Протосеня Віталій

Форма речей
Форма речей
Про роботу

Абстрактне та деформоване зображення ізометричної проєкції має нам нагадувати про справжню форму та суть речей. Коли ми дивимось на щось, ми завжди бачимо одну сторону предмета і багато залишається поза зором. Через ілюзорність зору людини око спотворює об’єкти і не надає повну інформацію про них.

За допомогою ізометричної проєкції людина може побачити справжню форму речей, де перспектива нічого не змінює. Композиція скульптури змінює та деформує кути напрямків X, Y, Z, показує пластичність цих координат відносно нульової точки.

Ізометрична проєкція – різновид аксонометричної проєкції, за якої у відображенні тривимірного об’єкта на площину коефіцієнт спотворення по всіх трьох осях однаковий. Термін «ізометрична» прийшов з грецької мови й означає «однаковий розмір» (isos – однаковий, рівний, metria – розмір, вимірювання), відображаючи той факт, що в цій проєкції масштаби по всіх осях однакові.

Виставка «FRONTIER: Нові монументи»

Більше про роботу Згорнути
Протосеня Віталій
Дата народження: 1988
Місце проживання: Київ

Протосеня Віталій – український скульптор. Народився в м. Горлівка. Закінчив Донецьке художнє училище (2008) та магістратуру НАОМА за спеціалізацією станкова і монументальна скульптура (2015). Вибрані проекти: мультисциплінарний фестиваль ГОГОЛЬFEST (2014, 2016), скульптурний конкурс CANactions (2014), симпозіум по каменю (Миколаїв-Дністровський, 2015), виставка нефігуративної скульптури CORPUSCULUM в Інституті проблем сучасного мистецтва (2015). Учасник виставки «Сад питань» на території парку «Наталка» (Київ, 2018) та арт-ярмарку Kyiv Art Week з проектом «Ілюзія матерії» (2019). Живе та працює в м. Київ.

Більше про автора Згорнути

Роботи Протосеня Віталій