Цикл бесід Homo Artis

Цикл бесід Homo Artis

Поділитись
02.12.2021 - 23.12.2021 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса

Центр сучасного мистецтва М17 організовує нову публічну програму — цикл бесід Homo Artis

📅Дати: 2, 19 та 23 грудня 2021 року.

📌Формат: наживо або онлайн.

Homo Artis — цикл бесід, у ході яких спікери з різних сфер гуманітарних наук деконструюють поняття мистецтва. Адже це поняття нині набуло невизначених меж та використовується повсюдно як універсальний корок. Мета цього циклу бесід полягає в тому, щоб розібрати на частини та окреслити дискусійне визначення мистецтва.

Homo Artis — це точка, в якій сходяться філософ, мистецтвознавець та історик, зіставляючи погляди, та створюють спільний дискурс. Випрацьовування спільного дискурсу — головна ціль заходів. Адже в нинішньому світі, коли визначення, навіть найпростіші, обростають дефініціями, зазвичай амбівалентними, людина все частіше зіштовхується з поняттєвим дисонансом. Надто такий дисонанс притаманний сфері мистецтва. Під час бесід спікери спробують провести розмежувальні лінії ідей, явищ та понять, що виникли та продовжують з’являтися у мистецтві.

Наразі наявно багато курсів, лекцій, вебінарів, присвячених темі мистецтва. Цикл бесід Homo Artis унікальний серед них тим, що створює дискусійне поле для кількох спікерів на рівні з авдиторією. Це не ієрархічний курс лекцій, в якому науковець ділиться знаннями з неофітами. Навпаки, Homo Artis залучає до обговорення та витворення спільного дискурсу всіх присутніх.

Серед спікерів: Тарас Лютий, Петро Котляров, Юлія Скубицька, Наталія Романова, Вахтанґ Кебуладзе, Стефанія Демчук, Сергій Василєв, Тіберій Сільваші, Ігор Козловський.

Деталі участи за посиланням: http://m17.artcult.org.ua/homo_artis.

22.11.2021 Homo Artis: освітній проєкт від М17

ЦЕНТР СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА М17 ІНІЦІЮЄ ЦИКЛ БЕСІД ПРО ФІЛОСОФІЮ МИСТЕЦТВА ТА ФІЛОСОФІЮ В МИСТЕЦТВІ «HOMO ARTIS». ГОЛОВНА МЕТА ДОСЛІДЖЕНЬ — ПОШУК ВІДПОВІДЕЙ НА ПИТАННЯ, ЧИМ Є МИСТЕЦТВО: ЧИННИКОМ ПРОГРЕСУ, ВІДБИТТЯМ ФІЛОСОФСЬКОГО ТА ІСТОРИЧНОГО КОНТЕКСТУ ЕПОХИ, РОЗВАЖАЛЬНОЮ ІНДУСТРІЄЮ, СПЕЦИФІЧНИМ ЗАСОБОМ ЛЮДСЬКОЇ КОМУНІКАЦІЇ АБО ПІЗНАННЯ ДІЙСНОСТІ, УНІКАЛЬНИМ СПОСОБОМ РЕАЛІЗАЦІЇ ЛЮДИНИ, НЕУСУВНИМ ЕЛЕМЕНТОМ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ ТОЩО. ПРОГРАМА ДОСТУПНА В ОНЛАЙН ТА ОФЛАЙН ФОРМАТАХ.

01.12.2021 «Homo Artis» в ЦСМ М17

Центр сучасного мистецтва М17 організовує нову публічну програму — цикл бесід Homo Artis. Головна мета досліджень циклу Homo Artis — пошук відповідей на питання, чим є мистецтво: чинником прогресу, відбиттям філософського та історичного контексту епохи, розважальною індустрією, специфічним засобом людської комунікації або пізнання дійсності, унікальним способом реалізації людини, неусувним елементом культурної традиції тощо. Тож йтиметься про філософію мистецтва та філософію в мистецтві.