Стоянова Марія

Друга хвиля
Друга хвиля Експериментальний фільм, 5’28’’, 2020
Про роботу

“Друга хвиля” короткометражний фільм, який балансує між документалістикою та експериментом. Він був створений в 2020 році, коли всі чекали на другу хвилю пандемії. Відштовхуючись від теми “співжиття в часи коронавірусу”, режисерка розказує про свого дідуся та про (не)можливість для них перебувати поряд. У якості рівноцінного матеріалу до сучасних зйомок вона використовує архівні кадри з освітнього фільму Британської енциклопедії «Waves on Water» (1989). Монтажно ці два шари відтворюють атмосферу коливання між відстороненістю й залученістю, повторюваністю й унікальністю, пов’язаністю й неможливість бути поруч.

Своєю конструкцією й темпоритмом фільм задуманий як такий, що задає майже фізичне відчуття хвиль. Використання сучасної та архівної фотографії належать глибині, де хвиля більше не рухає частинки води. Вони співвідносяться із пам’яттю, зупинкою, безпекою, смертю.

Для експонування в просторі галереї медіум фільму був доповнений: на підлозі з’явилась сигнальна розмітка пунктиром та два місця для сидіння на дистанції один до одного і до екрану. Ці об’єкти є референтними до фільму і задумані як такі, що посилюють семантичний зв’язок «відстань між людьми довжина хвилі».

Більше про роботу Згорнути
Стоянова Марія
Дата народження: 1986
Місце проживання: Київ

Освіта:

Закінчила «Києво-Могилянську академію» за спеціальністю “культурологія” та Центральноєвропейський університет за спеціальністю “соціальна антропологія”.

Мистецька практика:

Зробила сім короткометражних фільмів, у тому числі в якості сценаристки та режисерки монтажу. Її фільм “Ma” було відзначено нагородами на міжнародних кінофестивалях. Марія брала участь в таких програмах для молодих кінематографістів як East-West Talent Lab, B2B Doc, IDFA Academy та навчалась в МайстерніDOC Сергія Буковського. Наразі працює над проектом свого дебютного повнометражного фільму «Фрагменти льоду».

Більше про автора Згорнути