програмами:

 1. Підтримка інституцій
  Фонд пропонує підтримку українським культурним інституціям, стабільному функціонуванню яких завадила російська агресія. Якщо ви прагнете частково або повністю поновити інституційну діяльність, повідомте нас про свої потреби. Фонд готовий надавати ресурси для реалізації проєктів або окремих їх етапів, здійснення критично необхідних закупівель товарів або послуг, реставраційних робіт тощо.
 2. Збереження культурної спадщини
  Якщо ви володієте інформацією про культурні цінності та мистецькі надбання, що перебувають під загрозою пошкодження або знищення і потребують проведення заходів з їх охорони, консервації або евакуації, повідомте про це команду Фонду, залишивши заявку на надання підтримки такого характеру.
 3. Можливості у галузі культури та мистецтв
  Фонд акумулює інформацію щодо можливостей для діячів і діячок культурного сектору, що уможливлюють продовження професійну діяльність. Якщо ви маєте інформацію про інші можливості, які ще не включені до каталогу AFV, будь ласка, напишіть нам з порадою і рекомендацією. З новин у соцмережах та на сайті Фонду дізнайтеся про проєкти, що готуються, і подайте заявку на участь, або запропонуйте власні проєкти та ініціативи, що потребують фінансування та відповідають місії та цілям Фонду.
 4. Професійна підтримка
  У межах цієї програми Фонд надає допомогу людям, що залучені в мистецтво та культуру, аби ті продовжували свою діяльність. Якщо ви митець/мисткиня або культурний працівник(-ниця), що був/була позбавлена роботи, Фонд Art for Victory пропонує фінансову підтримку для поновлення професійних активностей: створення мистецтва, реалізація проєктів, закупівля необхідних матеріалів тощо.