• Main
  • Календар
  • Колекціонер vs художник. Дискусія І: Зенко Афтаназів — Віктор Сидоренко // Відкрита можливість [доступний відеозапис]
Назад

Колекціонер vs художник. Дискусія І: Зенко Афтаназів — Віктор Сидоренко // Відкрита можливість [доступний відеозапис]

10.06.2021 - 10.06.2021

10 червня 2021 року в Центрі сучасного мистецтва М17 стартує цикл відкритих дискусій «колекціонер vs художник: розбіжності й точки дотику» [відеозапис події шукайте нижче]

Колекціонер / художник: Зенко Афтаназів / Віктор Сидоренко

Подія проходить в межах проєкту Відкрита можливість
Мова: українська, російська

Як відбувається взаємодія колекціонера і художника? Як вони знаходять одне одного? Чи можлива їхня пряма комунікація та чи насправді така комунікація є апріорною умовою для демпінгу артринку? Чи формований колекціонерами попит на певне мистецтво не девальвує художньої мови? І чи вигідний для розвитку культури тандем колекціонера і митця? Та інші питання.

Про учасників:

Модераторка: Наталія Шпитковська — директорка‌ ‌ЦСМ‌ ‌М17,‌ ‌наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, керівниця‌ ‌проєкту‌ ‌«Відкрита‌ ‌можливість»‌.


UPD: Відеозапис першої зустрічі формату «колекціонер vs художник» доступний на нашому YouTube-каналі!

«Якщо ми візьмемо практично всі європейські державні музеї сучасного мистецтва, їхню основу складають колись приватні колекції. Держава повинна підтримувати колекціонерів. Підтримуючи, колекціонерів, вона підтримує й митців, саму сферу мистецтва. Колекціонування — це є одна з креативних індустрій і має перебувати у фокусі уваги. Погляньмо США. На початку XX сторіччя там практично не було класичного мистецтва. Сьогодні ж основна частина шедеврів зосереджена саме у Сполучених Штатах. Існує ціла низка світового рівня музеїв, які їх зберігають: Національна галерея мистецтв у Вашингтоні, Метрополітен-музей, MoMA… Чому так вийшло? Бо законодавство стимулює купівлю: людина, яка ввозить на територію країни визначний твір мистецтва, отримує немалі податкові пільги», — зауважив у процесі розмови Віктор Сидоренко.

«Для мене колекціонерська й меценатська діяльність — це внутрішня потреба не відсиджуватись у своїй зоні комфорту. На одному з наших проєктів на платформі Zenko Foundation був присутній посол Іспанії в Україні. У своєму виступі він сказав: “Те, що ви робите, — інтеграція українського мистецтва у європейський контекст — Росія сильніше того боїться, аніж українських танків. Бо танків в Росії більше, це факт. А от розуміння того, наскільки Україна доповнює наявний європейський контент, наскільки сама спроможна підказувати Європі щось нове, — ось що здатне викликати неабияку пересторогу», — поділився Зенко Афтаназів.


Проєкт «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань» відбувся за підтримки Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах дослідницького напряму Центру М17 PROколекції

Наступна подія

Усі події
Колекціонер vs художник. Дискусія ІІ: Володимир Шпільфогель — Олег Тістол // Відкрита можливість [доступний відеозапис]

Колекціонер vs художник. Дискусія ІІ: Володимир Шпільфогель — Олег Тістол // Відкрита можливість [доступний відеозапис]

15.06.2021 - 15.06.2021
Усі події