Ковач Олена

Меса за втраченим домом або маршрути переміщених осіб
Меса за втраченим домом або маршрути переміщених осіб Відеодокументація фотоперформансу, 15’42’’, 2020
Про роботу

Акція відбувалась на пляжі Балтійського узбережжя за участи краківського театру “Teatr52Hz”, що виконував роль глядачів і одночасно — роль кордону, який пересувався, кожного разу витискаючи втікача. Втікач, біженець, переміщена особа (у режимі безперервності) прокладає собі маршрут кудись у невідоме, намагаючись збудувати нове життя десь поза домом.

Робота мисткині полягає у виході зі статистик, геополітичних міркувань і спробі стати поруч з постраждалим від територіальних змін і переміщень. Переміщені особи. Куди? Як? Які умови супроводжують ці переміщення? Людина, що втратила дім – переміщена в невідомість.

Більше про роботу Згорнути
Ковач Олена
Дата народження: 1982
Місце проживання: Луцьк

Освіта:

Закінчила Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука, вивчала фотографію в Інституті кіно і телебачення (КНУКіМ, Київ).

Мистецька практика:

Художниця працює переважно з довготривалими проектами, поєднуючи різні медіа. Експериментує з комбінуванням фотографічного матеріалу з іншими візуальними мовами; зокрема, в останніх проектах досліджує міждисциплінарні можливості фотографії на перетині з театром, перформансом. Працює з темами, що стосуються історичної пам’яти (колективної і індивідуальної), процесів забуття, травматичного досвіду і засад формування ідентичності.

Групові виставки:

Брала участь у фестивалях Gogol Fest, Vizii (Київ), OdesaPhotodays (Одеса, Київ), Krakers (Краків), Do trzech razy sztuka (Польща, п-ів Хель), фестивалях фотокниги з пілотним виданням фотокниги «Дике поле». Стипендіатка програми міністерства культури Польщі Gaude Polonia в 2020р. Живе та працює у Львові та Кракові.

Більше про автора Згорнути

Роботи Ковач Олена