Ковач Олена

Портрет на тлі Чорного моря, за його відсутності
Портрет на тлі Чорного моря, за його відсутності Цикл фотографічних перформансів, 15 фотографій, цифровий друк, лайтбокси, фотошпалери, 2020
Про роботу

За участі краківського театру “Teatr52Hz”. Півострів Гель на Балтійському узбережжі, Польща. Коли відсутність рідного південного (кримського) узбережжя відчувалась особливо гостро, мисткиня шукала його в північному балтійському горизонті, де й народився цей фотографічний перформанс. Горизонт на вигляд був такий самий, але не міг замінити рідний пейзаж — на його місці була дірка.

Олена Ковач запрошувала учасників своєї акції по черзі відрізати собі з рулону чорної тканини свій шматок “Чорного моря”, на тлі якого вони будуть сфотографовані. Далі пропонувала їм, крім портрету з умовним “Чорним морем”, отримати власну дірку у ньому, – їхній силует, вирізаний з тканини, – аби відчути свою відсутність на тлі чорноморського узбережжя. Вирізаючи силует портретованого, художниця розмовляла з учасниками, розпитуючи, з чим у них пов’язані втрати і як вони їх долають. Ініціатива поз і настрою походила від персонажів зйомки, мисткиня майже не втручалася – мисткиня відчувала себе повністю зрозумілою — на завершення акції, згортаючи рештки дір “Чорного моря” до смітника, співрозмовники зупинили художницю закликом ні в якому разі не викидати шматки, бо акція не завершена — попереду зшивання дір…

Більше про роботу Згорнути
Ковач Олена
Дата народження: 1982
Місце проживання: Луцьк

Освіта:

Закінчила Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука, вивчала фотографію в Інституті кіно і телебачення (КНУКіМ, Київ).

Мистецька практика:

Художниця працює переважно з довготривалими проектами, поєднуючи різні медіа. Експериментує з комбінуванням фотографічного матеріалу з іншими візуальними мовами; зокрема, в останніх проектах досліджує міждисциплінарні можливості фотографії на перетині з театром, перформансом. Працює з темами, що стосуються історичної пам’яти (колективної і індивідуальної), процесів забуття, травматичного досвіду і засад формування ідентичності.

Групові виставки:

Брала участь у фестивалях Gogol Fest, Vizii (Київ), OdesaPhotodays (Одеса, Київ), Krakers (Краків), Do trzech razy sztuka (Польща, п-ів Хель), фестивалях фотокниги з пілотним виданням фотокниги «Дике поле». Стипендіатка програми міністерства культури Польщі Gaude Polonia в 2020р. Живе та працює у Львові та Кракові.

Більше про автора Згорнути

Роботи Ковач Олена