Назад

M17 Sculpture Prize International Forum

01.02.2021 - 27.03.2021

У період з 1 лютого до 27 березня 2021 року в Центрі сучасного мистецтва М17 відбувається M17 Sculpture Prize International Forum

M17 Sculpture Prize International Forum є складовою частиною масштабного проєкту M17 Sculpture Prize – першої в Україні професійної премії в галузі тривимірного мистецтва. Хронологічно він збігається із роботою виставки M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen.

У продовження торішніх дискусій навколо тривимірного мистецтва, темою M17 Sculpture Prize Forum було обрано Reforming the Space («Реформуючи простір»). По-перше, на наш погляд, останній рік зробив її лише актуальнішою. А по-друге, ця тема є виразом однієї з основних вимог, що їх міжнародні експертки висували до проєктів, які мали сформувати (і зрештою сформували) шорт-лист премії M17 Sculpture Prize 2020.

Отож мета Форуму – на прикладі сучасного тривимірного мистецтва проаналізувати, якими художники бачать актуальні реформи і як своєю діяльністю здатні безпосередньо долучатися до соціальних, політичних, ідеологічних перетворень у країні та світі. У ході глобального перерозподілу сфер впливу, втручань наративів і значень у комунікаційні процеси, важливо звертати прискіпливу увагу на те, яких форм набуває простір навколо. Про що ці форми нам говорять? Свідченням чого виступають? І як запустити реформування «знизу», коли б «форма простору» мала трансформаційний вплив на ідеологію, а не була б лише її «симптомом»?

Виставка ж M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen презентує 12 готових робіт, проєкти яких були номіновані на Премію. Варто зауважити, що самий конкурсний відбір, який проходив за участі провідних міжнародних експерток у галузі тривимірного мистецтва, став цікавим аспектом M17 Sculpture Prize. Так, проєкти, внесені до шорт-листа, мають потужну концептуальну складову та імпліцитний потенціал до перетворень «навколишнього простору», фізичного і ментального. Тож, де-факто виставка становить практичний вимір роботи Форуму, а Форум є аналітичною платформою для осмислення результатів Премії.

Секції форуму:

Формат: панельні online/offline дискусії, лекції, artist’s talks.

 

ПРОГРАМА ПОДІЙ

6 лютого

10 лютого

13 лютого

17 лютого

20 лютого

23 лютого

6 березня

10 березня

11 березня

20 березня


Форум є одним із публічних форматів роботи дослідницького напряму M17 Sculpture Project від Центру сучасного мистецтва M17

Наступна подія

Усі події
Кераміка як формат тривимірного мистетцва. Лекція Андрія Кириченка // M17 Sculpture Prize Forum

Кераміка як формат тривимірного мистетцва. Лекція Андрія Кириченка // M17 Sculpture Prize Forum

06.02.2021 - 06.02.2021
Усі події