Бучацька Катя

Проєкт “Preset”
Проєкт “Preset”
Про роботу

Авторка про концепцію проєкту, з яким увійшла до шорт-листа M17 Sculpture Prize:

«Не існує однієї й назавжди усталеної історії чи постійної пам’яті. Культура повторює себе, але її сенсорний зміст у той самий час не змінюється. “Створення історії” означає необхідність розуміти також і своєрідні “правила”, які включають необхідність пам’ятати, що ми окреслені в нашому розумінні минулого хоча б тому, що перебуваємо у сьогоднішньому. Основна релевантність історії полягає в тому, що у світі, в якому ми знаходимося зараз, діє пряма спадкоємність людей та дій минулого, і те, як ми розуміємо історію зараз, також нерозривно пов’язано із подіями минулого. “Як ми знаємо те, що знаємо?”

Неважливо, до якої саме форми звертатися, коли звертаєшся до теми минулого, коріння, тому що попереднє проявлене всюди та прямо зараз. Через об’єкти, через нашарування історії, через текст. Ми визначаємо текст, він визначає нас».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Хелен Фібі:

«Я ще не бачила скульптури, подібної до цієї, яка інкорпорувала б живий органічний матеріал та неон в інсталяцію, що провокує до роздумів, є абсолютно оригінальною, сучасною і порушує важливі питання про теперішній стан світу. Поєднання природного та штучного інтригує і прекрасно відгукується на тему премії “Коріння та пилок”».

M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen

Більше про роботу Згорнути
Бучацька Катя
Дата народження: 1987
Місце проживання: Київ

Мисткиня працює з медіумами інсталяції, скульптури, фотографії, живопису. У своїх художніх практиках все частіше звертається до власного чуттєвого досвіду, аби дистилювати з нього нові знання про дійсність та саму себе.

Більше про автора Згорнути