• Main
  • Публікації
  • Номінанти M17 Sculpture Prize: творча група Богдан Локатир & Маргарита Журунова (Львів)
Назад

Номінанти M17 Sculpture Prize: творча група Богдан Локатир & Маргарита Журунова (Львів)

29.03.2020

Маргарита Журунова – вінничанка, 1994 року народження. Богдан Локатир – львів’янин, 1993-го. Небажання усталюватися в конкретних формах і межах, пошук свободи висловлювання, здається, – та сама нитка Аріадни, що веде цей творчий союз. Їхні художні практики лежать у площинах різних видів мистецтва: митці паралельно працюють з природним середовищем як художнім об’єктом (ленд-арт) та з друкованою графікою. Так само і до певної географічної точки їх, кочівників, можна прив’язати лише умовно.

Маргарита і Богдан познайомилися під час навчання в Українській академії друкарства, що у Львові, на кафедрі книжкової та станкової графіки. Але клейковиною тандему, розповідають, став саме ленд-арт. На другому курсі Академії вони разом вирушили на зимовий ленд-арт фестиваль «Міфогенез-2015», де створили спільну роботу, першу для обох у цьому художньому напрямі.

«Ленд-арт став певним одкровенням для нас, студентів-графіків малих форматів, – його масштаб, розмах, свобода, взагалі інший спосіб мовлення».

З того самого часу митці беруть активну участь у фестивалях та симпозіумах ленд-арту.

«На ленд-арт фестивалі приїздять одні з найцікавіших українських художників сучасності. Вечірні дискусії на ленд-арт симпозіумі “Простір прикордоння” в Могриці дали нам більше і глибше розуміння сучасного мистецтва, ніж усі роки академічного навчання. Також дуже багато нам дала робота в кураторській групі Костянтина Зоркіна, теж на Могриці. Все це є саме тим, що сформувало нас як художників, сформувало нашу мистецьку позицію (що, звісно, все ще є роботою в процесі)».

У планах на майбутнє – рух до кросмедійності і пошук нових можливостей вираження власних ідей.

«Ми маємо надію зробити нашу творчу діяльність більш цільною, поєднати наші книжкові практики з ленд-артом. Так, ми, наприклад, вже створили декілька різнопланових артбуків, присвячених ленд-арт фестивалям».

До шорт-листа номінантів і номінанток на здобуття премії M17 Sculpture Prize Богдан Локатир та Маргарита Журунова увійшли з проєктом «Не/втручання або Об’єкт з натури».

Автори про концепцію свого проєкту: «Як живописці або графіки копіюють твори видатних майстрів, аби досягти майстерності у своєму жанрі, так ми вирішили відтворити роботу найвидатнішого майстра в мистецтві довкілля. І привернути увагу інших до краси [місця], яку ми самі в ньому побачили».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Ліза Парола: «Богдан Локатир та Маргарита Журунова досліджують взаємозв’язок між відносним та абсолютним, використовуючи дзеркала та базові геометричні компоненти пейзажу для створення цікавих повторів. Впорядковуючи форми відповідно до невеличких частин земних або небесних послідовностей, вони працюють на перехрестях мінімалізму, концептуального та наземного мистецтв, звертаючи увагу на обмеженість нашого положення, надаючи пріоритет тілесній обізнаності та розміщуючи зміст арт-проєкту у глядача».

РОБОТИ З ПОРТФОЛІО:

«Перекотиполе ХХІ сторіччя», 2017. Дизайнерські пластикові стаканчики.
Створено в межах ленд-арт фестивалю «Павутина», Одеса

«Заміщення», 2018. Створено в межах ленд-арт симпозіуму «Простір прикордоння», Могриця.
Тема симпозіуму – «Формула горизонту». Куратор: Костянтин Зоркін

«Страх близькості», 2018.
Створено в межах фестиваль кіно та урбаністики «86» (ленд-арт програма),
 Славутич

«Повернення», 2018.
Створено в межах фестиваль кіно та урбаністики «86» (ленд-арт програма), Славутич

Побачити, в якій формі втілився «Не/втручання або Об’єкт з натури» Богдана Локатира та Маргарити Журунової, ви зможете на виставці робіт номінантів і номінанток M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen у ЦСМ М17.


Інші публікації за тегом M17 Sculpture Prize

Наступна публікація

Усі публікації
М17 розпочинає дослідницький проєкт PROколекції

М17 розпочинає дослідницький проєкт PROколекції

31.03.2020
Усі публікації