Про M17

Центр сучасного мистецтва М17

Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів.

Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати та надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації.

ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту.

М17 співпрацює з Національною спілкою художників України та є одним із найбільших окремих недержавних виставкових просторів у столиці.Загальна площа ЦСМ складає 1238 м², що дає можливість реалізувати масштабні задуми.Технічне оснащення Центру відповідає міжнародним стандартам, що вже дозволило втілити ряд знакових проєктів музейного рівня

ЦСМ М17 існує завдяки реалізованим проєктам, підтримці національних і міжнародних культурних організацій, корпоративних партнерів та меценатів.​ Важливу роль у впровадженні стратегій Центру відіграє Adamovskiy Foundation.

На базі Центру створено ArtСult Club для залучення представників бізнесу​, влади, ЗМІ і більш широкої аудиторії до еґреґору мистецтва.

Детальніше

Історія

Центр сучасного мистецтва M17 був заснований влітку 2010 року. Його назва відсилає до літака-перехоплювача М-17, чия швидкість змогла випередити швидкість звуку під час польотів у стратосфері. Це відобразило прагнення Центру стати для українського глядача провідником найактуальніших тенденцій у сучасному мистецтві світу.

За 9 років роботи в Центрі пройшли сотні подій, були організовані кілька десятків виставок за участі всесвітньовідомих авторів, ЦСМ став площадкою для реалізації візіонерських кураторських проєктів та важливих освітніх програм.

У 2018 році здійснено редизайн Центру. В основу патерну на фасаді покладено квадрат, обернений під кутом у 45 градусів, як відсилка до Казимира Малевича і традицій українського авангарду – мистецького напряму, що також випереджав свій час. Саме презентацією українського художнього авангарду стартував вже оновлений ЦСМ М17 в грудні 2018 року, організувавши виставково-освітній проєкт «Авангард: У пошуках четвертого виміру».

Серед найвизначніших епізодів у хроніці існування Центру:

  • виставка «Італійський трансавангард»;
  • міжнародний форум «Нова генерація: Художник і його покоління» до 140-річчя із дня народження Казимира Малевича;
  • скульптурний проєкт «Реформуючи простір» та форум в його межах;
  • проєкт міжнародної колаборації у сфері сучасного безпредметного мистецтва «Велике Коло»;
  • фестиваль та виставка “Frontier. New Monuments”, що поєднали мистецтво та VR.

Створено окремий дослідницький напрям M17 Sculpture Project для розвитку тривимірного мистецтва в Україні, а також започатковано найбільшу в країні професійну премію для скульпторів M17 Sculpture Prize.

Далі буде.

Детальніше

«Експерименти та еволюція є двома основними цінностями, закладеними в концепцію Центру. Ці ідеї знайшли відображення у програмній діяльності інституції. ЦСМ М17 ініціював дослідницький напрям M17 Sculpture Project та започаткував професійну премію для скульпторів M17 Sculpture Prize. Ми підтримуємо художні проєкти із застосуванням інноваційних технологій, співпрацюємо з експертами та фахівцями музейних установ, громадських організацій, фондів та інститутів».

Наталія Шпитковська, директорка ЦСМ М17