Підтримка, можливості, допомога

Підтримка, можливості, допомога

Поділитись
24.02.2022 - 24.06.2022
Поділитись

24 лютого 2022 року росія почала повномасштабну війну проти України. Відтоді багато людей постраждало — у різних аспектах. На цій сторінці Центр сучасного мистецтва М17 збирає інформацію про можливості продовжувати займатися своєю справою українським митцям та мисткиням, діячам та діячкам культури, працівникам та працівницям мистецьких інституцій. Список зібраний з багатьох джерел та часто оновлюється.

  1. Galapagos Art Space/UKRAINE — США фінансує програму в Польщі, щоб допомогти українським митцям-сім’ям з дітьми до 18 років переїхати подалі від війни в Україні. Це можливість перебратися родиною до Львова або виїхати в Польщу у місто Томашів Любельський. Також програма пропонує переїзд до Португалії, місто Азори.
  2. AWARENESS IN ART — некомерційна мистецька організація пропонує безкоштовне житло у Швейцарії, місті Цюрих для біженців з України, що працювали/-ють у культурному секторі.
  3. Hire for Ukraine — інтернаціональна база для пошуку робити у культурній та мистецькій сферах для українців, що втратили роботу через повномасштабну війну. Створіть свій профіль, щоб розповісти, чим ви можете займатися. Або ж запропонуйте вакансію тим, хто її шукає.

  1. CodeKY Art Platform — резиденції для художників, художниць та їхніх сімей в Ірландії. Організація оплатить квитки. Також можна з дітьми та тваринами. Деталі у Instagram.
  2. Cultural Aid Ukraine — Міністерство науки, досліджень та мистецтв Баден-Вюртемберга спільно з Інститутом закордонних відносин Штуттґарта відкрив інформаційний пункт, куди можуть звертатися митці та мисткині з України та місцеві культурні інституції. Інформаційний пункт пропонує консультації, виступає посередником у контактах з представниками місцевої культурної сфери, в перспективі планується культурний обмін в різних галузях та різні його формати, курси, мережування з громадянським суспільством. Звернутися можна за поштою kultur-ukraine@ifa.de
  3. Fish Factory Arts — британська галерея Fish Factory Arts пропонує безкоштовні місця в програмі резиденції митців з проживанням та повним користуванням приміщеннями студії разом із можливістю експонувати свої роботи в галереї. Заявки можна надіслати на пошту gallery@fishfactoryarts.com. Деталі в Instagram.

  1. MENU DAS ARTES — мистецька галерея MENU DAS ARTES допомагає українським митцям та мисткиням з продажем їхніх робіт. Для участи в ініціативі заповніть форму та зв’яжіться з галереєю, аби MENU DAS ARTES могла вам допомогти. https://airtable.com/shrb1XIbmn2hngCMe
  2. Kunstwerk — німецька галерея Kunstwerk у пошуках митців, які висвітлюють російсько-українську війну, та готові продати ці роботи на благодійній онлайн виставці Save Us, яка відкриється 22 квітня і закриється 28 травня 2022. Отримані кошти підуть на допомогу сім’ям переселенців з України. Організатори зазначають, що для участі потрібно написати в DM Instagram.
  3. Spilka — організація збирає роботи для благодійного продажу/аукціону для допомоги Україні. Митець або мисткиня може надсилати свою роботу на пошту spilka.nyc@gmail.com разом із ПІБ, назвою, розміром, роком створення та ціною.

  1. KASK & Conservatorium — освітня програма KASK & Conservatorium (Бельгія) надає пріоритет подання заявок для українських працівників мистецтва та студентів, які вимушені покинути Україну, але мають бажання продовжити навчання у сфері кураторства. Мета ініціативи полягає в тому, щоб запропонувати майбутнім студентам більше часу для вступу й забезпечити підтримку в межах можливостей. Також надаватиметься одне бюджетне місце. Ви можете подати заявку безпосередньо, надіславши листа на адресу curatorialstudies@hogent.be
  2. Кафедра сучасної скульптури Вільнюської академії мистецтв приймає студентів та студенток українських художніх академій для продовження навчання та художньої практики у Вільнюсі, Литва. Зв’язатися з Академією для деталей можна через Instagram. Для подачі заявки та отримання допомоги звертайтеся на пошту ukraine@vda.lt
  3. Jobs for Ukraine — академічні, наукові, мистецькі, професійні та позаштатні можливості, які зараз доступні для біженців з України. Пошук роботи в певній країні або академічних та галузевих можливостей. На сайті можна шукати роботу в сфері культури або пропонувати її.