• Main
  • Календар
  • «Медійні проєкти Арсена Савадова». Лекція Олександра Соловйова
Назад

«Медійні проєкти Арсена Савадова». Лекція Олександра Соловйова

22.02.2020 - 22.02.2020

О 18:00 запрошуємо вас на лекцію Олександра Соловйова «Медійні проєкти Арсена Савадова. Постановна фотографія та відео».

Олександр Соловйов – один з найавторитетніших українських кураторів, мистецтвознавець, арткритик.

Був учасником сквоту «Паркомуна». Мистецтвознавець Олексій Титаренко у своїй книзі «Мистецтво України ХХ ст.» називає Олександра Соловйова «хрещеним батьком» української «нової хвилі» у візуальному мистецтві, відзначаючи його вклад як провідника ідей напряму. Саме Соловйов послідовно відстоював тезу про зародження у 1987 році мистецтва «нової ери». Йому ж належить найбільший масив текстів, що аналізують українське мистецтво кінця 80-х – початку 90-х (і не лише), вписують його у контекст історії.

Під його разом із Тіберієм Сільваші кураторством проходили знамениті «седнівські пленери» (1988, 1989, 1991), які істотно вплинули на формування мистецького середовища і оновлення художньої мови українських митців. Учасники пленерів відбиралися особисто Сільваші та Соловйовим.

На кураторському рахунку Олександра Соловйова, поміж іншого, виставка «Штиль» 1992-го року, що проходила у будівлі ЦСМ М17 (тоді – виставковий простір Союзу художників), яка констатувала завершення бурхливого етапу «нової хвилі» – «трансавангардного шторму» – та її перехід у спокійну фазу; також узагальнююча ретроспектива «Незалежні» в Мистецькому Арсеналі (2011) – огляд 20-річного розвитку українського сучасного мистецтва з 1991 року.

У 2014-му входив до кураторської групи проєкту «Передчуття. Українське мистецтво сьогодні», а у 2015-му був куратором і членом журі виставки-конкурсу українських і британських молодих художників UK/raine. Обидва проєкти пройшли в лондонській галереї Saatchi.

Тричі курував проєкти Українського павільйону на Венеційській бієнале.


Лекція відбудеться у межах паралельної програми до виставки Арсена Савадова Голоси Любові.

Вхід за квитками на виставку
УВАГА! Виставка має вікове обмеження 16+

Квитки можна придбати у касі Центру або на сайті

Вартість квитка:
100 грн для дорослих,
70 грн для школярів, студентів і пенсіонерів.
Члени НСХУ та учасники АТО мають право безкоштовного входу за наявності відповідних посвідчень

© Фото для каверу події взято з сайту FIRM

Наступна подія

Усі події
«Колективне червоне»: Показ документальної стрічки та зустріч із режисеркою

«Колективне червоне»: Показ документальної стрічки та зустріч із режисеркою

29.02.2020 - 29.02.2020
Усі події