Кадзевич Олександра

Пленер – недоступний
Пленер – недоступний Розміри змінні; інсталяція, папір, картон, акварель, кольорові олівці; 2019-2021
Про роботу

У просторі Noch є маленька кімната, в якій останнім часом Олександра Кадзевич показує відеороботи художників, короткометражні фільми. Вікно в цій кімнаті закрите від сонця величезним листом сірого паперу. Через кілька місяців показів мисткиня зняла цей лист. Від прямих променів сонця він набув вигорілого, світлого відтінку, який заповнив основне полотно паперу, залишивши незмінними лише кілька початкових фрагментів по краях.

У цій роботі мисткиня звертається до світла, здатного пронизати матерію, щоб викликати враження нестійкости, слабкости її опору. Вона представляє серію робіт з паперу – лабіринтоподібні, монтажні, зіткані з розривів будови об’єкти. У багатьох з них використовуються допоміжні елементи прозорі оболонки, які надають їм риси ефемерних конструкцій, що грають зі світлом та кольором. Інші листи паперу, розміщені вздовж підлоги, утворюють плоскі шари фарби, текстури, речовини.

Роботи і об’єкти мисткині часто містять елемент нестійкості, щось, що порушує їхню рівновагу або навіть загрожує їхній присутності. Вона не розглядає їх як образотворчі або метафоричні, її цікавить, перш за все, матеріальний, фізичний досвід

«Намагаюся досягти того, щоб чуттєві особливості цих об’єктів викликали відгук з боку глядачів. Перенесли його з режиму буденности в особливий режим уваги до спостережуваного; змінили фокус з об’єктів на безліч ритмів, темпоральних спотворень; включили в потік нескінченної відсутности часу, наповненої виключно процесом сприйняття простору», Олександра Кадзевич.

Більше про роботу Згорнути
Кадзевич Олександра
Дата народження: 1992
Місце проживання: Одеса

Освіта:

Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова (живописне відділення) та курс “Сучасне мистецтво” у Kyiv Academy of Media Arts (Київ). У 2021 роцi навчалась у Зальцбургській літній академії (Salzburg International Summer Academy of Fine Arts).

Мистецька практика:

У червні 2018 році заснувала в своїй майстерні artist-run space Noch. Учасниця четвертої програми художніх резиденцій SWAP: UK / Ukraine 2019. Номінантка Премії PinchukArtCentre 2020.

Більше про автора Згорнути