• Main
  • Публікації
  • В М17 відбулася презентація книги Олексія Босенка «Вільна атональність»
Назад

В М17 відбулася презентація книги Олексія Босенка «Вільна атональність»

30.09.2020

26 вересня в межах виставки «Несвоєчасне» Віктора Сидоренка відбулася презентація книги філософа Олексія Босенка «Вільна атональність», чия поява «здетонована» творчістю Віктора Сидоренка.

«Справа навіть не в тому, що роботи Сидоренка справляють на мене враження, яке потребує про нього говорити, про враження та про Сидоренка. Питання в тому, що ці твори наочно ставлять питання, не вимагаючи на них відповідей».

Так, у своїй книзі Олексій Босенко, не відчуваючи примусу, розмірковує про спричинені роботами Сидоренка питання: про сучасне мистецтво, що «живе з вивернутою шиєю», про «ідеальне дзеркало», по апокатастасис і багато іншого.

«Наприклад, мені стало зрозумілим, як співвідноситься природа світла, ваги, часу та свободи, як єдина природа – теоретично я знав про це і раніше, – як образ суперечить прообразу, яким чином помирає світло, і що відбувається у відносинах прекрасного та краси, незалежно від того, усвідомлює митець, що він робить, чи визнає він ідею краси й антагонізму її відносно прекрасного. Яким чином річ звільняється від умов часу…»

Про усі ці сентенції й розмовляли минулим суботнім днем Олексій Босенко, Віктор Сидоренко, Андрій Метльов, Марія Шкепу та відвідувачі М17. Але переповідати не станемо. Краще – почути пряму мову. І вже днями це стане можливим завдяки відеозапису заходу!

А от стати до прочитання книги можна вже сьогодні! Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України виклав її для широкого загалу – «Вільна атональність».

Приємного поетично-філософського фльору вам у захмарені негодою будні!

ВІДЕО З ПРЕЗЕНТАЦІЇ КНИГИ:

Наступна публікація

Усі публікації
Номінанти M17 Sculpture Prize: Влад Голдаковський (Київ)

Номінанти M17 Sculpture Prize: Влад Голдаковський (Київ)

08.10.2020
Усі публікації