Гронський Петро

E019
E019 AR-об'єкт. Локація: вул. Володимирська, 62 (біля НБУ імені Вернадського), Київ
Про роботу

Скульптура уособлює вигаданий художником уявний «підсилювач смаку» – E019. Це алюзія на цифрове позначення «замінників», «барвників», «підсилювачів» тощо.

Які інструменти виразності має використовувати сучасна скульптура, що встановлюється у вже існуючому, складному середовищі динамічного міста, щоб мати змогу конкурувати з оточенням, захоплювати простір, привертати увагу, ставити питання глядачу? Чи треба їй більше зосередитися на власній індивідуальності, ніж намагатися обслуговувати певні запити або відповідати контексту місця, де вона встановлюється? Саме ці питання порушує художник під час роботи над об’єктом.

Скульптура, створена з класичних матеріалів – каменя, бронзи, дерева, – програє «змагання у виразності», видається декорацією, їй дедалі важче бути поміченою, фокусувати на собі. Увага стає все більш цінною величиною і валютою не тільки у віртуальному світі, а і в публічному просторі. У контексті українського міста, критично переповненого агресивною візуальною інформацією, скульптурі складно утримувати увагу глядача, змагаючись із 30-метровими рекламними бордами, малими архітектурними формами та іншими об’єктами різних форм, кольорів і розмірів, що агресивно та безконтрольно захоплюють простір.

Виставка «FRONTIER: Нові монументи» та фестиваль “FRONTIER VR Art Festival”

Більше про роботу Згорнути
Гронський Петро
Дата народження: 1989
Місце проживання: Київ

Петро Гронський працює зі станковою, ландшафтною скульптурою.

Освіта

Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. У 2012 році закінчив магістратуру за спеціальністю – скульптура.

Творчий шлях

В творчих пошуках Петра Гронського помітний вплив Олександра Архипенка, проєкт пам’ятника якому є в портфоліо митця. Через трансформацію класичної форми, скульптор часто звертається до метафізичних роздумів, висуваючи на перший план справжність, а не ідеалізацію зображуваного, роботи Гронського справляють глибоке враження завдяки поєднанню реалізму та експресивності.

Є членом молодіжного об’єднання Національної спілки художників України.

Групові виставки:

«Ілюзія матерії» від M17 Contemporary Art Center, Kyiv Art Week, Торонто центр, Київ, Украна, 2019;

«FRONTIER. Нові монументи», ЦСМ М17, Київ, 2019;

Фестивалі молодих українських художників, Київ, 2017;

«Скульптурний цех: Химери при надії», ГОГОЛЬFEST, Київ, 2016;

Міжнародному скульптурний симпозіум, Москва, 2013;

«Український скульптурний трієнале», Київ, 2011;

Ukranian Art Week, Київ, 2009.

Більше про автора Згорнути

Роботи Гронський Петро