Захарова Юлія

Крокодил
Крокодил Відео, 24’14’’, 2021
Про роботу

Бортницька Станція Аерації (БСА) є одним з найбільших комплексів очисних споруд в Східній Європі і єдиною станцією очищення стічних вод у Києві. Вона була побудована в 60-х роках ХХ століття.

Нині рівень зношування обладнання й будівель складає близько 80%. Щодоби станція очищає від 700 тис. до 900 тис. куб. м. стічних вод, а її мулові поля займають загальну площу понад 272 га. За майже 60 років експлуатації станції на відстійниках і мулових полях накопичилася така кількість мулу, яка вдвічі перевищує технічні можливості станції, і буквально кожну секунду його кількість зростає. Сьогодні Київ впритул підійшов до станції, і вікна деяких новобудов безпосередньо виходять на очисні споруди БАС. У поєднанні зі своїм найближчим сусідом – сміттєспалювальним заводом «Енергія», станція аерації складає одну з найбільш проблемних екологічних точок Києва. У зоні її випарів сьогодні проживає близько 300 тис. чол. – 12% всього населення Києва.

Уряд Японії погодив надання кредиту на реконструкцію БСА ще в 2015 році, але реальні роботи з реконструкції досі не були розпочаті.

Проєкт досліджує проблеми екології міста Києва та Бортницької Станції Аерації, використовуючи у ролі основи легенду про те, що в цій місцевості нещодавно з’явився крокодил. Дослідження було проведено серед справжніх місцевих рибалок, які регулярно відвідують стічний канал Бортницької Станції Аерації. Рибалкам ставили питання про те, що вони знають про це місце і де можна знайти крокодила.

Говорячи про крокодила, ми уявляємо образ якогось екзотичного, цілком конкретного хижака. Якою буде реакція людини, котра почула подібну інформацію? Яким буде її крокодил? Чи слід нам боятися крокодила? А може цей крокодил вже давно тут?..

Більше про роботу Згорнути
Захарова Юлія
Дата народження: 1979
Місце проживання: Київ

Освіта:

Закінчила Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана. У 2013-2018 роках вивчала історію мистецтва, живопис та академічний малюнок в студії Вікторії Лаптєвої. В 2014 – 2015 рр. навчалася в Школі Сучасного Мистецтва за напрямком «художник». У 2018 – 2019 рр. навчалася в Kyiv Academy of Media Arts за напрямком «художник».

Мистецька практика:

Працює в таких медіа, як живопис, інсталяція, об’єкти, фото та відео. У своїх роботах досліджує питання навколишнього середовища, індивідуальної та колективної пам’яті, а також ідентичності та феміністичного дискурсу.

Групові виставки:

Юлія є учасницею та співзасновницею арт-групи Light, y складі якої у 2017 р. стала фіналісткою Всеукраїнського конкурсу молодих художників імені Н. Альтмана. Брала участь у резиденції Biruchiy Art School (Польща), фестивалях Міжнародний ленд-арт симпозіум “Могриця”, Фестиваль ленд-арту “Вітер”, Фестиваль ленд-арту “Міфогенез”.

Більше про автора Згорнути