Кравець Віталій

Трактор-наречена
Трактор-наречена 140х110 см, полотно, змішана техніка
Про роботу

«Ця робота відповідає відразу на кілька запитань про майбутнє. Я вважаю трактор багатогранним символом віддзеркалення теперішнього в планованому майбутньому. Він великий і всепереможний залізний мізогініст, що його людство спрямувало на передову позицію в боротьбі з матінкою-землею. Нині з кожної праски чути, що ми ось-ось знищимо планету. Але це не зовсім так. Планета існувала до нас в абсолютно різних іпостасях і, впевнений, що існуватиме й після, зовсім не сумуючи за нами. І їй абсолютно все одно, у якому вигляді вона існуватиме: покрита товстим шаром пластику, населена самими лише тарганами чи охоплена полум’ям у суцільній нафтовій плямі.

У зоні відчуження ЧАЕС сьогодні можна надибати багато зворушливих сюжетів, що складаються з предметів побуту й кістяків великогабаритної техніки. Це суміш похованих амбіцій і сподівань, з компосту яких виростає зовсім нове життя. Атрибути нареченої завершують думку про те, які смішні й по-дитячому наївні наші цінності у світі, якому наплювати на них, як колись наплювати було нам. Якщо ми хочемо, щоб нас узяли в майбутнє, наш єдиний шанс — визнати близькість і безальтернативність глухого кута, до якого ми наближаємося.

Спершу я планував похмуру, пряму, майже кіферівську річ, але в процесі роботи зрозумів, що дитяча безпосередність іронічніша й набагато трагічніша в цьому конкретному випадку».

Більше про роботу Згорнути
Кравець Віталій
Дата народження: 1988
Місце проживання: Київ

Народився 1988 року у Львові. Закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури в Києві. Живописець і графік, музикант і перформансист. Роботи експонувалися на виставках у різних країнах Європи, розміщуються в приватних колекціях в Україні, Франції, США та Японії.

Більше про автора Згорнути