30 травня в Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться відкриття виставки "Нічого зайвого" харківського художника Гамлета Зіньківського.

«Нічого зайвого – ось те, про що я нагадую собі багато разів на день. Не так вже й багато речей потрібно для життя: летиш із однією валізою на цілий місяць до іншої країни – і нічого, не помер без сервізів, штор, торшерів…»

Гамлет

Гамлет Зіньківський — український художник із Харкова. Народився у 1986 році. Працює в напрямку urban art, надаючи перевагу технікам графіки. На своїх роботах залишає підпис "Гам лет" (укр. "гомін років"), підкреслюючи соціальну спрямованість власної творчості.

Гамлет створює мистецтво, яке муляє очі комунальникам. Картини, що нагадують про найголовніше. Нагадує про прості істини, які так легко загубити у вирії брендів, фірм, статусів.

На виставці "Нічого зайвого" у М17 Гамлет представить одразу три своїх проекти:
  • Проект "Шмат Землі" — це тека з малюнками, присвяченими 100-річній історії клаптика землі і трьох поколінь людей, чиї життя лишили на ній свої сліди. Це 10 років роздумів на тему землі, що виколихувалися у подорожах автостопом і спогляданні світу. Проект став першою роботою Гамлета українською мовою, в якій автор вдався до розгортання суто української історії.
  • Проект "В очікуванні війни" — не тематична збірка. Він з'явився у 2014 році, коли над країною повис важкий чад насуваючогося лиха, від якого ніде було сховатись. У страшному передчутті, не годен впорядкувати думок, Гамлет, як він розповідає, перебирав свої речі і наштовхнувся на колекцію старих анонімних світлин, що їх роками купував на барахолках. "Без мене усе це сміття", — подумав художник. Він вирішив створити серію колажів, зібрати їх до скриньки та сховати під землею. Але закопувати нічого не довелося. Роботи захотіли виставити в Австрії, і Гамлет усе відправив туди. А потім, після закриття експозиції, не схотів забирати. "Залиште у себе, мені так спокійніше". Через декілька років скринька помандрувала до Німеччини і тільки у 2018 році повернулася до України. Разом із увібраним у себе запахом очікуваної війни.
  • Проект "Полароїди 2015" — 365 малюнків полароїдного формату. Подібні річні проекти автор полюбляє робити десь раз на 2 роки. Того разу схотілося весь рік фотографувати на полароїд. Але, початківець на цій ниві, Гамлет зрозумів, що експериментувати буде задорого. Тому художник нарізав паперу за форматом полароїдних кадрів, підфарбував їх кавою та чи не кожного вечора тушшю і пером переносив спіймані телефоном зображення. Ось такий вийшов особистий щоденник у малюнках.
Виставка триватиме до 30 червня

Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102–104

Проект реалізується за підтримки Adamovskiy Foundation

Made on
Tilda