Зігура Микита

Золота Доба (З проєкту “Нова археологія”)
Золота Доба (З проєкту “Нова археологія”) Вторинна сировина, епоксидна смола, нержавіюча сталь, h – 190 см
Про роботу

До початку повномасштабного вторгнення рф багатьом здавалося, що ми жили в золотий вік людства. Ми маємо доступ до багатьох ресурсів і можливостей, а рівень і якість життя сьогодні набагато кращі, ніж у минулому. Але є й зворотний бік прогресу – спустошення земель, засмічення річок і океанів, глобальне потепління тощо. Що вже казати про зброю, якщо одна ядерна бомба здатна знищити цілий мегаполіс.

Величезна колона, ніби з давнього розкопу (висота – 190 см). Але він зроблений не з мармуру, а зі сміття. Колона зламана, а на місці зламу – нержавіюча сталь, відполірована до блиску. Глядач зможе побачити своє відображення в колоні, як і всі, хто живе в золоту добу людства…

Ця робота є частиною проєкту «Нова археологія».

Проєкт створено не випадково, цьому передували зміни в екологічній свідомості та стилі життя. Прийшло розуміння, що з маленьких часток складається глобальне – в цьому суть нашої цивілізації…

Я неодноразово приймав участь у екологічних акціях, сам був співорганізатором. І на власні очі бачив розмах і масштаб сьогоднішньої ситуації. Думаю, що майбутні археологи будуть називати наш культурний пласт «пластиковим».

Даний проєкт – своєрідне масштабування. Стовпи спресованого часом сміття – наче зріз ґрунту, де можна побачити специфіку часу. А може це – величезні хмарочоси, які заполонили наші міста. Вони побудовані за принципом абсолютної симетрії.

Споживання, безупинне та алогічне – це ще одна грань проєкту. Чи потребує людина стільки, скільки їй «треба» мати? Де тут реальність, а де нав’язана ілюзія? «Золота піраміда» перегорнута і тримається на одній точці – це зовсім не стійке положення…

«Нова Археологія» – уявлений погляд з майбутнього на сьогодення, це наче вловлене великою лінзою світло, що сконцентрувалось в одній точці – у виставковому просторі. Експозиція буде побудована за принципом стародавніх храмів, що ми можемо побачити, відвідавши розкопки…

Більше про роботу Згорнути
Зігура Микита
Дата народження: 1984
Місце проживання: Дніпро, Київ

Український скульптор Микита Зігура у своїй творчості поєднує класичні традиції пластики та новітні тенденції в мистецтві, багато експериментує з формою та матеріалом. Останні декілька років працює над проектом «Нова Археологія». Митець вважає, що в часи всесвітньої екологічної кризи мистецтво не може стояти осторонь цієї проблеми. Проект присвячений актуальній темі збереження навколишнього середовища  та змінам в екологічній свідомості людства.

Також Микита створює екоскульптури, що поєднують живу та неживу матерію, холодний метал та дикий виноград, який поступово обплітає арт-об’єкти.. У своїх проектах ставить перед собою дві мети: перша — залучення мистецьких творів до екокультури сьогодення, друга — спроба привернути увагу глядачів до цього кола питань.

Скульптор працює над скульптурами з литтєвого акрилу (проект «ЕДЕМ» та «НЕБОСХИЛ»). Це поліхромні скульптури, у створенні яких застосовуються найновітніші технології у синтезі із класичними техніками. Узагальнені форми творів підкреслює полірована поверхня, яка створює надзвичайну глибину та насиченість кольорів. Ця однорідна текстура діє на контрасті із орнаментальним  вирішенням зіркового неба, східної арабески, або мапи світу  яке, наче візерунок, покриває елементи композиції.

Микита Зігура веде активну виставкову діяльність, як в Україні, так і за її межами. Є автором багатьох монументальних та паркових скульптур, що встановлені в публічному просторі Києва, Дніпра, Харкова та інших міст України.

 1984  Народився у. в м. Дніпро.

 2003 закінчив ДХСШ (Державну художню середню школу) ім. Т.Г. Шевченка, м Київ

2009 Закінчив НАОМА (Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури) на відділенні скульптури.

 2012 Закiнчив асистентуру-стажування в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.

 2012  член Нацiнальної спілки художників України.

Персональні виставки

2023 Проект «PEACEFUL SKY» (Франція, Париж, Ukrainian cultural center)

2020

Проєкт «Едем» (Київ, галерея «Portal 11)

Проєкт «Слід» (Київ, Пейзажна алея)

2019

Проєкт “New Archeology” (Київ, Mironova Foundation)

Проєкт «BIFRONTE» (спільно з Єгором Зігура) (Франція, Ніцца, Galerie Dominicains)

2017

Проєкт «BIFRONTE» (спільно з Єгором Зігура) (Іспанія, Гранада, ArtUnity Espacio de artes)

Проєкт «BIFRONTE» (спільно з Єгором Зігура) ( Київ, галерея «Триптих-Арт»)

Проєкт «BIFRONTE» (спільно з Єгором Зігура) (Італія, Парма, «Alphacentaupi gallery»)

2015

Проєкт «НЕБОСХИЛ» ( Київ, галерея «Триптих-Арт»)

2011

Проєкт «Двовимір» (спільно із Зігурою Е. О.) ( Київ, музей Гетьманства)

Більше про автора Згорнути