Сіроус Олександр

Точка біфуркації
Точка біфуркації Мультидисциплінарна інсталяція, генеративна анімація, відеопроєкція, звуковий перформанс, нейромережа, 2020
Про роботу

Основою роботи є нова загальна реальність, що формується на перетині різних культурних кодів. Уособленням цих кодів стають принципи та стилістичні засоби певних періодів світового анімаційного та кіномистецтва. За своєю формою робота є роздумом про суспільство та спілкування, яке існує у ньому.

Перші секунди роботи це умовний «чистий аркуш», на якому поступово виникають персонажі та фрагменти їхнього навколишнього середовища. Тригером до цих «появ» стають звуки у виставковому приміщенні. «Чистий аркуш» перетворюється на робочий простір, поділений на елементарні соціальні структури (кадри), що визначають культурний код (анімаційний стиль) персонажів, які в них фігурують. Незалежно від «бажання» персонажі вимушені спілкуватися між собою, формуючи звуковий ряд і тим самим провокуючи появу інших персонажів. Це експоненціальне множення стає наскрізною темою, розмовою про незворотність подій та часу.

Одночасно співіснуючи, персонажі виходять зі своїх кадрів і поступово перетинаються. Але все, на що вони здатні – це відтворювати заздалегідь сформовану поведінку та діалоги, що були сформовані нейронною мережею на основі фраз / цитат героїв світового кіно. Однак те, що спочатку бачиться / розглядається як принципова неможливість спілкування, насправді є частиною процесу формування нової загальної реальності, учасником якої є кожен.

Більше про роботу Згорнути
Сіроус Олександр
Дата народження: 1996
Місце проживання: Харків/Київ

Освіта:

Навчався у Харківському художньому коледжі на кафедрі
живопису та в Харківській академії дизайну та мистецтв на кафедрі
графіки.

Досвід:

У 2017-2018 роках – куратор курсу «Нове медіамистецтво» у HudpromLoft (Харків). У 2018 році – куратор курсу “Мистецтво нових медіа» у Харківській академії образотворчого мистецтва.

У 2019 році став одним із засновників FRONTIER – VR та AR фестивалю у Харкові. З 2019 року – викладач курсу 3D-програмування у Kyiv Academy of Media Arts.

Більше про автора Згорнути