• Main
  • Публікації
  • Віктор Сидоренко: художник, свідок, персонаж. Ретроспективний огляд творчости // Лекція Наталії Шпитковської
Назад

Віктор Сидоренко: художник, свідок, персонаж. Ретроспективний огляд творчости // Лекція Наталії Шпитковської

19.09.2022

В лютому 2022 року, в межах виставки Віктор Сидоренка «Нульовий рік. Ідея світла» відбулася лекція Наталії Шпитковської «Віктор Сидоренко: художник, свідок, персонаж. Ретроспективний огляд творчости».

Віктор Сидоренко — один зі знакових українських художників повоєнного покоління, чий проєкт «Жорна Часу» представляв Україну на 50-й Венеціанській бієнале. Художник не боїться експериментувати ані з темами, ані з матеріалами: пише станкові картини, створює масштабні скульптури, працює з відеоартом. Ушкодження, подряпини, документальні фото, білі плями під слідами інших барвистих шарів — завдяки цим характеристикам його роботи набувають позачасового ефекту. Головні теми творчості художника — формування суспільства трансгуманізму та нових соціальних субкультур, значення та цінність терміну «людина» в епоху нових цифрових метавсесвітів.

 «Художник так чи інакше завжди пише одну роботу. У мене ця робота пов’язана з моїм Персонажем, який з різним сенсом переходить із проєкту у проєкт. Різниця між першою появою Персонажу у 1996 році та його сучасною варіацією — величезна. Тоді він був пов’язаний з історичним тлом, а тепер він живе вже без нього», — говорить Віктор Сидоренко.

В ході лекції пані Наталія представила ретроспективний огляд творчости художника:

Пропонуємо вам переглянути запис лекції.