Шевченко Марія

Фантомні хроніки стійкості (серія з одинадцяти світлин)
Фантомні хроніки стійкості (серія з одинадцяти світлин) 32х48 см, друк на фотопапері Epson Traditional чорнилами UltraChrome HDX K3, основа - ПВХ 4 мм, 2022
Про роботу

У фотографічній серії, яку я пропоную, розгортається інтимна епопея простої людини, що повертається до свого дому, безповоротно спотвореного жахливими наслідками війни. Проживши поза його межами протягом шести місяців, я опинилася перед ландшафтом, що формувався в умовах протистояння російській агресії. Він спонукав мене зафіксувати нові символи, змінені обставини та болісні зображення, вирізьблені в цій новій реальності.

Ми, люди, боремося з колективними та індивідуальними трагедіями. Хоча ми можемо долати спільне горе разом, індивідуальне страждання вимагає особистого подолання. Ця серія свідчить про мої переживання, коли я побачила свій дім, що втратив свою спокійну та мирну сутність. Зображення в ній служать потужним свідченням жахіть війни та руйнації, яку вона неминуче приносить. Як художника, моя мета полягає в осмисленні цього хаосу, надаючи голос емоціям та досвідам тих, чиє життя зазнало непоправних змін від спустошення війни.

Більше про роботу Згорнути
Шевченко Марія
Дата народження: 1991
Місце проживання: Київ

Марія Шевченко народилася у 1991 році в Києві. Закінчила факультет теорії та історії мистецтва в Національній академії мистецтв України та отримала ступінь магістра міжнародного права в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Марія досліджує фотографію як актуальне медіа в сучасному мистецтві.

Пройшла курс з історії художньої фотографії в Школі фотографії під керівництвом українського фотографа та викладача Віктора Марущенка. Працювала фоторепортером в українському онлайн-виданні та у Верховній Раді. У період з 2016 по 2019 роки створила серію фотографій з видатними особистостями України. Після роботи фоторепортером, Марія приєдналася до команди Національного центру Олександра Довженка в якості менеджера з комунікацій. У 2023 році в Регіональному музеї міста Ясло (Польща) відбулась фотовиставка під назвою “Дорога додому: фрагменти пораненої землі”.

Більше про автора Згорнути