• Main
 • Проєкти
 • Міжнародний Форум “Нова генерація: Художник і його покоління”
Міжнародний Форум “Нова генерація: Художник і його покоління”

Міжнародний Форум “Нова генерація: Художник і його покоління”

Поділитись
21.02.2019 - 24.02.2019
Поділитись
Про проєкт
 • Про проєкт
 • Події
 • Преса
 • Каталог
 • Експозиція
 • Роботи
 • Фоторепортаж
 • Митці
 • Партнери

Авангард – найрадикальніший вияв модернізму, спрямований на винайдення нової візуальної мови та вихід за межі мистецтва у сферу життя та його перетворення. Розуміння сучасного мистецтва неможливе без знання тих докорінних змін, що відбулися на початку XX століття. Виняткова роль у цих змінах належить нашому земляку Казимиру Малевичу, який нарівні з Марселем Дюшаном заклав вектори розвитку сучасного мистецтва XX століття.

Міжнародний форум до 140-річчя Малевича об’єднає в одному місці мистецтвознавців, істориків та дослідників авангарду з усього світу. В рамках форуму передбачаються заходи, розраховані на професійну аудиторію (доповіді, панельні дискусії, круглі столи) та події для слухачів форуму (ознайомчі лекції, покази, екскурсії). Додатковими подіями стануть прем’єра фільму «Малевич» (FRESH production, Україна, 2017), презентація збірника матеріалів «Казимир Малевич: київський аспект», а також концерти, вистави та тематичні екскурсії. А 23 лютого ми відзначимо 140-річчя Казимира Малевича. Постать Малевича є знаковою для світового авангардного мистецтва і водночас має тісний зв’язок з українською культурою.

 

Серед учасників форуму: Тетяна Філевська (засновниця і керівниця Інституту Малевича), Жан-Клод Маркаде (заслужений директор Національного центру наукових досліджень (CNRS), Франція), Дмитро Горбачов (дослідник авангарду), Константин Акінша (історик мистецтва, Угорщина), Крістіна Лоддер (Президентка Фонду Малевича, Великобританія), Мирослава Мудрак (авторка книги «Нова ґенерація» і мистецький модернізм в Україні», США), Олег Ільницький (спеціаліст з українського футуризму, Канада), Шенг Шейєн (Директор Фонду Харджиєва-Шагі, Нідерланди), Мирослав Шкандрій (професор славістики при Манітобському університеті, Канада), Андрій Бояров (куратор і дослідник, Львів, Україна), Віта Сусак (членкиня Швейцарського академічного товариства з вивчення Східної Європи (SAGO), Україна-Швейцарія), Олександра Кайзер (Фонд Архипенко), Метью Стівенсон (Фонд Архипенко, Лондон), Софія Дяк (директорка Центру міської історії Центрально-Східної Європи), Євгенія Моляр (мистецтвознавиця, учасниця ініціативи ДЕ НЕ ДЕ), Оксана Баршинова (куратор, лектор, Національний Художній Музей України), Олена Боримська (автор курсу лекцій про авангард, куратор, Національний Музей “Київська Картинна Галерея”), Наталія Шпитковська (директорка Центру сучасного мистецтва М17 ).

 

 

Каталог «Авангард. У пошуках четвертого виміру», як і однойменна виставка в ЦСМ М17, на котрій він побудований – про рух нового мистецтва в Україні на початку ХХ століття. Українські художники виїжджали до інших країн, щоб ознайомитися з футуризмом, кубізмом, абстракціонізмом і поверталися назад, аби розповісти про побачене в приватних студіях та навчальних гуртках, за допомогою експозиці і текстів.

Але рух розвивався й у протилежному напрямку: до знакових українських локацій і особистостей прямували митці з інших країн, лишали власний внесок у розвиток місцевого авангарду й, одночасно, брали від нього щось собі. У цьому каталозі рух представлений і як колективний феномен, і як персональна практика.

Каталог можна придбати у Центрі сучасного мистецтва М17.