Назад

M17 Sculpture Prize International Forum

21.01.2021 - 21.02.2021

У період з 21 січня до 21 лютого 2021 року в Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться M17 Sculpture Prize International Forum

M17 Sculpture Prize International Forum є складовою частиною масштабного проєкту M17 Sculpture Prize – першої в Україні професійної премії в галузі тривимірного мистецтва. Хронологічно він збіжиться із прикінцевою частиною роботи виставки M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen.

У продовження торішніх дискусій навколо тривимірного мистецтва, темою M17 Sculpture Prize Forum було обрано Reforming the Space («Реформуючи простір»). По-перше, на наш погляд, останній рік зробив її лише актуальнішою. А по-друге, ця тема є виразом однієї з основних вимог, що їх міжнародні експертки висували до проєктів, які мали сформувати (і зрештою сформували) шорт-лист премії M17 Sculpture Prize 2020.

Отож мета Форуму – на прикладі сучасного тривимірного мистецтва проаналізувати, якими художники бачать актуальні реформи і як своєю діяльністю здатні безпосередньо долучатися до соціальних, політичних, ідеологічних перетворень у країні та світі. У ході глобального перерозподілу сфер впливу, втручань наративів і значень у комунікаційні процеси, важливо звертати прискіпливу увагу на те, яких форм набуває простір навколо. Про що ці форми нам говорять? Свідченням чого виступають? І як запустити реформування «знизу», коли б «форма простору» мала трансформаційний вплив на ідеологію, а не була б лише її «симптомом»?

Виставка ж M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen презентує 12 готових робіт, проєкти яких були номіновані на Премію. Варто зауважити, що самий конкурсний відбір, який проходив за участі провідних міжнародних експерток у галузі тривимірного мистецтва, став цікавим аспектом M17 Sculpture Prize. Так, проєкти, внесені до шорт-листа, мають потужну концептуальну складову та імпліцитний потенціал до перетворень навколишнього простору. Тож, де-факто виставка становитеме практичний вимір роботи Форуму, а Форум стане аналітичною платформою для осмислення результатів Премії.

Секції форуму:

Формат: панельні online/offline дискусії, лекції, artist’s talks.

 

ДИСТАНЦІЙНА КОНФЕРЕНЦІЯ У МЕЖАХ ФОРУМУ
дедлайн подачі тез 20 січня 2021 року

Паралельно до Форуму ми вирішили організувати конференцію для розбору аналогічних проблематик у дистанційному форматі. За результами роботи конференції планується видання pdf-збірки та публікація відібраних матеріалів на сайті Центру сучасного мистецтва М17, а також у каталозі до виставки M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen (з номером ISBN).

Окремим учасникам конференції буде запропоновано представити свої доповіді в межах заходів, що відбуватимуться протягом роботи міжнародного форуму M17 Sculpture Prize Forum (з 21 січня до 21 лютого 2021 року).

Хто може взяти участь у конференції:

студенти магістратури, аспіранти, науковці, працівники культурної індустрії, які займаються розробкою проблематик, пов’язаних із тривимірним мистецтвом, та безпосередньо митці.

Секції:

Робочі мови: українська (або інша рідна – для іноземних громадян), англійська.

Формат: дистанційний.

Організаційний внесок відсутній.

Для того, аби взяти участь у конференції, необхідно до 20 січня 2021 року:

Вимоги до оформлення тез:

 


Форум є одним із публічних форматів роботи дослідницького напряму M17 Sculpture Project від Центру сучасного мистецтва M17