Страннік В'ячеслав

Явище
Явище 96х142 см, полотно, олія, 1997
Про роботу

Проєкт “Той, хто взаємодіє з простором” з’явився на стику ХХ-ХХI століть як один з альтернативних методів сучасної візуальної культури. Головним аспектом такого стилю є вихід образотворчого мистецтва за межі вербального відображення світу та перехід до вищої форми осягнення і відображення дійсності. В основі такого художнього методу закладено різноманітні символічні інформаційні системи: колірна, числова, знакова, орнаментальна символіка як особливе вираження життєвої свідомості, що базується на архітипі. Взаємодія складних форм і ліній, які мають певну виявленість у кольорі, створює потужний колірний потік, який формує просторову енергохвилю, що позитивно впливає на духовний аспект особистості, коригує психоемоційну сферу.

За допомогою картин – цього візуального методу – людина вибудовує мости до сприйняття різних рівнів і граней світу. Це подорож у невідоме, сходження до далеких світів – нові відчуття простору, що передбачає розширення буденної людської свідомості.

Це безперервний потік свідомості, єдиний процес, чистий політ, устремління до світлого, райдужного сприйняття світу, спрямоване на оздоровлення психіки.

Інтуїтивний пошук, подорож у глибини власної підсвідомості, устремління в надсвідомість активно формує свідомий аспект. Ефект розширення свідомості відбувається внаслідок того, що сприйняття людини, втрачаючи звичне підґрунтя раціонального мислення, знаходить можливість освоєння духовного досвіду.

Саме спрямованість стилю “Той, що взаємодіє з простором”, викликає асоціації, які дають змогу мистецтвознавцям проводити паралелі з такими втіленнями художньої свідомості, як ікона і мандала.  Це мистецтво заряджене самосвідомістю ХХI століття, що зароджується.

Більше про роботу Згорнути
Страннік В'ячеслав
Дата народження: 1957
Місце проживання: Макіївка

В’ячеслав Роговий (творчий псевдонім – Страннік) народився в 1957 році в м. Макіївка. Україна

В’ячеслав Страннік є автором нового, альтернативного методу сучасної візуальної культури, який отримав назву «Взаємодія із простором», цей метод спирається на різні історично сформовані інформаційні системи: знакову, символічну, числову, кольорову, орнаментальну, елементи яких, внаслідок суб’єктивного авторського аналізу та синтезу, перетворюються на особливий  вираз та самовираз творчої енергії митця. Форма творів та художні прийоми системи «Взаємодія із простором» є близькими до ікони та мандали. Конструювання форм та ліній, конкретизованих у яскравому цвітобаченні, фарбах, створює могутній колористичний потік, формує просторову енергохвилю,  яка позитивно впливає на духовний аспект особистості, сприяє відновленню психологічного статусу людини, вводить у світ пізнання, відкриває можливості виявлення внутрішнього «я» у гармонії та взаємодії із світом.

Візуально побудований простір надає можливості  для сприйняття різних рівнів та граней світу, нового невідомого, що пробуджує відчуття простору як подолання та розширення  буття. Інтуїтивний пошук  у мандрах власної підсвідомості, спрямованої  у над свідоме.

В’ячеслав Страннік є учасником багатьох виставок, в тому числі  в Україні, Німеччині, Франції, Швейцарії, Росії. Його роботи знаходяться у  штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. «LAIN-ART» у Німеччині, у пінакотеці «Українського дому» в Києві, Музеї Нижнього Тагілу в Росії, Музеї «Літературне Придніпров’я» у Дніпрі, в приватних колекціях: США, Франції, Німеччини, Чехії, Перу тощо. 

Освіта:

1980 -1985р. приватна студія художника Зеленого Ю.К., м. Кривий Ріг

1987-1990  приватна студія художника Синиці Г.І. лауреат Шевченківської премії 1992 року — за відродження української колористичної школи, м. Кривий Ріг

Членство в творчих союзах

2008р.Членство в Національної спілці художників України 

1991р. «Музею сучасного мистецтва»  у місті Кривий Ріг.

1990р. культурно-творчого об’єднання  «АЯ». 

1990 р. «Музею українського сучасного мистецтва» у місті Кривий Ріг.

1986 р. Експериментальної творчої лабораторії

Персональні виставки

2023 «Світ з України», No Art Fashion м Рогель

2022 «Interaction with spасе», галерея Parter –X. м. Дюссельдорф

2020– 2023 «Арт релакс», Національний Центр Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса, Київ

2019 «Тranscendentis Виходячи за межі», галерея «Культурна альтернатива», Кривий Ріг

2017 «Українська мандала», Triptych: Global Arts Workshop (Галерея Триптих), Киев

2016 «Витражі не видимого храму», Національна спілка архітекторів України г. Киев

2016 «Взаємодія з простором», галерея центру культури і мистецтв НТУУ КПІ, Київ

2016 «Трансформація свідомості – свідомість трансформації». Укрінформ», Киев

2016 «Четвертий вимір», Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця», Київ

2015 «Сім снів всесвіту», Національний Центр Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса, Київ

2013 «Символ», К.З.К . Міський виставковий зал, м Кривий Ріг

2012 «Ново світ», Міський історико краєзнавчий музей, Кривий Ріг

2012 «Рєкітон», галерея «Ф-АРТ», Кривий Ріг

2010 «Руді тексти»,  Художньо –літературний фестіваль, Кривий Ріг

2011 «ВІСТЬ», Проєкт Со-вість, галерея «Рожевий Слон», Кривий Ріг

2007 «Творчої простір», Міський виставковий зал, Кривий Ріг.

2006 «Модель свідомості», музей «Літературне Придніпров’я», Дніпро

2004 «Міфологічний простір і час у сучасній культурі», Києво-Печерська лавра, Київ

2001 Фестиваль мистецтв, м. Лантоск (Франція)

Більше про автора Згорнути

Роботи Страннік В'ячеслав