• Main
  • Calendar
  • (Українська) Міжнародна науково-практична конференція “Культурний герой: від історичних наративів до трансформацій майбутнього”
Back

(Українська) Міжнародна науково-практична конференція “Культурний герой: від історичних наративів до трансформацій майбутнього”

21.12.2021 -

21 грудня у межах персональної виставки Віктора Сидоренка “Нульовий рік. Ідея світла” відбудеться Міжнародна науково-практична конференція “Культурний герой: від історичних наративів до трансформацій майбутнього”.

Організатори – Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України спільно з Центром сучасного мистецтва М17.

Концепт культурного героя дозволяє виявити універсальні закономірності мистецької історії та передбачити трансформації у культурних запитах майбутнього. Окресливши риси культурного героя та дослідивши поля його репрезентації у різні історичні періоди, з великою ймовірністю можна спроектувати майбутнє та його сенс.

Символічно, що конференція відбудеться в експозиції “Нульовий рік. Ідея світла”, візуальному проєкті Віктора Сидоренка, який художник формував чверть століття. Починаючи від 1996-го центральною постаттю творчости Віктора Сидоренка постає Персонаж. Він з’являється на майже всіх полотнах, відео та скульптурах митця. “Художник так чи інакше завжди пише одну роботу. У мене ця робота пов’язана з моїм Персонажем, який з різним сенсом переходить із проєкту у проєкт”, — говорить Віктор Сидоренко. Конференція “Культурний герой: від історичних наративів до трансформацій майбутнього” присвячена тому, як суспільство вибудовує постать Героя або Персонажа. Саме він є ідеалом та “зліпком” історичного періоду.

Серед доповідачів — провідні українські та польські дослідники Олександр Клековкін, Роман Сапенько, Наталія Жукова, Віктор Сидоренко, Богдан Троха, Гліб Вишеславський, Ганна Веселовська, Марія Шкепу, Анастасія Гончаренко, Вольдемар Грушчинський, Юлія Бентя та ін.

Початок о 12.00.

Вхід на подію безоплатний за реєстрацією https://nethunt.com/…/forms/61bb6bfad7ff0112c564ede0

Next event

All events
(Українська) Бесіда третя: Страх смерті й бажання увічнити себе в думці, мистецтві, історії

(Українська) Бесіда третя: Страх смерті й бажання увічнити себе в думці, мистецтві, історії

23.12.2021 -
All events