M17 Sculpture Prize 2020

M17 Sculpture Prize 2020

Поділитись
04.08.2019 - 28.03.2021
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Експозиція
  • Роботи
  • Фоторепортаж
  • Митці
  • Партнери

M17 Sculpture Prize перша в країні професійна премія в галузі тривимірного мистецтва. Започаткована у 2019 році Центром сучасного мистецтва М17 разом із Adamovskiy Foundation у межах дослідницького напрямку M17 Sculpture Project. Премія проходить за участі міжнародних експертів і націлена на пошук та підтримку талановитих сучасних художників з України.

Переможець отримує премію
у розмірі 250 000 грн

За результатами експертного відбору формується шорт-лист номінантів. Цього разу до списку потрапило 12 претендентів (11 індивідуальних митців та 1 творчій тандем).

Усі номінанти, окрім тих, що подають на конкурсний відбір вже готові твори, отримують фінансування на втілення обраного експертним журі проєкту за своїм ескізом.

Готові роботи всіх номінантів експонуються у ЦСМ М17. А переможець, який визначається на підставі оцінювання вже реалізованих задумів, отримує премію в розмірі 250 000 гривень*.

Фокус Премії: скульптура, інсталяція та інші види тривимірного мистецтва

*сума до вирахування всіх податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством України, зокрема пп. 168.2.1 ст. 168 ПКУ

 

Тема M17 Sculpture Prize 2020:

Коріння та пилок

Цього разу проєкт запропонував замислитись, чим у сучасному світі для суспільства є поняття «коріння». Чи має вплив (прямий або опосередкований) походження особистості на її життя, діяльність, творчість, світосприйняття. Яка вона — природа постійного руху, пошуку територій для переміщення, розповсюдження? Коріння заглиблюється, вростає. Пилок же втримати не вдається, він розлітається зі швидкістю вітру на далекі території й не може бути контрольованим. Але, осідаючи, знову пускає коріння.

Де воно, коріння, в глобалізованому світі? І чи довговічне невкорінене? Де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе в часі та його переживає? Що побачить художник, озирнувшись, занурившись у глибинні сенси культур, що виховали його, дають йому силу? На чому базуються його уява про красу, походження світу, всесвітнє? Чи стосується його конкретне загального глобального?

Номінанти й номінантки **
M17 Sculpture Prize:

**натискайте на ім’я номінанта/-ки й знайомтеся з їхніми CV та концепціями їхніх проєктів; або натискайте на фото та переходьте до більш розгорнутих матеріалів з невеличкими інтерв’ю

Реалізовані ідеї експонуються у ЦСМ М17 на виставці “M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen”, що триває з 17 грудня 2020 року до 28 березня 2021 року.

Календар

2019

  • 26.05.19
    презентація премії M17 Sculpture Prize
  • 04.08.19
    відкриття Open Call
  • 25.11.19
    закриття Open Call, завершення приймання заявок

2020

  • 01.02.20
    оголошення шорт-листа номінантів на здобуття премії M17 Sculpture Prize
  • 01.09.20 — 10.12.20
    реалізація номінантами конкурсних проєктів
  • 17.12.20
    відкриття виставки робіт номінантів M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen

2021

Відбіркове журі

Маріанна Вагнер (Німеччина)

Кураторка, докторка філософії, з 2017 року — голова Skulptur Projekte Archives (архіву «Скульптурних проєктів Мюнстера»), авторка численних публікацій, присвячених мистецтву з 1960-х років (перш за все перформансу, соціології мистецтва та художньому виробництву як формі інституційної критики). У 2014 за дисертацію «Проведення лекцій. Мовленнєвий акт як перформанс (з 1950 року)» нагороджена престижною Премією Йозефа Бойса за наукові дослідження. У 2015 році стала кураторкою відділу сучасного мистецтва та проєкту Skulptur Projekte Münster 2017 при Вестфальському державному музеї мистецтва та історії культури. Робота над скульптурним проєктом — сукупністю заходів, які раз на десять років перетворюють увесь Мюнстер на публічний виставковий майданчик та стимулюють якісне переосмислення суспільної експлуатації простору, — сприяла широкому визнанню Маріанни серед міжнародної професійної спільноти.

«У роботах, поданих на конкурс M17 Sculpture Prize 2020, спостерігалися дуже різні підходи. Особливо переконливими за змістом виглядали пропозиції для публічних просторів, які відсилали до відносин із містом і політичної ситуації в Україні, та мали свою унікальну форму й естетичну ідею, що добре резонувала з темою Премії. Журі було складно оцінювати пропозиції, не знаючи специфіки місцевостей, для яких вони, за задумом, призначаються, і які зараз, в умовах пандемії, все одно змінилися на інституційну локацію. Маю надію, що в майбутньому деякі з цих проєктів таки будуть встановлені в місті. А також, що вони зуміють привернути увагу критичної та зацікавленої аудиторії протягом виставки в М17».

Ліза Парола (Італія)

Незалежна кураторка, консультантка центру сучасного мистецтва Fondazione Merz у Турині, названого на честь художника Маріо Мерца, авторка публікацій і досліджень на тему культурної політики, зв’язку мистецтва і територій. Є членкинею об’єднання кураторів, критиків та мистецтвознавців a.titolo, створеного у 1997 році з метою встановлення взаємозв’язків між візуальним мистецтвом, соціальним виміром та міським середовищем. У 2001 році стала співзасновницею однойменної неприбуткової організації. Сьогодні організація a.titolo займається створенням паблік-арт та сайт-специфічних проєктів, освітніх програм. Крім того, a.titolo надає консультантські послуги програмі Nuovi Committenti («Нові клієнти»), поширеній усією Італією і спрямованій на виробництво «суспільних» мистецьких об’єктів на замовлення громадян.

«Вважаючи, що художній внесок, який оцінюється на конкурсі, має бути не лише хитромудрим і цікавим самий по собі, але й мати достатній потенціал до автоматичного вироблення якісних творчих рішень у майбутньому, я хотіла впіймати відчуття якоїсь загальної направленості всіх робіт. Але це виявилося неможливим. Натомість я відчула різність між двома підходами: винесенням на перший план художньої природи та концепції твору, і роботою з мінімальною сконцентрованістю на задумі. І справа не в тому, що якийсь із підходів кращий; спостерігається широка свобода у застосуванні самої ідеї скульптури. Чудовий, високий рівень підготовки, який можна побачити у роботах учасників, надзвичайно мене стимулював!»

Хелен Фібі (Англія)

Міжнародна кураторка, докторка філософії, голова кураторської програми провідного міжнародного центру модерної та сучасної скульптури — Йоркширського скульптурного парку (YSP) — із майже 20-річним стажем на цій посаді. Є радницею НГО ArtRole, що заснована у Сполученому Королівстві та зареєстрована в Іракському Курдистані, і займається проведенням «культурного мосту» між Іраком/Близьким Сходом та рештою світу засобами сучасного мистецтва. Консультує NIROX Foundation, який керує скульптурним парком NIROX Sculpture Park, розташованим на території Колиски людства у ПАР. У 2016-2017 роках працювала в Комітеті із закупівлі колекції Ради мистецтв. Ініціаторка безлічі мистецько-соціальних проєктів, зокрема, проєкту «Поза межами: Мистецтво електронною поштою» при YSP для художників з Близького Сходу та Північної Африки, що через різні міграційні перепони не могли приїхати до Йоркширського парку.

«Відбираючи найкращі пропозиції, я враховувала якість концепції, а також докази технічних навичок, наведені у портфоліо аплікантів, аби переконатися, що їх достатньо для гарної реалізації задуму. Я також розглядала оригінальність та інноваційність, “сучасність” пропозиції, те, наскільки вона пов’язана з темою конкурсу, відповідає прописаним цілями. Загальна якість ідей була дуже високою та вражаючою! І це є свідченням того, що в Україні сьогодні працюють чудові художники».

 

Команда проєкту

Катерина Рай — кураторка
Наталія Шпитковська — координаторка, директорка ЦСМ М17
Євгенія Гавриленко — координаторка, контент-менеджерка
Валерія Дячек — проєктна менеджерка
Маргарита Якименко — проєктна менеджерка
Поліна Геращенко — PR-менеджерка
Антон Прібиткін — дизайнер
Ольга Ващевська — дизайнерка
Федір Сегін — технічний керівник
Василь Грубляк — художник з освітлення
Наталія Возна — фінансова кураторка


На сторінку M17 Sculpture Project

6.2.2020 Скульптура та інфраструктура: як бізнес, підтримуючи культуру, впливає на місто // Антиквар

В Україні ініціатором першої скульптурної премії серед молодих художників стала M17 Sculpture Prize за підтримки бізнесмена і колекціонера Андрія Адамовського. Це перша скульптурна премія не тільки для М17, а й для України. Доступно російською

30.12.2020 Вживу та онлайн. Вісім яскравих українських арт-проєктів, якими запам’ятається 2020 рік // НВ

У добірку увійшов і наш проєкт – M17 Sculpture Prize. Доступно російською

24.12.2020 У Центрі сучасного мистецтва М17 відкрилася виставка молодих українських художників // Новий канал

В експозиції M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen, що відкрилася 17 грудня, представлені 12 робіт від 13 номінантів (11 індивідуальних митців і одного творчого тандему). Доступно російською

24.12.2020 Перша в Україні професійна скульптурна премія – інтерв'ю з Андрієм Адамовським // 33 канал

Ініціатива підтримана Фондом Андрія Адамовського – Adamovsky Foundation.

23.12.2020 Виставка робіт номінантів професійної скульптурної премії М17 SculpturePrize // СТБ

Виставка робіт номінантів професійної скульптурної премії М17 SculpturePrize відкрилася цими днями в серці столиці, аби познайомити відвідувачів з роботами фіналістів.

22.12.2020 У Києві пройшла премія сучасного мистецтва М17 Sculpture Prize // ICTV

На ній митці представляли не лише скульптури, але і інсталяції, скульптурні інсталяції, звукові ленд-арти та медійні роботи. Доступно російською

21.12.2020 У Києві відкрилася M17 Sculpture Prize // Еспресо

В ефірі телеканалу Еспресо Наталія Шпитковська розповіла про відкриття скульптурної премії M17 Sculpture Prize.

12.12.2020 Гід сучасною українською скульптурою: 13 митців про свої роботи і те, що їх надихає // Українська Правда.Життя

Пропонуємо "відвідати" майстерні 13 сучасних митців, аби скласти достатньо повне враження про те, які образи народжуються у художників та скульпторів у 2020 році.

6.12.2020 5 головних виставок грудня в Києві і не тільки // Vogue

Цілих два місяці в Києві проходитиме виставка робіт номінантів скульптурної премії М17 Sculpture Prize. Доступно російською

2.12.2020 В Україні пройде виставка робіт номінантів першої професійної скульптурної премії // Platfor.ma

З 17 грудня 2020 року до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме довгоочікувана виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize!

26.11.2020 У грудні відкриється виставка номінантів першої в Україні скульптурної премії – М17 Sculpture Prize // The Village

Роботи номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії М17 Sculpture Prize можна буде подивитись у київському Центрі сучасного мистецтва М17 із 17 грудня до 21 лютого.

17.05.2020 Простір та об’єм // Український тиждень

Матеріал Катерини Рай, кураторки M17 Sculpture Project, про те, як тривимірне мистецтво трансформується в часи глобальних змін

06.05.2020 В Україні буде перша скульптурна премія M17 Sculpture Prize. Це важливо для всього арту // Platfor.ma

Важлива подія для всього українського мистецтва. М17 долучився до світового процесу вивчення та розвитку сучасної скульптури. Новий дослідницький напрям – M17 Sculpture Project, та перша в Україні професійна премія для скульпторів – M17 Sculpture Prize. Що діятиметься?

05.05.2020 Коронавірус у культурі: як карантин вплине на мистецтво. Прогнози художників // IOD.media

Як розмірковують митці та мисткині, що працюють у напрямку лендарту, зоставшись без доступу до публічної землі. Інтерв’ю з Анною Тарадіною та Богданом Локатирем, номінанткою і номінантом на здобуття премії M17 Sculpture Prize

01.05.2020 Катерина Рай: «Ми переходимо у новий світ – вигаданий» // Your Art

У контексті розмови про інституційну кризу та експансію віртуального кураторка Катерина Рай поділилась думками щодо «вкоріненості» українського тривимірного мистецтва у місці та розповіла, яким це мистецтво бачать зарубіжні експерти – члени журі премії M17 Sculpture Prize.

24.03.2020 Вперше в Україні: М17 Sculpture Prize – професійна премія для скульпторів // ELLE

Нова сторінка українського мистецтва. Анонс