Погляд Сонця: Акваторія

Погляд Сонця: Акваторія

Анатолій Ганкевич

Поділитись
23.10.2020 - 25.10.2020 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Преса
  • Експозиція
  • Роботи
  • Митці
  • Партнери

«Акваторія» перший фільм українського митця Анатолія Ганкевича з його нової кінотрилогії «Погляд Сонця» – презентується в Києві, у Центрі сучасного мистецтва М17. Прем’єра стрічки проходить в межах виставкового проєкту з аналогічною назвою – «Погляд Сонця: Акваторія».

Головний герой фільму «Акваторія» – Куля-дискобол із 90-х як символ андеграундного клубного руху і водночас візуальний двійник Сонця. Полишивши свій п’єдестал біля входу на пляж Ланжерон, Дискобол вирушає у подорож. На шляху він вбирає у свої дзеркальця відбиття усіх зустрічних персонажів, об’єднуючи їх у єдину «квантову історію».

Стрічки з трилогії – це три часи і три стихії: минуле/вода, теперішнє/вогонь, майбутнє/вітер. Як каже Анатолій Ганкевич, вода, що стала лейтмотивом «Акваторії», підштовхнула до створення довершеного за формою образу, аби справити глибоке, пронизливе враження на глядача. Втіленням цього образу – «Акви» – у картині стала чемпіонка світу з бодибілдингу, Катерина Грима. І саме цей епізод був взятий за візуальний пролог до всього виставкового проєкту «Погляд Сонця: Акваторія» в М17.

Анатолій Ганкевич, художник: «Сонце переслідує поглядом, наче прожектором з відблисків, будь-кого, хто йде берегом. Як святий лик з ікони, який ніби прикутий своїм поглядом до спостерігача. Сонячна доріжка – це погляд сонця. Сонця, як Божественної особистості, яка дивиться одразу на все: на море, на землю і на мене. І я, як і всі люди на землі, всього лише віддзеркалення, маленький рефлекс, відблиск на воді».

Наталія Шпитковська, директорка ЦСМ М17: «Стрічка розколює свідомість, звертає фокус на внутрішнє. Зрештою твоє підсвідоме розсипається на тисячі частинок, залишається мозаїкою на хвилях відблисками у кожній сцені. Показуючи те, що заховане глибоко всередині, художник, як фокусник, маніпулює глядачем. І ця маніпуляція покликана спричинити певний інсайт у глядача».

Аліса Ложкіна, арткритикиня: «Говорити про “Акваторію” Анатолія Ганкевича – це ніби намагатися переповісти сон, тріп або стан нової закоханості, коли світ оживає, і, здається, починає промовляти знаками, натяками на те, що реальність – це щось іще, та маніфестами несамовитої краси буття».

Окрім того, в залах Центру відбувається виставка нових робіт автора, співзвучних кінострічці. Серед них фотографічна серія «Акваторія», а також новий живопис – картини «Аква», «Автопортрет з дискоболом», триптих «Акваторія».

Анатолій ГАНКЕВИЧ – український митець родом з Одеси, представник «нової української хвилі». Як художник прославився створенням живопису в унікальній техніці – імітації мозаїки. Багато років займається режисурою. Залишив помітний слід в історії вітчизняного відеоарту.

Більше про митця

Прем’єра фільму «Акваторія» проходить в М17
з 23 жовтня по 25 жовтня 2020 року

Години роботи Центру:
11:00 – 21:00


ВАЖЛИВО!

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період пандемії COVID-19, аби гарантувати вашу безпеку. Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках під час відвідування.

26.10.2020 У Києві показали фільм одеського художника, який знімали на Ланжероні // УСИ Online

У Центрі сучасного мистецтва показали фільм «Акваторія» Анатолія Ганкевича. Доступно російською мовою

21.10.2020 Мистецький проєкт «Погляд сонця» представлять у столиці // Вечірній Київ

З 23 по 25 жовтня у Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться прем’єра фільму «Акваторія» Анатолія Ганкевича.