Погляд Сонця: Акваторія

Погляд Сонця: Акваторія

Анатолій Ганкевич

Поділитись
23.10.2020 - 25.10.2020 Купити квиток
Поділитись

«Акваторія» – перший фільм українського митця Анатолія Ганкевича з його нової кінотрилогії «Погляд сонця» – презентується в Києві, у Центрі сучасного мистецтва М17. Прем’єра стрічки проходить в межах виставкового проєкту з аналогічною назвою – «Погляд сонця».

Головний герой фільму «Акваторія» – Куля-дискобол із 90-х як символ андеграундного клубного руху і водночас візуальний двійник Сонця. Полишивши свій п’єдестал біля входу на пляж Ланжерон, Дискобол вирушає у подорож. На шляху він вбирає у свої дзеркальця відбиття усіх зустрічних персонажів, об’єднуючи їх у єдину «квантову історію».

Стрічки з трилогії – це три часи і три стихії: минуле/вода, теперішнє/вогонь, майбутнє/вітер. Як каже Анатолій Ганкевич, вода, що стала лейтмотивом «Акваторії», підштовхнула до створення довершеного за формою образу, аби справити глибоке, пронизливе враження на глядача. Втіленням цього образу – «Акви» – в картині стала чемпіонка світу з бодибілдингу – Катерина Грима. І саме цей епізод був взятий за візуальний пролог до всього виставкового проєкту «Погляд сонця» в М17.

«Сонце переслідує поглядом, наче прожектором з відблисків, будь-кого, хто йде берегом. Як святий лик з ікони, який ніби прикутий своїм поглядом до спостерігача. Сонячна доріжка – це погляд сонця. Сонця, як Божественної особистості, яка дивиться одразу на все: на море, на землю і на мене. І я, як і всі люди на землі, всього лише віддзеркалення, маленький рефлекс, відблиск на воді».
Анатолій Ганкевич, художник

«Стрічка розколює свідомість, звертає фокус на внутрішнє. Зрештою твоє підсвідоме розсипається на тисячі частинок, залишається мозаїкою на хвилях відблисками у кожній сцені. Показуючи те, що заховане глибоко всередині, художник, як фокусник, маніпулює глядачем. І ця маніпуляція покликана спричинити певний інсайт у глядача».
Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

«Говорити про “Акваторію” Анатолія Ганкевича – це ніби намагатися переповісти сон, тріп або стан нової закоханості, коли світ оживає, і, здається, починає промовляти знаками, натяками на те, що реальність – це щось іще, та маніфестами несамовитої краси буття».
Аліса Ложкіна, арткритикиня

Окрім того, в залах Центру відбудеться виставка робіт автора, співзвучних кінострічці. Серед них серія фоторобіт, а також нові живописні твори «Аква», «Автопортрет з дискоболом», триптих «Акваторія».

Анатолій ГАНКЕВИЧ – український митець родом з Одеси, представник “нової української хвилі”. Як художник прославився створенням живопису в унікальній техніці – імітації мозаїки. Багато років займається режисурою. Залишив помітний слід в історії вітчизняного відеоарту.

Прем’єра фільму «Акваторія» (перша стрічка з проєкту «Погляд сонця») пройде в М17 з 23 жовтня по 25 жовтня 2020 року.

Центр працює з 11:00 до 21:00

Також 23 жовтня о 19:00 запрошуємо на перегляд фільму «Акваторія» за участі художника та режисера Анатолія Ганкевича. Після перегляду автор відповість на питання глядачів.
Через обмеження, пов’язані з пандемією Covid-19, вхід на подію – за обов’язковою попередньою реєстрацією.


ВАЖЛИВО!

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку.

Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках.