Грубляк Василь

Проєкт «Еґреґор»
Проєкт «Еґреґор»
Про роботу

Автор про концепцію проєкту, з яким увійшов до шорт-листа M17 Sculpture Prize:

«”Еґреґор” повстане у вигляді світлової інсталяції. Еґреґор (що в перекладі з давньогрецької “дух-охоронець”) – це, в окультних давніх і новітніх релігійних рухах, теоріях, певні стани, ментальна субстанція, що породжується думками й емоціями людей, їхньою енергією. Вважається, що свої еґреґори мають реліквії, пам’ятні речі та інші предмети, які, на переконання самих людей, у різні способи допомагають їм. Звідси, сила і довговічність еґреґора залежить від узгодженості та чисельності групи. Французький письменник Серж Ютен дає еґреґору таке визначення – “структурна психологія народу”. Еґреґором можна назвати сукупність загальних мислеформ людей, об’єднаних у якесь ком’юніті – за вподобаннями, професійними спрямуваннями, національною ідеєю тощо».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Ліза Парола:

«У своїх дослідженнях художник використовує світло як інструмент, здатний поєднати мистецтво та дизайн. Світло як елемент мистецтва, що має першорядне значення для всіх проєктів Василя Грубляка, створює сцену для композицій, додає роботі атмосферності та динамізму і скеровує глядацьке око до певної точки опори у просторі. Є, однак, побоювання, що релігійна тематика може занадто обмежити розуміння теми Премії для міжнародної аудиторії. Але це можна скорегувати місцем, в якому готовий проєкт буде розміщений, чому і слід приділити прискіпливу увагу».

Побачити, в якій формі втілиться «Еґреґор» Василя Грубляка, ви зможете на виставці робіт номінантів і номінанток M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen у ЦСМ М17

Більше про роботу Згорнути
Грубляк Василь
Дата народження: 1984
Місце проживання: Київ

Творчий шлях:

Василь створює роботи на межі мистецтва та дизайну. Особливу увагу митець приділяє темі світла, вигадуючи лампи й світильники, світлові скульптури й інсталяції, розробляючи та втілюючи дизайн-проєкти освітлення. Кожен його об’єкт має свою історію та індивідуальність, в основі кожного лежить ціла філософія. Водночас головними рисами творів завжди виступають мінімалістичність і функціональність. В об’єктах Василя реалізується концепція руху та перетворення, що дозволяє найкращим чином інтегрувати їх у простір і налагоджувати діалог із глядачем або користувачем.

З 2013 року Василь Грубляк та Олексій Золотарьов нерідко працюють разом як творча група GAZ.

У 2019 році Василь увійшов до шорт-листа номінантів на здобуття премії M17 Sculpture Prize.

Вибрані групові виставки (як незалежний митець):

2020

– «Форма простору», виставковий проєкт Port.agency та ЖК «044», реалізований на будівництві житлового комплексу. Київ, Україна

2019

– «FRONTIER: Нові монументи» у Центрі сучасного мистецтва М17. Київ, Україна

2018

Volume Park, скульптурна експозиція на території парку «Наталка». Київ, Україна
– фестиваль Brave! Factory 2018 на території заводу «Київметробуд». Київ, Україна
– Kyiv Lights Festival. Київ, Україна

Вибрані групові виставки (у складі групи GAZ): дивіться тут.

Більше про автора Згорнути

Роботи Грубляк Василь