Шибіркіна Юлія

Ідея життя
Ідея життя Відео, 30 сек, 2022
Про роботу

“Це – моє відео-послання світу, зашифроване у картинках про мої відчуття у період, що розпочався з 24.02.2022, це – спроба впоратися зі стресом, депресією та складними обставинами. У цьому проєкті моє трактування обставин, що склалися, глибоко особисте, незважаючи на прив’язку до подій і дат. Індивідуальне переживання склалося у концентрований образ screen life.

Моя візуальна розповідь створена із фотографій скріншотів, репостів, публікацій у соцмережах за 14 місяців війни. Це автобіографічний проєкт, створений на основі моїх особистих переживань, клаптиків інформації, яка потрапляла у мій інфопростір. Спогади та емоції, важливі події, люди, місця з мого життя у формі фото та відео-хронік, які об’єднані у своєрідний польовий журнал. В період з 24 лютого 2022 року по 24 квітня 2023 року я намагалася зробити із рефлексії та особистих спогадів витвір мистецтва.

Я живу у місті Южне Одеської області 13 років зі своїх 38. Від повномасштабного вторгнення я не переміщувалася фізично, але кожного дня я вирушала психічно туди, де гриміли вибухи… туди, де приймали рішення про те, щоб завдати удару… Мій дух метався з неба на землю. Я фотографувала все, що зустрічалося мені на шляху, своє повсякденне життя, я знаходила у всьому символи, присутність невидимої стихії «війни», я висловлювала їй свою завзятість, свою волю до життя. Коли я відчувала абсолютну і дику безпорадність, я фотографувала себе та предмети, які я принесла у будинок. У будинок, на який посягають вороги-сусіди… Я жила, а тим часом вороги заходили у будинки інших людей, ґвалтували, вбивали і забирали життя та предмети, які хтось так само дбайливо приніс у свій будинок. Мій дух був присутній у кожному, хто страждав, у кожному, хто відчував страх, у кожному, хто йшов із життя по чиємусь бажанню. Фізично мене не торкнулася війна. Психічно вона вторглася, вона присутня у мені досі – виявляючи себе, зазіхаючи на мою зону комфорту…

Відео-картина – символічний образ української душі, яка знаходить силу у кожному новому дні. Для мене дуже цінним є прояв автобіографічності та інтимності. Кожний момент волі я намагалася зберегти, зібрати докупи моменти сили. Коли  мені було страшно, я ділилася страхом, і він зменшувався, коли у мене формувалася надія, я ділилася надією, і вона збільшувалася. Коли я співчувала і переживала, я ділилася надією – і вона мене рятувала. Усі ці місяці я зберігала і продовжувала писати свою тендітну історію життя, яку так легко зараз можуть забрати”.

Більше про роботу Згорнути
Шибіркіна Юлія
Дата народження: 1984
Місце проживання: Калуш (Iвано-Франківська обл.), Южне (Одеська обл.)

Шибіркіна Юлія народилася в 1984 роцi у місті Калуш, Iвано-Франківської області. Зараз проживає в місті Южне Одеської області та займається розвитком локальної культури і мистецтва.

Мисткиня працює з фото, вiдео та mixed-media. Активно веде цифровий щоденник, де публікує автобіографічні роботи, засновані на власному досвіді та рефлексії.

2015 – закінчила Одеську державну академію будівництва та архітектури (Спеціальність Образотворче мистецтво)

Проекти та виставки

2020 онлайн-виставка «Photo Kyiv»

2022 «Fata Morgana», Одеський музей західного і східного мистецтва

«Dotyki», Кленікський етнографічний музей, Словенія

«Share, Tag or Dye Show», Бухарест, Румунія

цифрова виставка DSL VR Space, країнський павільйон European Digital Art Fair

«LET THE BODY SPEAK»

2023 «Share, Tag or Dye Show II», Бухарест, Румунія

«Погляд на дві тисячі ярдів» – каталог сучасного рефлексивного мистецтва повномасштабної війни, “Гарелея Неотодрешь” та “14-8-22”

Фотосалони «Схід/Захід», онлайн-показ проєкта «Reflections of the War, Kyivphotos – Hall Київ

Більше про автора Згорнути