Назад

Виставка “FRONTIER. Нові монументи”

20.09.2019 - 17.11.2019

З 20 вересня в Центрі сучасного мистецтва М17 працює виставка мистецтва та віртуальної реальності FRONTIER. Нові монументи.

Frontier покликаний показати, на що здатне мистецтво разом з новітніми технологіями. Проєкт підтримав Український Культурний Фонд як знакову подію в Україні.

Фокус-тема цьогорічної виставки — Reforming space: “New monuments” — про місто та його взаємозв’язки з мистецтвом. Цей проєкт пропонує переглянути, проаналізувати суспільство, звернути увагу на важливі смислові точки, візуалізувати в мистецьких об’єктах/рішеннях і запропонувати їх у ролі «нових монументів», що замінять або стануть поряд з віджилими, збіднілими, «розчарованими» артефактами старої доби.

Ми вирішили дослідити у Харкові та Києві, як сучасне мистецтво інтегроване в громадські простори, яке воно, які меседжі привносить у щоденне життя українців. В результаті митці створили 15 арт-об’єктів у доповненій та віртуальній реальності. Кожна робота — окремий досвід. Художники роздумують на теми інформаційного перенасичення, спорідненості з природою, стосунків між адептами суспільства, духовної кризи, колонізації космосу, хаотичної забудови власного життя тощо. Ці роздуми об’єднані у три експозиції.

Роботи, які представлено в експозиції #Лабораторія, є результатом роботи лабораторії, де два місяці співпрацювали художники, урбаністи та 3D спеціалісти. Ці об’єкти можна побачити в доповненій реальності (AR) в громадських просторах Києва та Харкова за допомогою додатку на сайті www.frontierfest.com. На виставці в М17 проєкти художників представлені у VR за допомогою окулярів та шоломів.

Катерина Рай, кураторка Frontier: “Кожен з художників в цьому проекті запропонував свою концепцію світу, власну систему цінностей у якості нового монументу для сучасного суспільства. Кожен митець проаналізував виклики міста та крізь них артикулював глобальні проблеми суспільства. Новий монумент — це нова концепція світогляду, що закріплений митцем у матеріальному/цифровому об’єкті, розповсюджений серед вашого міста. Дослідіть, що сьогодні для художника є монументальним смислом, який вартий того, щоб бути розкритим у мистецтві”

В експозиції #Хакатон представлено роботи 12 учасників хакатону Frontier. Завдання митців полягало в тому, щоб переосмислити віртуальний простір та зробити мистецтво цікавішим для сучасної людини. Митці, скульптори, VR-художники та 3D спеціалісти, аніматори та дизайнери, урбаністи та куратори працювали дві доби над втіленням своїх ідей у віртуальній реальності.

В експозиції #Спецпроєкт представлено роботи від таких інституцій як Французький Інститут в Україні та Izone.

До створення виставки долучилось 23 українських художники, серед яких: Аліна Костікова, Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Віталій Кохан, Влас Бєлов, Дарина Фес, Іван Кабаненко, Ілля Новгородов, Костянтин Зоркін, Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Микола Малишко, Олександр Мамон, Олексій Золотарьов, Олексій Яловега, Олена Пронькіна, Павло Блінохватов, Петро Гронський, Роман Мінін, Світлана Житня, Сергій Ніжинський, Факш Діана та Шиман Катерина.

Вартість вхідного квитка:
100 грн. для доросліх
70 грн. для школярів, студентів і пенсіонерів

Наступна подія

Усі події
Зустрічі на виставці Frontier. Про мистецтво та VR_1.0

Зустрічі на виставці Frontier. Про мистецтво та VR_1.0

12.10.2019 - 12.10.2019
Усі події