Трофименко Олеся

Біженці/Зайві речі (Із серії “Заміщення”)
Біженці/Зайві речі (Із серії “Заміщення”) 150х90 см, полотно, олія, ручна вишивка, 2023
Про роботу

Війна навчила нас жити «сьогодні». Ми перебуваємо ув тому стані усвідомлення реальності, коли сприйняття моменту є максимально загостреним. Дивно планувати своє «завтра», коли не маєш повної впевненості у тому, що відбуватиметься наступної години. Пам’ять фіксує не події, а стан. Суб’єктивні відчуття моменту, іноді у відриві від зображення.

Ця втрата відчуття контролю над власним життям, хай навіть дещо ілюзорного, спочатку викликала стан розпачу та пригнічення. Зрештою вчишся жити з цим новим «баченням». Сучасна реальність настільки відрізняється від попередньої, «мирної», що всі спогади з життя до війни здаються нереальними, маловагомими, втрачають свій сентиментальний сенс. Іноді навіть дратують.

У кожного з нас є архів власних фото і відео, що збирався десятиріччями. Якщо зазирнути туди, часом складається враження, що ти спостерігаєш за якоюїсь іншою, малознайомою тобі особистістю. Ніби попереднє життя було сном, від якого довелося прокинутися.

Більше про роботу Згорнути
Трофименко Олеся
Дата народження: 1982
Місце проживання: Вільча, Київ

Українська художниця Олеся Трофименко народилася в 1982 році в місті Вільча, навчалася в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури в Києві, де зараз живе і працює. Марія Грація К’юрі запросила Трофименко створити сценографію для показу нової кутюрної колекції Dior після того, як побачила одну з робіт художниці, де поєднуються живопис і вишивка.

У творчості Олесі Трофименко переплітаються елементи та спогади про традиції України в інтимній, дуже особистій інтерпретації. Для Dior вона створила іконографічний проєкт під назвою “Потік” (The Flow), де “дерево життя” поєднане з квітковими ансамблями. Ці традиційні мотиви символізують жіночність, ідею безперервності та світлого майбутнього.

Народилася в 1982 році в смт ВільчаЗдобула освіту в  Державній художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка (1993–2000) та Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, майстерня монументального живопису під керівництвом Миколи Стороженка (2001–2007).

Працює в сфері кіно як художниця-постановниця, брала участь у багатьох групових художніх виставках. Живе в Києві.

Щоб представити свою колекцію Haute Couture осінь-зима 2022-2023 всесвітньо відомий бренд Dior на тижні моди у Парижі, використав роботи Олесі Трофименко. Три місяці Трофименко працювала над проєктом «Потік» із 32 вишитих полотен, що прикрасили сеттінг показу Dior.

Художник-постановник серіалу Кріпосна і декількох фільмів.

Більше про автора Згорнути

Роботи Трофименко Олеся