Експозиція #3 проекту “Велике Коло”

Експозиція #3 проекту “Велике Коло”

BANO (Biennale Internationale d'Art Non Objectif), e9a

Поділитись
01.08.2019 - 01.08.2019 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Експозиція

Експозиція #3 продовжує розмову про безпредметне мистецтво роботами у таких його жанрах, як редукційне мистецтво, мінімал-арт, постформалізм, постмінімалізм.

Залучені до співучасті в межах “Великого Кола” художники в різні роки були учасниками Міжнародного бієнале безпредметного мистецтва BANO (Biennale Internationale d’Art Non Objectif), Пон-де-Кле, Франція, та виставок, організованих незалежним мистецьким простором e9a, Фрайбург, Німеччина. Сьогодні ці два проекти – BANO та e9a – об’єднали художників знов, аби познайомити із їхньою творчістю українську публіку.

⬤ BANO / Pont-de-Claix (Biennale Internationale d’Art Non Objectif), Пон-де-Кле, Франція

ВИСТАВКА: Зроблено у Франції
КУРАТОР: Роланд Орепук

Міжнародне бієнале безпредметного мистецтва (BANO) прагне продемонструвати та популяризувати художні течії, які виникають із редукційного мистецтва, а також об’єднати митців з різних куточків світу між собою і дати нагоду зустрічі із ними глядачам. З моменту створення у 2011 році BANO організував виставки робіт близько ста художників з більше двадцяти країн світу, художників, що працюють у напрямах редукційного мистецтва, мінімалізму, постформалізму, постмінімалізму або процесс-арт, а також із інсталяцією і відео-артом.

ХУДОЖНИКИ/ХУДОЖНИЦІ: Carol Cultot (FR), Roland Orépük (FR), Jacek Przybyszewski (PL), Claudine Sallenave (FR), Bogumila Strojna (PL), John Francis (CA)

⬤ e9a, Фрайбург, Німеччина

ВИСТАВКА: У гарному настрої
КУРАТОР: Вернер Віндіш

e9a – це незалежний виставковий простір для мінімалістичного, конкретного, радикального, монохромного мистецтв під кураторством і програмним управлінням практикуючого художника Вернера Віндіша. Створений у 2017 році, простір має на меті забезпечити мінімал-арт площадкою для виставок і контактів між різновидами всередині напряму на національному та міжнародному рівнях.

ХУДОЖНИКИ/ХУДОЖНИЦІ: Wahida Azhari (DE), Arvid Boecker (DE), Christoph Dahlhausen (DE), Lars Strandh (NO), Werner Windisch (DE), Richard van der Aa (FR), René van den Bos (NL), Karin Kutsch (DE), Frank Piasta (DE)

Дізнайтеся більше:

Fb @a9aww @biennalepontdeclaix

 

Проект “Велике Коло” підготовлено художнім об’єднанням KNO | Kyiv Non Objective

Виставка проходить за підтримки Adamovskiy Foundation

Відкриття експозиції #3 відбудеться 1 серпня о 19:00.
Вхід вільний

Центр сучасного мистецтва М17
вул. Антоновича, 102-104

BANO/Pont-de-Claix (Biennale Internationale d’Art Non Objectif)

Зроблено у Франції

Міжнародне бієнале безпредметного мистецтва (BANO) прагне продемонструвати та популяризувати художні течії, які виникають із редукційного мистецтва, а також об’єднати митців та мисткинь з різних куточків світу між собою і дати нагоду зустрічі із ними глядачам.

З моменту створення у 2011 році бієнале, яке проходить раз на 2 роки, організувало виставки робіт близько ста художників/художниць з більше двадцяти країн світу; художників/художниць, що працюють у напрямах редукційного мистецтва, мінімалізму, постформалізму, постмінімалізму або процесс-арт, а також із інсталяцією і відео-артом.

Своєю міжнародною вагою BANO зобов’язане митцям-учасникам, які зробили його відомим у себе на батьківщині, розповсюдивши двомовний англо-французький каталог бієнале, а також соціальним мережам та, передусім, беззаперечній підтримці і роботі Біллі Грюнера як організатора та ідейного натхненника багатьох виставок.

Для проекту “Велике Коло” у ЦСМ М17 BANO спільно з KNO та RNOP пропонують виставку “Зроблено у Франції”, підготовлену шістьма художниками та художницями, що живуть та працюють у Франції, та які представляли свої роботи у межах одного з минулих бієнале. Це митці та мисткині: Carol Cultot, John Francis – BANO 2019, Roland Orépük – curator of the BANO, Jacek Przybyszewski, Bogumila Strojna – BANO 2011, Claudine Sallenave – BANO 2015.

 

_______

e9a проектний простір для абстрактного мінімал-арту

У гарному настрої

Назва “У гарному настрої” може бути витлумачена як місток, що веде до російського авангарду 20-х років минулого сторіччя.

Оновлення всіх сфер російського мистецтва, шукане тоді у межах російського авангарду, сформованого навколо Казимира Севериновича Малевича, Михайла Федоровича Ларіонова, Наталії Сергіївни Гончарової та інших, знаходить своє відображення у роботах вищезгаданих художників.

І хоча досягнення певного соціального завдання – мета потрясінь, здійснюваних у ті часи в художній творчості, – для митців сьогодення більше не є предметом першочергового розгляду, але втім, їхня творчість передає дух того часу з його проблемами.

Це величезне задоволення для всіх нас – приймати участь у міжнародного масштабу перетвореннях, що відбуваються у сфері візуальних мистецтв. Перебуваючи у гарному настрої.

Вернер Віндіш