Лактіонова Зоя

Територія пустих вікон
Територія пустих вікон Відео, 10’09’’, 2020
Про роботу

Документальний фільм про людей, які з різних причин залишаються жити в «сірій зоні» і стають невидимими жертвами війни. Їх немає в офіційній статистиці. Люди тихо помирають не від уламків і снарядів, але внаслідок стресу. Історію цих людей Зоя Лактіонова розповідає через інтерв’ю з мамою. Війна та занедбана екологія – дві теми, якими пронизана буденність жителів Маріуполя. Друга світова війна і завод стають причиною переїзду родини Зоїної мами до Маріуполя. Війна з Росією та екологічні наслідки роботи заводу відіграють ключову роль в їхньому подальшому житті.

Більше про роботу Згорнути
Лактіонова Зоя
Дата народження: 1982
Місце проживання: Маріуполь/Київ

Досвід:

Вперше потрапила у світ документального кіно у якості героїні фільму “Ма” (2017) Марії Стоянової, а через рік зняла свій перший короткометражний документальний фільм про заміноване море “Діорама”. Фільм отримав нагороду у категорії MyStreetFilms на фестивалі “86”, приймав участь у численних європейських кінофестивалях (DOK Leipzig, Ji.Hlava, Cottbus etc) та був у кінотеатральному прокаті в Україні у 2019 році.

Мистецька практика:

У 2021 році презентувала свій новий короткометражний фільм «Територія порожніх вікон» на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, а також показала його в кінотеатрах на МФФ «Молодість» у Києві. Міжнародна прем’єра відбулася на МКФ MakeDox, Північна Македонія.

Більше про автора Згорнути