Кузюра Ольга

Моя гра
Моя гра Розміри варіюються; інсталяція, чортополох; 2021
Про роботу

Людина здобуває новий досвід існування на межі завершення одного світу і переходу в новий. Брак моделей, яким можна слідувати призводить до розгублености й відчаю. У глобалізованому і фрагментованому світі концепція лінійності часу більше не актуальна. Кожен момент може стати новою точкою відліку. Цей надлишок свободи вибору підриває екзистенційну безпеку людини. Зросла особиста відповідальність за стратегію існування, що призвело до необхідности пошуку нової константи. Звернення до руху, постійної дії – уже не цивілізаційне рішення, а єдиний спосіб збереження рівноваги.

Щоденні зусилля прикладені до розбудови власного світу – це постійна гра, яку неможливо припинити. Швидкість, з якою матерія рухається до хаосу не дозволяє зупинятися – пауза небезпечна. Сад, як місце безпеки утримує при житті лише постійна опіка. Для його балансу ми змушені постійно прибирати зайве, кожного дня прибирати бур’ян.

Проєкт складає масштабна інсталяція з чортополоху, що є контроб’ємом, контрформою цього саду. Ця від’ємна матерія є початковою точкою відліку саду, це потенційна форма, яка чомусь не перейшла в кінцевий об’єм, не увійшла в категорію прекрасного. З розвитком саду розростається його контрформа, структурно та енергетично полюсна матерія, що і є основним досвідом митця, людини сьогодні.

Основним матеріалом інсталяції є чортополох / реп’яхи / будяки – поширений колючий бур’ян, який в народі наділяють сильними негативними властивостями, як такий, що здатний відлякувати душі покійників та чортів, вважається непотребом.

Більше про роботу Згорнути
Кузюра Ольга
Дата народження: 1990
Місце проживання: Львів

Освіта:

У 2013 році отримала звання магістра дизайну в Національному лісотехнічному університеті. З 2013 по 2016 рік навчалась в аспірантурі у Львівській національній академії мистецтв. Членкиня Національної спілки художників України з 2017 р.

Мистецька практика:

Працює з візуальним мистецтвом, текстом, у галузях експериментальної та станкової графіки, живопису, інсталяції. Авторка та учасниця численних проєктів в Україні та за її межами, зокрема у США, Німеччині, Італії, Польщі, Хорватії. Має досвід роботи в рамках міжнародних резиденцій в Україні та за кордоном. У своїх мистецьких практиках звертається до автобіографічних мотивів у контексті колективної самосвідомості. Працюючи з феноменами колективної та індивідуальної пам’яті, досліджує прочерки у власній історії.

Більше про автора Згорнути