Назад

M17 Sculpture Prize International Forum

01.02.2021 - 27.03.2021

У період з 1 лютого до 27 березня 2021 року в Центрі сучасного мистецтва М17 відбувається M17 Sculpture Prize International Forum

M17 Sculpture Prize International Forum є складовою частиною масштабного проєкту M17 Sculpture Prize – першої в Україні професійної премії в галузі тривимірного мистецтва. Хронологічно він збігається із роботою виставки M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen.

У продовження торішніх дискусій навколо тривимірного мистецтва, темою M17 Sculpture Prize Forum було обрано Reforming the Space («Реформуючи простір»). По-перше, на наш погляд, останній рік зробив її лише актуальнішою. А по-друге, ця тема є виразом однієї з основних вимог, що їх міжнародні експертки висували до проєктів, які мали сформувати (і зрештою сформували) шорт-лист премії M17 Sculpture Prize 2020.

Отож мета Форуму – на прикладі сучасного тривимірного мистецтва проаналізувати, якими художники бачать актуальні реформи і як своєю діяльністю здатні безпосередньо долучатися до соціальних, політичних, ідеологічних перетворень у країні та світі. У ході глобального перерозподілу сфер впливу, втручань наративів і значень у комунікаційні процеси, важливо звертати прискіпливу увагу на те, яких форм набуває простір навколо. Про що ці форми нам говорять? Свідченням чого виступають? І як запустити реформування «знизу», коли б «форма простору» мала трансформаційний вплив на ідеологію, а не була б лише її «симптомом»?

Виставка ж M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen презентує 12 готових робіт, проєкти яких були номіновані на Премію. Варто зауважити, що самий конкурсний відбір, який проходив за участі провідних міжнародних експерток у галузі тривимірного мистецтва, став цікавим аспектом M17 Sculpture Prize. Так, проєкти, внесені до шорт-листа, мають потужну концептуальну складову та імпліцитний потенціал до перетворень «навколишнього простору», фізичного і ментального. Тож, де-факто виставка становить практичний вимір роботи Форуму, а Форум є аналітичною платформою для осмислення результатів Премії.

Секції форуму:

Формат: панельні online/offline дискусії, лекції, artist’s talks.


Форум є одним із публічних форматів роботи дослідницького напряму M17 Sculpture Project від Центру сучасного мистецтва M17

Наступна подія

Усі події
Церемонія нагородження переможця M17 Sculpture Prize 2020

Церемонія нагородження переможця M17 Sculpture Prize 2020

27.02.2021 - 27.02.2021
Усі події