• Main
  • Календар
  • Альтернативи нема, а чи буде? Реалізм: капіталістичний, цинічний, метафізичний
Назад

Альтернативи нема, а чи буде? Реалізм: капіталістичний, цинічний, метафізичний

29.01.2022 -

Лекція Андрія Сігунцова — своєрідне підсумування куратором загального проєкту «Всі кольори спектру — це біле світло» художника Віктора Сидоренка, що включив три частини, з який третя і завершальна — виставка «Нульовий рік. Ідея Світла» — відбувається зараз в М17. Куратор розповість про особливості реалізму як напрямку в мистецтві, що виник на початку XIX століття, та про його подальший розвиток у XX та XXI столітті.

Від лектора:
«Сучасне населення здебільшого можна зарахувати до “суспільства пізнього капіталізму”, мистецтво якого представлено такими напрямами, як “капіталістичний реалізм” (напрямок у мистецтві НДР 1950-х – 1990-х, альтернатива соцреалізму), “цинічний реалізм” (рух у китайському мистецтві, який розпочався наприкінці 1980-х років та багато в чому визначив сучасне мистецтво Китаю) і “спекулятивний реалізм”, котрий зайнятий питаннями філософії привілейованого доступу та критикою антропоцентризму.

Панівними настроями у суспільстві пізнього капіталізму стають страх, апатія та цинізм. Страх випливає з невиразного відчуття капіталістичної нестабільності, за якою видніються глобальні катастрофи. Апатія і цинізм є наслідками відмови від альтернативи. Про ці явища, про їх передумови в сучасному мистецтві та про те, як ці ідеї відбились в проєкті, піде мова у лекції».

Андрій Сігунцов — мистецтвознавець, куратор. Закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. З 2010 року співпрацював з Мистецьким Арсеналом, Музеєм Івана Гончара, Музеєм історії міста Києва, Національним музеєм «Київська картинна галерея», Галереєю мистецтв «Лавра». У 2017–2018 — програмний директор Kyiv Art Week. З 2020 року — куратор у Музеї сучасного мистецтва Одеси.

⏰ 29 січня о 15:00

📌 Центр сучасного мистецтва М17 (вул. Антоновича 102–104)

🎟 Вхід на подію — за квитками на виставку «Нульовий рік. Ідея Світла».
Вартість квитків:
100 грн стандартний;
70 грн пільговий (для школярів, студентів та пенсіонерів).

Придбати їх можна online (https://www.m17tickets.com.ua/tickets/14) або безпосередньо у касі Центру М17.

Митці, діячі культури та учасники АТО мають право на безоплатне відвідування за можливості підтвердити свій статус.

Наступна подія

Усі події
Віктор Сидоренко: художник, свідок, персонаж. Ретроспективний огляд творчости

Віктор Сидоренко: художник, свідок, персонаж. Ретроспективний огляд творчости

10.02.2022 -
Усі події