Група Mincult

Острів Ї
Острів Ї VR-досвід
Про роботу

Команда митців у межах виставки «Нові притоки / Emergent Tributaries» та у співробітництві з фондом «Ізоляція»  опрацювала тему української національної ідентичності, створивши цей утопічний проєкт.

«Острів Ї» — це штучний плавучий острів на Дніпрі. Високотехнологічний, енергетично незалежний, що парує над водною гладдю та є експериментальним майданчиком, де виробляються нові форми міжособистісних взаємодій, відкритим університетом, науковою лабораторією, центром етичного й еротичного виховання, артрезиденцією та майданчиком для реалізації художніх і наукових проєктів.

Специфічним напрямом наукової діяльності «Острова» є вирощування новітнього будівельного матеріалу на основі генномодифікованої люфи. Її губчаста структура використовується на «Острові» в якості основного будівельного матеріалу та архітектурної форми. Завдяки люфа-архітектурі та її заданій природою, до певної міри непередбачуваній формі на «Острові Ї» реалізовано простір принципово нового типу, де архітектурні форми сприяють нелінійному мисленню та заохочують до спонтанних дій.

«Острів Ї» — це ризома різноманітних ідей, стилів, підходів і рішень, які репрезентують різноманітність спектру української ідентичності. Тут гармонійно поєднується те, що до цього здавалося нерозв’язною розбіжністю.

Це чергова мікроутопія, яка ізольована від зовнішнього світу і рятує лише обраних. Виконуючи ролі культурного, наукового і мистецького центру, «Острів Ї» є тригером трансформації культурних і соціальних процесів, вільно переміщується по річках України та створює безпосередній вплив завдяки тому, що залучає відвідувачів у нові форми нелінійної та горизонтальної взаємодії.

Фестиваль “FRONTIER VR Art Festival” та виставка «FRONTIER: Нові монументи». Експозиція #Спецпроєкт

Більше про роботу Згорнути
Група Mincult
Дата народження:
Місце проживання:

Єфанов Юрій, Клочко Олена, Костенко Ярослав aka VJ Yarkus, Лойко Настя, Розанов Михайло, Шиман Катерина, Krolikowski Art (Александра та Александер Кроліковські)

Більше про автора Згорнути