ВЕЛИКЕ КОЛО: Експозиція #1

ВЕЛИКЕ КОЛО: Експозиція #1

(KNO) Kyiv Non Objective, Reflex Wall

Поділитись
14.07.2019 - 15.09.2019 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Каталог
  • Експозиція
  • Роботи
  • Фоторепортаж
  • Митці
  • Партнери

Центр сучасного мистецтва M17 представляє
проект міжнародної колаборації у сфері сучасного безпредметного мистецтва
ВЕЛИКЕ КОЛО / BIG CIRCLE

4 липня – 15 вересня 2019 року

“Велике Коло” – міжнародний мультиекспозиційний проект, що представить незалежні художні об’єднання та проекти non-objective art з усього світу

Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення – портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя разом з технічним прогресом художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу. Так, виникає ідея безпредметності, і художники-авангардисти виходять за межі традиційних медіа та формують нові види творчості, що актуальні і сьогодні.

“Безпредметне мистецтво – це правда у сьогоднішньому світі постправди; це мистецтво, яке нічого не говорить, а тому глядач вимушений звертатися до власних відчуттів, асоціацій, досвіду”.
Тіберій Сільваші, український художник,
член мистецького об’єднання KNO

На межі ХХ-ХХІ сторіччя виникає рух незалежних художніх проектів та угруповань в сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років – “Живописний заповідник” у Києві, наприкінці 90-х – CCNOA в Брюсселі та PS project в Амстердамі. Друга хвиля художніх об’єднань з’являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: SN в Сіднеї, IS projects у Лейдені, Saturation Point в Лондоні, ParisCONCRET в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 – році e9a project space у Фрайбурзі, West Projects в Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація KNO | Kyiv Non Objective.

Проект “Велике Коло” об’єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу.

Впродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проекти: KNO | Kyiv Non Objective, Київ, Україна; REFLEX Wall, Тувумба, Австралія; CCNOA, Брюссель, Бельгія; WEST Projects, Сідней, Австралія; DAC, Дольчеаккуа, Італія; BANO / Pont-de-Claix (Biennale Internationale d’Art Non Objectif), Пон-де-Кле, Франція; e9a, Фрайбург, Німеччина; Saturation Point, Лондон, Велика Британія;
t e k s a s, Грестед, Данія; divisible, Дейтон, Огайо, США.

Проект “Велике Коло” підготовлено художнім об’єднанням KNO | Kyiv Non Objective

Виставка проходить за підтримки Adamovskiy Foundation

Вартість вхідного квитка:
100 грн для дорослих
70 грн для школярів, студентів і пенсіонерів

Центр сучасного мистецтва М17
вул. Антоновича, 102-104

“Велике Коло” – проект, який репрезентує сучасне світове безпредметне мистецтво та історію розвитку незалежних художніх ініціатив останніх десятиріч. Це представлення творчої діяльності великої групи митців з усього світу, які своєю працею впродовж багатьох років підтримують і розвивають безпредметне мистецтво як у себе на батьківщині, так і в усьому світі, та є великою спільнотою, “великим колом”.

Як історія “Велике Коло” почало формуватися на початку 90-х років. У Києві була заснована художня група “Живописний заповідник” (1992-1995 рр.), до складу якої входили Тіберій Сільваші, Олександр Бабак, Марко Гейко, Олександр Животков, Микола Кривенко та Анатолій Криволап. Основними питаннями, з якими працювали митці, були: пошук базових основ живопису, живопис як медіум, значення картини для самого феномену живопису та інші.

Наприкінці 90-х у Брюсселі Тільман Хопфл (Tilman Hoepfl) і Петра Бунгерт (Petra Bungert) засновують центр сучасного безпредметного мистецтва – CCNOA (Center for Contemporary Non-Objective Art), некомерційну організацію, яка проіснувала понад 10 років. Це було найпотужнішим явищем репрезентації сучасних тенденцій у безпредметному мистецтві різних країн світу. Даний осередок прагнув ідентифікувати, продемонструвати і контекстуалізувати міжнародні інноваційні позиції в сучасному безпредметному або редукційному мистецтві (reductive art), зробити їх доступними для міжнародної культурної спільноти; розробити платформу для візуалізації дискурсу і його соціальних, політичних та філософських наслідків. За час діяльності центру було зроблено біля 350 виставок та представлено понад 380 художників з усього світу. Як наслідок діяльності центру, художники починають утворювати свої незалежні арт-проекти, створювати невеликі простори, в яких проводяться виставкові та дискусійні програми.

На початку 2000-х в Австралії художник Біллі Грюнер (Billy Gruner) послідовно започатковує у Сіднеї декілька художніх проектів – Factory 11, MOP (MODES OF PRACTICE), SNO (Sydney Non Objective). В Амстердамі в 1999 році група художників організовує artist-run space – PS project. Майже поруч, у Лейдені, Ґвідо Вінклер (Guido Winkler) та Імке ван Дейк (Imke van Dijk) у власному просторі, починаючи з 2007 року, по кілька разів на рік проводять виставки. У 2008-му Річард ван дер Аа (Richard van der Aa) в невеличкому приміщенні в Парижі відкриває ParisCONCRET.

Друге десятиріччя двохтисячних починається з появи у 2011-му project-space t e k s a s, заснованого художниками Пітером Холмом (Peter Holm) та Карін Лінд (Karin Lind) у відновленому приміщенні старої фабрики неподалік Копенгагена. Патрік Морріссі (Patrick Morrissey) та Ганц Генкок (Hanz Hancock) засновують редакторську і кураторську онлайн-платформу Saturation Point у Лондоні. Цього ж року поблизу Гренобля, у муніципалітеті Понт-де-Кле, Франція, за ініціативи художника Роланда Орепука (Roland Orépük) вперше проводиться бієнале безпредметного мистецтва BANO / Pont de Claix, яке відбудеться і цьогоріч, у вересні.

У 2012-2015 роках у Києві діяла художня група “Альянс 22” (Бадрі Ґубіанурі, Тіберій Сільваші, Сергій Момот, Костянтин Рудешко, Сергій Попов). Учасники альянсу продовжили роботу “Живописного заповідника” та працювали із питаннями переходу від картини до об’єкта, аналізували художню практику в до-мовному просторі мистецтва. У лабораторному просторі альянсу, у невеличкій кімнаті музею М. Булгакова, було реалізовано понад 30 експериментальних проектів, пов’язаних із безпредметним мистецтвом, у колаборації з художниками, кураторами, філософами, музикантами, модельєрами та іншими фахівцями.

Кайл Дженкінс (Kyle Jenkins) і Тарн МакЛін (Tarn McLean) у 2014 році посеред міста Тувумба, Австралія, відкривають вуличний open-space проект з настінного розпису – REFLEX.

Вернер Віндіш (Werner Windisch) у 2017-му в приміщенні власної студії в місті Фрайбург, Німеччина, організовує виставковий простір e9а. У Києві того ж року засновується мистецька організація KNO | Kyiv Non Objective, до складу якої наразі входять українські художники Олена Домбровська, Тіберій Сільваші, Мирослав Вайда, Бадрі Ґубіанурі та Сергій Попов.

Від початку свого заснування KNO | Kyiv Non Objective мало на меті розробку міжнародної мультидисциплінарної платформи для репрезентації різноманітних художніх практик, концепцій і сучасних тенденцій в безпредметному мистецтві, створення експериментального простору, налагодження діалогу між художниками, критиками, мистецтвознавцями і представниками інших творчих галузей. Міжнародна художня спільнота підтримала ініціативу українських художників, долучившись до участі у виставкових проектах KNO та запрошуючи організацію у свої проекти. Так, KNO долучилося до світової мережі художніх ініціатив, до художнього процесу, до “великого кола” навколо безпредметного мистецтва.

“Велике Коло” – це проект-подорож безпредметним мистецтвом всього світу.

 

03.09.2019 «Велике Коло» | Центр сучасного мистецтва М17

Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення – портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя разом з технічним прогресом художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу.

01.08.2019 Путівник по Киеву

В межах експозиції # 1 Міжнародний проект non-objective art "Велике Коло" відбудуться кураторські екскурсії від Сергія Попова. Сергій - художник, член мистецького об'єднання KNO|Kyiv Non Objective, яке виступило ініціатором мультиекспозиційного виставкового проекту

Каталог можна придбати у ЦСМ М17

Колективна колекція художніх творів сучасного безпредметного мистецтва.

Ідея створити колективну колекцію виникла в діалозі між художниками – учасниками першої інавгураційної виставки мистецького об’єднання KNO восени 2017 року. Було запропоновано формувати колекцію, яка змогла б сприяти організаційній діяльності незалежного художнього об’єднання. Замислено: митці даруватимуть свої роботи на користь художнього процесу, на користь розвитку ідей та підтримки діалогу між художниками і глядачами.