Savadov Arsen

(Українська) Серія “Ангели”
(Українська) Серія “Ангели” (Українська) 90х135 см
About the artwork

Підривна місія героїв у фотопроєкті Савадова співвіднося універсальним культурним архетипом — «відпалими від бога» занепалими янголами. На світанку їх нібито скинули з небес на якесь пустельне скелясте узбережжя. У цих зйомках кидається в очі антураж підкреслено романтичного плану і декларативно романтичне бунтарське світосприйняття. Вибір міфологічного героя заснований на самовідчутті, на особистій міфології. Будь-який герой Савадова — гостро відчутна в певний момент іпостась власного «Я». Занепалий янгол — тінь, яку складно відділити від світла, точніше, світло, що перетворюється на тінь як кара за посягання на владу Бога — достатньо згадати міфічну історію «князя пітьми» Люцифера.

Розмір роботи 130х158 см

More about the artwork Close down
Savadov Arsen
Date of birth: (Українська) 24.09.1962
Place of residence: (Українська) Київ
(Українська)

Арсен Савадов – один зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва.

Арсен Савадов в 2001 році представляв країну на Венеціанській бієнале, куратором якої був легендарний Харольд Зееман. Його роботу «Печаль Клеопатри», створену спільно з Георгієм Сенченко в 1987 році, прийнято вважати точкою відліку для сучасного українського мистецтва.

“В этот период я работал только языком фотографии, потому что я не представлял, как по-другому. Потом уже пришла регрессия какая-то, успокоение, усталость — зависишь от фотографа, зависишь от пленки, проработал два месяца, и оно все сжимается в такую коробочку. И пока ты в Киев не приедешь и не проявишь, ты не знаешь, что ты сделал. Не было цифровых камер. На моих глазах NYT распродавал всю аналоговую аппаратуру, покупали цифровую. Цены были бросовые в Нью-Йорке. Это был обвал. А все эти шахтеры, все это снято на пленку. У меня только последние проекты цифровые, где можно уже использовать фотошоп, какую-то веревочку убрать, которая держит декорации, почистить какую-то грязь. А тогда были просто негативы. И чтоб их сделать, мы ездили в Москву, на Мосфильм. Там сканировали на виртуальном сканере и вот так по чуть-чуть что-то печатали” – так художник описує свою роботу с медиумом фотографії.

Вибрані персональні виставки:

2020

– «Голоси любові» у Центрі сучасного мистецтва М17. Київ, Україна

2018

Gulliver’s Dream («Сон Ґуллівера») в галереї HG Contemporary. Нью-Йорк, США
Take Shelter («Притулок») у Gallery Karenina. Відень, Австрія

2014

– «Commedia dell’arte в Криму» в Mironova Gallery. Київ, Україна

2012

– «Втеча до Єгипту» в галереї «Колекція». Київ, Україна
– «От первого лица» («Від першої особи») у Pechersky Gallery. Москва, Росія

2007

Paintings («Живопис») у Daneyal Mahmood Gallery. Нью-Йорк, США

2005

Love Story («Історія кохання») в галереї Orel Art. Париж, Франція

2003

Donbas-Chocolate («Донбас-Шоколад») у галереї Orel Art. Париж, Франція

2002

Kokto у Галереї Гельмана. Київ, Україна

2001

– «Книга мертвих»

More about the author Close down

Artworks Savadov Arsen