FRONTIER: Нові монументи

FRONTIER: Нові монументи

FRONTIER

Поділитись
20.09.2019 - 24.11.2019 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Експозиція
  • Роботи
  • Фоторепортаж
  • Митці
  • Партнери

Frontier – щорічна подія, що відбувається в різних містах країни та працює з важливими для українського суспільства темами в кількох секторах мистецтва і культури. Цьогорічна тема проєкту – Reforming space: «New monuments» – про місто та його взаємозв’язки з мистецтвом. Перед митцями та мисткинями постають питання: чи інтегроване сучасне мистецтво в громадські простори Києва і Харкова? які меседжі воно привносить у щоденне життя українців? 

«Я вважаю, що мистецтво, яке здатне змінювати суспільство, пропонувати йому позитивні трансформації — це мистецтво, що робить свій вклад у майбутнє. Тому ми й організовуємо цю подію для країни, де віртуальний світ і світ мистецтва стикаються та утворюються нові сенси та нові форми художніх висловлювань».
Катерина Рай,
кураторка проекту

У межах проекту відбудуться фестиваль віртуальної реальності Frontier VR Art Festival (20–22.09.2019) та виставка «Frontier. New Monuments» (20.09.2019–17.11.2019).

В просторі Центру сучасного мистецтва М17, що виступив співорганізатором проєкту, буде презентовано чотири унікальні експозиції в трьох реальностях: віртуальній, доповненій та матеріальній. Це перший досвід проведення подібних заходів в Україні. 

«Сучасні художники активно експериментують з прогресивним технологіями і створюють для мистецтва можливості абсолютно нового рівня. Центр сучасного мистецтва М17 радий сприяти залученню українських митців до цього експерименту. Підтримуючи такий проєкт, як Frontier, ми надаємо художникам можливість оволодіти новими інструментами для самовираження, а глядачам – можливість унікального досвіду».
Наталія Шпитковська,
директорка ЦСМ М17

Крім того, спеціально для проєкту Frontier буде представлено 5 нових скульптур українських сучасних митців – Василя Грубляка, Віталія Кохана, Олега Капустяка, Віталія Протосені та Петро Гронського. Вони продовжують дослідницьку діяльність M17 Sculpture Project, який був започаткований з метою сприяння розвитку тривимірного мистецтва в Україні. 

До створення виставки долучилось 23 українських художників та художниць, серед яких: Аліна Костікова, Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Віталій Кохан, Влас Бєлов, Дарина Фес, Іван Кабаненко, Ілля Новгородов, Костянтин Зоркін, Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Микола Малишко, Олександр Мамон, Олексій Золотарьов, Олексій Яловега, Олена Пронькіна, Павло Блінохватов, Петро Гронський, Роман Мінін, Світлана Житня, Сергій Ніжинський, Факш Діана та Шиман Катерина. 

Продовжуючи тему взаємозв’язків міського середовища з мистецтвом, проєкт також представить AR-експозицію в місті. В публічних просторах Києва та Харкова містяни знайдуть експозиції, що інтегровані у місто за допомогою AR. Для цього треба скористатися додатком, що  доступний до завантаження на сайті frontierfest.com.ua та QR-кодом, що є на локаціях. 

На фестивалі за допомогою віртуальної та доповненої реальності з’явиться можливість познайомитися з VR–практиками сучасних художників та побачити арт-об’єкти у цифровому середовищі громадських просторів міста. Крім того, на вас чекає експозиція в Центрі сучасного мистецтва М17, мистецтво у віртуальній та доповненій реальності, скульптура, шоу-кейси із використанням технологій у культурі, перформанси і зустрічі з митцями, екскурсії виставкою, виступи віджеїв та VR-вечірки!

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

 

Організатори проєкту:
АРТ оптимісти
Academy of Visual Arts Kharkiv (AVA)
Конгрес активістів культури

Партнер проєкту:
Adamovskiy Foundation
Immersense
Carbon

Співорганізатори:
Центр сучасного мистецтва М17
Art Cult.

03.09.2019 У Києві пройде фестиваль FRONTIER – поринути у мистецтво через віртуальну реальність

На виставці FRONTIER в М17 можна буде побачити 25 досвідів мистецтва у віртуальному просторі та 6 скульптур українських митців. Також у Києві представлять 7 арт-об'єктів у публічному просторі.

21.09.2019 Пам’ятні сенси, або якими мають бути нові монументи. Досвід проєкту Frontier.

Чудовий спосіб «приміряти» свої очікування – віртуальна та доповнена реальність. Саме ці технології використали куратори та художники під час кількамісячної дослідницької роботи, щоб унаочнити роздуми про те, яким буде мистецтво незабаром і як воно інтегруватиметься у місто майбутнього.

21.09.2019 НА МЕЖІ: ЯК ФЕСТИВАЛЬ FRONTIER РОЗКРИВАЄ НОВІ ГРАНІ МІСТА, МИСТЕЦТВА І ТЕХНОЛОГІЙ

Як технології та мистецтво взаємодіють із громадським простором, доповнюють матерію міста та створюють спільний досвід для містян, говорить команда FRONTIER VR Art Festival, а в цьому інтерв’ю — ідеологиня та кураторка проекту Катерина Рай.

04.10.2019 Фестиваль Frontier объединит искусство и виртуальную реальность

«Ми хотіли допомогти мистецтву розширити можливості завдяки новітнім технологіям, щоб у художників з'явилося більше різних інструментів для втілення своїх ідей. Наша задача цього року — дослідити місто як організм і середовище для існування сучасної людини, подивитися, які точки перетину є у Києва та Харкова та які виклики є в цих містах», — рассказывает кураторка проекта Frontier Катерина Рай.

07.11.2019 КАК ЭТО БЫЛО: ГОСТИ ELLE STYLE AWARDS

Событие состоялось в Центре современного искусства М17 во время выставки «Frontier. New Monuments. Искусство и VR».

02.10.2019 The Village

12 виставок жовтня: нове в Мистецькому Арсеналі, М17 і Set

20.09.2019 VR і місто: як готували фестиваль Frontier і що там показують

Цього року головна тема — Reforming space: «New monuments». Художники досліджують місто та його взаємозв’язки з мистецтвом. Вони вже попрацювали на хакатонах і в лабораторіях, створили 25 арт-об’єктів і зовсім скоро покажуть їх. Ми розвідали, де ці арт-об’єкти побачити, як їх готували, і взагалі — як художників занесло у віртуальну реальність.

Експозиція #1. Хакатон

В липні за результатами open call проєкту Frontier до участі у хакатоні в Києві та Харкові було відібрано 23 митця. Хакатон — це дводенне занурення в самостійну або командну роботу з використанням комп’ютерів і шоломів віртуальної реальності для того, щоб реалізувати мистецькі проєкти. Для більшості учасників хакатон став першою спробою провзаємодіяти із сучасними технологіями та зробити арт з їх допомогою.

Митці та скульптори, VR-художники та 3D спеціалісти, аніматори та дизайнери, урбаністи та куратори працювали дві доби над втіленням своїх ідей у віртуальній реальності. 12 робіт учасників Хакатону представлено на виставці в Експозиції #1. 

Художники/художниці: Аліна Костікова, Дарина Фес, Іван Кабаненко, Олександр Мамон, Олексій Яловега, Олена Пронькіна, Павло Блінохватов, Влас Бєлов, Світлана Житня, Факш Діана та Шиман Катерина.

Експозиція #2. Лабораторія

Лабораторія — це довгострокова співпраця художників, урбаністів та 3D спеціалістів над створенням арт-об’єкту, що інтегровано у вигляді доповненої реальності в громадські простори міст Київ та Харків.

Ці 15 об’єктів можна побачити в доповненій реальності (AR) в громадських просторах Києва та Харкова за допомогою додатку на сайті www.frontierfest.com. На виставці в М17 проєкти художників представлені у VR за допомогою окулярів та шоломів.

VR та AR досвіди стали можливими завдяки колаборації студії Immersense та дванадцяти українських художників/художниць: Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Віталій Кохан, Влас Бєлов, Ілля Новгородов, Костянтин Зоркін, Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Микола Малишко, Олексій Золотарьов, Петро Гронський, Роман Мінін.

Експозиція #3. Спецпроект

В експозиції спецпроєкту зібрано роботи художників, які не працювали на хакатоні чи лабораторії, але роботи яких відібрано кураторкою Катериною Рай для презентації роздумів та досвідів українських художників на тему взаємодії реального та віртуального просторів.

Художники/художниці: Сергій Ніжинський; Катерина Шиман, Анастасія Лойко, Олена Клочко, Krolikowski Art, VJ Yarkus, Михайло Розанов, Юрій Єфанов (робота з Фонду Ізоляція); Франсуа Вотьє та ARTE Découverte (Французький Інститут в Україні), Тая Кабаєва, Андрій Волгін.

Експозиція # 4. Sculpture Project
Спеціально для проєкту Frontier створено 5 нових скульптур українських сучасних митців – Василя Грубляка, Віталія Кохана, Олега Капустяка, Віталія Протосені та Петро Гронського, що продовжують дослідницьку діяльність M17 Sculpture Project, який був започаткований з метою сприяння розвитку тривимірного мистецтва в Україні.