Гронський Петро

E019 ☗ Київ, вул. Володимирська, 62, біля НБУ імені Вернадського
Про роботу

Скульптура уособлює вигаданий художником уявний «підсилювач смаку» — E019. Це алюзія на цифрове позначення «замінників», «барвників», «підсилювачів» тощо.

Які інструменти виразності має використовувати сучасна скульптура, що встановлюється у вже існуючому, складному середовищі динамічного міста, щоб мати змогу конкурувати з оточенням, захоплювати простір, привертати увагу, ставити питання глядачу? Чи треба їй більше зосередитися на власній індивідуальності, ніж намагатися обслуговувати певні запити або відповідати контексту місця, де вона встановлюється? Саме ці питання порушує художник під час роботи над об’єктом.

Скульптура, створена з класичних матеріалів — каменя, бронзи, дерева — програє «змагання у виразності», видається декорацією, їй дедалі важче бути поміченою, фокусувати на собі. Увага стає все більш цінною величиною і валютою не тільки у віртуальному світі, а і в публічному просторі. У контексті українського міста, критично переповненого агресивною візуальною інформацією, скульптурі складно утримувати увагу глядача, змагаючись з 30-метровими рекламними бордами, малими архітектурними формами та іншими об’єктами різних форм, кольорів і розмірів, що агресивно та безконтрольно захоплюють простір.

Читати більше про роботу Згорнути
Гронський Петро
Дата народження:
Місце проживання:
Читати більше про автора Згорнути

Роботи Гронський Петро