Нульовий рік. Ідея Світла

Нульовий рік. Ідея Світла

Віктор Сидоренко

Поділитись
15.12.2021 - 12.02.2022
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Експозиція
  • Фоторепортаж
  • Партнери

З 15 грудня 2021 по 12 лютого 2022 року у Центрі сучасного мистецтва М17 відбувається виставка «Нульовий рік. Ідея Світла» — третя та завершальна частина міждисциплінарного проєкту Віктора Сидоренка «Всі кольори спектру — це біле світло», що охоплює твори митця, виконані у різних жанрах — живопис, фотографія, відеоарт, інсталяції та скульптури, — за понад 25-річний період.

Віктор Сидоренко — один зі знакових українських художників повоєнного покоління, чий проєкт «Жорна Часу» представляв Україну на 50-й Венеціанській бієнале. Художник не боїться експериментувати ані з темами, ані з матеріалами: пише станкові картини, створює масштабні скульптури, працює з відеоартом. Ушкодження, подряпини, документальні фото, білі плями під слідами інших барвистих шарів — завдяки цим характеристикам його роботи набувають позачасового ефекту. Головні теми творчості художника — формування суспільства трансгуманізму та нових соціальних субкультур, значення та цінність терміну «людина» в епоху нових цифрових метавсесвітів.

Виставка «Нульовий рік. Ідея Світла» складається виключно з нових робіт та скульптур Віктора Сидоренка. В їх основу лягли експерименти з оптикою на теми прикордонних відчуттів між реальним та зримим, фактичним і бажаним. Митець проводить свого Персонажа через терени психологічних дослідів, ірраціональних процесів та перевтілень, продовжуючи його виснажливу підготовку до того, що начебто ніколи не настає — невідворотної зустрічі з собою. Це виставка про забуту сьогодні людяність, про мистецтво комунікації та можливість дивитися на світ та інших відкритим поглядом.

«Художник так чи інакше завжди пише одну роботу. У мене ця робота пов’язана з моїм Персонажем, який з різним сенсом переходить із проєкту у проєкт. Різниця між першою появою Персонажу у 1996 році та його сучасною варіацією — величезна. Тоді він був пов’язаний з історичним тлом, а тепер він живе вже без нього», — говорить Віктор Сидоренко.

Куратор — Андрій Сігунцов
Співкураторка — Євгенія Гавриленко
Керівниця — Наталія Шпитковська

Виставка триває з 15.12.2021 по 12.02.2022

Вхід на виставку — за квитками.
Вартість квитків:
100 грн для дорослих;
70 грн для школярів, студентів та пенсіонерів.

Придбати їх можна online або безпосередньо у касі Центру М17.

Митці, діячі культури та учасники АТО мають право на безоплатне відвідування за можливості підтвердити свій статус.

 


Усі відвідувачі повинні мати з собою один із наведених нижче документів: сертифікат про повну вакцинацію (дві дози вакцини), негативний PCR-тест, або тест на антиген, що зроблений не пізніше, ніж за 72 години, довідка про одужання після COVID-19 (зроблена протягом останніх 6 місяців).

03.12.2021 Vogue.ua: В артцентрі M17 відкривається виставка Віктора Сидоренка

15 грудня в центрі сучасного мистецтва M17 відкривається масштабний проєкт художника Віктора Сидоренка. «Нульовий рік. Ідея світла» — результат творчості художника за останні 26 років. На виставці буде показано твори різних жанрів — живопис, фотографія, інсталяція і скульптура.

03.12.2021 Bestin.ua: У Центрі сучасного мистецтва М17 покажуть нові роботи художника Віктора Сидоренка

У трьої київських галереях презентують масштабний проєкт Віктора Сидоренка "Всі кольори спекстру — біле світло", який охоплює живописні полотні, фотографію, інсталяції та скульптури, створени художником протягом останніх 25 років.

22.12.2021 Bestin.ua: У Центрі сучасного мистецтва М17 представили виставку художника Віктора Сидоренка

У Центрі сучасного мистецтва М17 відбулося відкриття виставки українського В Центре современного искусства М17 состоялось открытие выставки украинского художника Виктора Сидоренко «Нулевой год. Идея Света». Экспозиция представляет собой третью и заключительную часть масштабного проекта, охватившего три столичных институции, под общим названием «Все цвета спектра — это белый свет».

06.01.2022 L'Officiel: "Ідея світла", катарсис та алюзія на Босха: Чому варто відвідати виставку Віктора Сидоренка в "М17"

Наприкінці 2021 року одразу в трьох точках на культурній карті Києва відкрились виставки Віктора Сидоренка — одного з яскравих представників сучасного українського мистецтва. Трилогія “Всі кольори спектру — це біле світло" складається з проєктів різних періодів, починаючи з 90-х, представлених в галереї Лавра в експозиції під назвою “Технології травм”, далі — “Безмежне життя смерті” в Київській картинній галереї з роботами 2000-х. Завершує цю історію виставка “Нульовий рік. Ідея світла” в артцентрі "М17" з новими роботами автора.

09.01.2022 Киевская правда: 25 років творчости Віктора Сидоренка: у столиці проходить масштабний проєкт відомого художника

Віктор Сидоренко – один із знакових українських художників повоєнного покоління, чий проект «Жорна Часу» представляв Україну на 50-й Венеціанській бієнале. Познайомитись із його роботами різних періодів можна на трьох локаціях міста.

10.01.2022 Arte: Victor Sidorenko's project "The spectrum's colours are all a white light" in Kyiv

An interdisciplinary project consisting of three exhibitions will be presented in various locations of the city. The first part begins on December 3rd at the Lavra gallery, the second will take place from December 10th to February 20th at the National Museum "Kyiv Art Gallery", and the final third installment of the project will occur at the M17 Center for Contemporary Art from December 16th to February 20th. The exhibition covers the artist's diverse work that he has created in over 25 years of his artistic career: paintings, photography, video art, installations, and sculptures.

22.12.2021 Новий канал: Експозиція "Нульовий рік. Ідея світла" Віктора Сидоренка: експерименти з оптикою та психологічні досліди

До експозиції під назвою «Нульовий рік. Ідея Світла», увійшли роботи з абсолютно нової серії автора, представлені живописом та скульптурою. В їх основу лягли експерименти з оптикою на теми прикордонних відчуттів між реальним та зримим, фактичним і бажаним.

23.12.2021 Факти: Де ми є і хто ми будемо: нова виставка Віктора Сидоренка

Подивитись на себе через призму сучасного світу. Де ми є і хто ми будемо. Про можливості дивитись на світ відкритим поглядом розмірковує український художник Віктор Сидоренко у своїй новій виставці. Її презентували у столичному Центрі Сучасного Мистецтва М17.

18.12.2021 Вікна: Мистецтво у поєднанні із технологіями: виставка “Нульовий вік. Ідея світла” у галереї М17

Технології доповненої та віртуальної реальності, 3D mapping. Не так давно ці слова мало хто розумів. Тепер їх використовують навіть у мистецтві. У київському центрі сучасного мистецтва М17 презентували третю і завершальну частину проекту Віктора Сидоренка “Нульовий вік. Ідея світла”.

09.01.2022 25 років творчості Віктора Сидоренка: у столиці проходить масштабний проєкт знаного художника

Художник, якому 31 грудня 2021 року виповнилося 68 років, пропонує поціновувачам мистецтва свій міждисциплінарний проєкт «Всі кольори спектру — це біле світло». Він охоплює твори, виконані у різних жанрах: живопис, фотографія, відеоарт, інсталяції та скульптури за більш ніж 25-річний період.

12 лютого в Центрі сучасного мистецтва М17 відбулася презентація цифрового простору, створеного у партнерстві з V-Art. Новий віртуальний простір відкрився виставкою Віктора Сидоренка “Нульовий рік. Ідея світла”, що перенеслася з фізичного у віртуальний вимір. Переглянути за посиланням нижче.

🔴 Мобільна версія:

🔴 Комп’ютерна версія: