1 Голоси любові

Голоси любові

Арсен Савадов

Поділитись
09.02.2020 - 31.03.2020 Купити квиток
Поділитись
Про виставку
  • Про виставку
  • Події
  • Преса
  • Фоторепортаж
  • Партнери

«Голоси любові» – персональний проєкт Арсена САВАДОВА, одного зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва.

Під час проєкту відвідувачі побачать прем’єру фільму «Голоси любові» (2019), в якому автор звертається до історичної реконструкції концерту Мерілін Монро у Північній Кореї (1954 р.) для підняття бойового духу американських військових. Сучасний рімейк зіркового туру перенесено до військових баз на Сході України: у Попасну та під Дебальцеве. Роль Мерілін виконують оперна співачка Марія Максакова та співак EL Кравчук. Доповнює проєкт фоторепортаж створення перформансу.

«Про неможливість поєднання ідеальної мрії про світле майбутнє, де усі любитимуть один одного, із хижою людською натурою, написано багато. Приміром, “святість” людського життя у сучасному світі, принцип ставлення до ближнього свого Джорджо Агамбен порівнює із казусом давньоримського права, найнижчим ступенем римської соціальної ієрархії – homo sacer. “Людину священну” міг убити будь-хто, хто тільки забажає це зробити, – таке вбивство вважалось цілком соціально прийнятним. Наше людинолюбство не дуже-то й еволюціонувало за тисячоліття, що минули відтоді. І тут спливає ключовий месседж проєкту і усієї творчості Савадова – голоси любові…»

То де і як схороняється наша людяність, аби «посеред цієї смертної любові», попри все, завжди продовжували лунати голоси любові істинної?

Окремо буде вперше показано ще один проєкт автора – 11 постановних фотографій із серії «Щоденник потопельника» (2013), який продовжує так звану «романтичну лінію» у творчості Арсена Савадова.

До експозиції також увійшли обрані фотографії з таких відомих циклів, як: «Донбас-Шоколад», «Колективне червоне», «Книга мертвих», «Мода на кладовищі», «Commedia dell’arte в Криму», «Kokto», «Underground 2000» та «Ангели».

Арсен САВАДОВ – український митець, ключова фігура «української Нової хвилі» у візуальному мистецтві, член Національної спілки художників України. У 2001 році представляв країну на 49-й Венеціанській бієнале, куратором якої був легендарний Гарольд Зеєман. Роботу Савадова «Печаль Клеопатри», створену спільно з Георгієм Сенченко у 1987 році, прийнято вважати точкою відліку для сучасного українського мистецтва.

Експозиція працює до 31 березня

Квитки можна придбати у касі Центру або на сайті (шукайте посилання нагорі сторінки)
Вартість квитка:
100 грн для дорослих,
70 грн для школярів, студентів і пенсіонерів.
Члени НСХУ та учасники АТО мають право безкоштовного входу за наявності відповідних посвідчень

УВАГА! Виставка має вікове обмеження 16+

Кураторка проєкту – Вікторія Бурлака, мистецтвознавиця
Координаторка – Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17
Партнери проєкту – Adamovskiy Foundation, ArtCult Foundation
Інформаційні партнери проєкту – НВ, Buro24/7 Ukraine, UA: Культура

21.02.2020 Художник Арсен Савадов: "Я оскорбляю профессионально" // Buro 24/7

Інтерв'ю з художником, приурочене до виставки «Голоси любові» у ЦСМ М17. Про те, що Акела має промахнутися, про перевдягання як роботу з тавтологією, про глядачів із сосисками, богів підземелля, жрецтво та інше. Розмовляв головний редактор BURO Олексій Тарасов. Доступне російською мовою

10.02.2020 Виставка Арсена Савадова у Центрі сучасного мистецтва М17 // JetSetter.ua

Фоторепортаж з відкриття проєкту «Голоси любові»