Про M17

Центр сучасного мистецтва М17

Центр сучасного мистецтва М17 (ЦСМ М17) — культурна інституція, що функціонує як освітньо-дослідницька платформа та експозиційний майданчик сучасного мистецтва України та світу.

Діяльність Центру спрямована на створення діалогічного простору для фахових кіл і агентів культурного сектору в цілому, а також на вивчення та дослідження сучасних і пов’язаних з ними історичних культурних процесів.

ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації, міжнародні обміни для експертів та експерток, митців і мисткинь різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту.

М17 співпрацює з Національною спілкою художників України та є одним із найбільших окремих недержавних виставкових просторів у столиці.Загальна площа ЦСМ складає 1238 м², що дає можливість реалізувати масштабні задуми [завантажити презентацію простору].Технічне оснащення Центру відповідає міжнародним стандартам, що вже дозволило втілити ряд знакових проєктів музейного рівня

ЦСМ М17 існує завдяки реалізованим проєктам, підтримці національних і міжнародних культурних організацій, корпоративних партнерів та меценатів.​ Важливу роль у впровадженні стратегій Центру відіграє Adamovskiy Foundation.

Голова Опікунської ради ЦСМ М17


Головою Опікунської ради Центру сучасного мистецтва М17 є Андрій Адамовський, український меценат, колекціонер і засновник Фонду Адамовського, член Наглядової ради Національного музею “Київська картинна галерея” та Одеського художнього музею. Андрій Адамовський очолює процес реалізації стратегії розвитку центру та забезпечує безперервну виставкову й проєктну діяльність М17.


 

Виконавчий директор ЦСМ М17


Виконавчою директоркою Центру сучасного мистецтва М17 є Наталія Шпитковська, консультантка, кураторка та арт-менеджерка; Наталія має ступінь кандидата культурологічних наук Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України.


 

Детальніше

Історія

Центр сучасного мистецтва M17 був заснований влітку 2010 року. Його назва відсилає до літака-перехоплювача М-17, чия швидкість змогла випередити швидкість звуку під час польотів у стратосфері. Це відобразило прагнення Центру стати для українського глядача провідником найактуальніших тенденцій у сучасному мистецтві світу.

За 12 років роботи в Центрі пройшли сотні подій, були організовані кілька десятків виставок за участі всесвітньовідомих авторів, ЦСМ став площадкою для реалізації візіонерських кураторських проєктів та важливих освітніх програм.

У 2018 році здійснено редизайн Центру. В основу патерну на фасаді покладено квадрат, обернений під кутом у 45 градусів, як відсилка до Казимира Малевича і традицій українського авангарду – мистецького напряму, що також випереджав свій час. Саме презентацією українського художнього авангарду стартував вже оновлений ЦСМ М17 в грудні 2018 року, організувавши виставково-освітній проєкт «Авангард: У пошуках четвертого виміру».

Серед найвизначніших епізодів у хроніці існування Центру:

  • виставка «Італійський трансавангард»;
  • міжнародний форум «Нова генерація: Художник і його покоління» до 140-річчя із дня народження Казимира Малевича;
  • скульптурний проєкт «Реформуючи простір» та форум в його межах;
  • проєкт міжнародної колаборації у сфері сучасного безпредметного мистецтва «Велике Коло»;
  • фестиваль та виставка “Frontier. New Monuments”, що поєднали мистецтво та VR.

Створено окремий дослідницький напрям M17 Sculpture Project для розвитку тривимірного мистецтва в Україні, а також започатковано найбільшу в країні професійну премію для скульпторів M17 Sculpture Prize.

Далі буде.

Детальніше

«Для мене важливо об’єднувати колег, друзів та всіх небайдужих до мистецтва. Я справді вірю, що ми робимо значущу справу. Центр сучасного мистецтва М17 вже понад 12 років розвиває та трансформує українське суспільство через мистецькі процеси. Серед відвідувачів Центру діти, студенти, молодь, митці, науковці та безліч зацікавлених. Я отримую неабияке задоволення від спілкування з цією спільнотою, а успіх наших виставкових проєктів надихає».

Андрій Адамовський, голова Опікунської ради Центру сучасного мистецтва М17
_________________________

«Експерименти та еволюція є двома основними цінностями, закладеними в концепцію Центру. Ці ідеї знайшли відображення у програмній діяльності інституції. ЦСМ М17 ініціював дослідницький напрям M17 Sculpture Project та започаткував професійну премію для скульпторів M17 Sculpture Prize. Ми підтримуємо художні проєкти із застосуванням інноваційних технологій, співпрацюємо з експертами та фахівцями музейних установ, громадських організацій, фондів та інститутів».

Наталія Шпитковська, виконавча директорка ЦСМ М17