Data CTRL Centre

Data CTRL Centre

Поділитись
30.10.2020 - 22.11.2020
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Експозиція
  • Фоторепортаж
  • Митці
  • Партнери

30 жовтня у Центрі сучасного мистецтва М17 відкрилася офлайн-виставка проєкту Data CTRL Centre.

Data CTRL Centre – масштабний регіональний проєкт за ініціативи Goethe-Institut в Україні, направлений на популяризацію медіаграмотності та захисту персональних даних в Інтернеті. У межах проєкту проходить онлайн/офлайн-виставка за кураторства науково-популярного медіа «Куншт», яка містить також окремі проєкти Tactical Tech (Берлін). Виставка супроводжується Міжнародним Онлайн-Хакатоном для молоді у співпраці з Junge Tüftler (Німеччина) та 1991 Open Data Incubator (Україна).

Основна мета виставки – відновити контроль над даними. Важливо спонукати відвідувачів взяти відповідальність за свої особисті дані в Інтернеті. За допомогою виставки ми воліємо показати, чому так важливо в сучасних умовах розвивати критичне мислення та медіаграмотність. Ми втрачаємо контроль над нашими персональними даними. Але його можна повернути. Так, людина – це найвразливіша ланка безпеки в Інтернеті, але ми у змозі опанувати інструменти захисту.

Виставка містить твори українських і світових митців, які працюють із технологіями штучного інтелекту, доповненої реальності, розпізнаванням обличчя та інших цифрових інструментів. Ви можете побачити роботи німецького художника Арама Бартолла, мистецької групи з Кореї Shinseungback Kimyonghun, американського художника та засновника програми Google «Художники та машинний інтелект» Майка Тайка, українських художників Лери Полянскової, Максима Роботова, Степана Рябченко. Над окремими експонатами працювали такі компанії, як-от RefaceAl та Sensorama Lab.

Також на виставці представлені найкращі проєкти Міжнародного онлайн-хакатону для молоді, ініційованого Goethe-Institut в Україні у співпраці з Junge Tüftler (Німеччина) та 1991 Open Data Incubator (Україна), що пройшов 9-12 жовтня 2020 року. Проєкт був покликаний об’єднати підлітків із Німеччини, Східної Європи та Центральної Азії для розробки нових ідей та неординарних рішень у галузі безпеки даних, конфіденційності даних та дезінформації.

«Ми проєктуємо виставку та експонати за новими стандартами, що виникли через пандемію коронавірусу», – зазначають куратори виставки, співзасновники проєкту «Куншт» Дар’я Кузява та Кирило Бескоровайний.

У центрі уваги виставки – нова The Glass Room: Misinformation Edition від Tactical Tech. Головна місія формату – не налякати, а, навпаки, надихнути змінити ставлення до персональних даних, приватності та інформації. The Glass Room: Misinformation Edition базується на виставках Community Edition від Glass Room, які відвідало близько 200 000 людей у бібліотеках, на конференціях і фестивалях багатьох міст світу. Зокрема, подібна виставка була на Київській бієнале, де її побачило 50 000 відвідувачів.

Пані Беате Кьолер, директорка Goethe-Institut Ukraine: «Goethe-Institut Ukraine сприяє розвитку проєктів щодо самовизначення/самоусвідомлення та включається в дискурс щодо цифрофої трансформації. Тому що, зрештою, це питання особистої свободи».

У рамках проєкту команда Goethe-Institut готує програму публічних лекцій, читань та дискусій.

ЦСМ М17 виступив партнером виставкової частини проєкту з огляду на зростання питомої ваги онлайн-ініціатив у сфері культури та необхідності приділити більше уваги безпеці відвідувачів у цій площині.

Офлайн-виставка працює у Центрі сучасного мистецтва М17
з 30 жовтня до 22 листопада 2020 року

Графік роботи Центру:
вт – нд
11:00 – 21:00

Вхід вільний

Онлайн-виставку можна переглянути тут

Безпечно в Інтернеті та на виставковому майданчику!

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період пандемії COVID-19, аби гарантувати вашу безпеку. Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках під час відвідування виставки.

19.11.2020 Як захистити дані в інтернеті: у Києві проходить тематична виставка // Вечірній Київ

У Центрі сучасного мистецтва М17 триває офлайн-виставка проєкту Data CTRL Centre.

30.10.2020 У Центрі сучасного мистецтва покажуть інтерактивну виставку про безпеку в інтернеті // Київ Media

Головна мета виставки Data CTRL Centre надихнути відвідувачів краще контролювати свої персональні дані в мережі.

29.10.2020 Як побачити всіх своїх підписників в одній кімнаті – виставка Data CTRL Centre в Києві // The Village

«"Кімната з підписниками" – це AR-фільтр, який допоможе побачити ваших підписників у просторі, немов вони стоять в одній кімнаті з вами». Про цей та інші експонати виставки Data CTRL Centre у ЦСМ М17 в анонсі The Village

Основна експозиція Data CTRL Centre поділена на 3 тематичні зони – захист персональних даних, кібербезпека, постправда. У кожному блоці – по кілька експонатів.

  • У блоці Data на глядачів чекає чат-бот, який досконало знає українське законодавство. Кімната з реальною кількістю фоловерів, які читають ваш пост. І навіть сканер, який розповість про репутацію ваших улюблених брендів у соцмережах.
  • У блоці Cyber Security можна побачити, як легко про людину зібрати інформацію, просто дивлячись на її Instagram-профіль. А ще – переконатися, що наліплювати на камеру наліпки — це зовсім не божевілля, а реальний захист персональних даних.
  • У блоці Post Truth домує штучний інтелект, якому можна поставити питання. А ще можна пройти гру, де вам доведеться створювати власні фейкові новини. Це допоможе краще розпізнавати fake news в реальності.

Крім того, у просторі виставки наявна зона Data Detox Bar, де пропонується звернути увагу на те, скільки часу ви проводите біля екрана свого смартфону, і проаналізувати якість його використання.

Це щодо першого поверху Центру. А на другому представлені результати Міжнародного онлайн-хакатону для молоді, який відбувся в середині жовтня 2020 року як частина проєкту Data CTRL Centre, а також роботи українського медіахудожника Степана Рябченка з серії «Комп’ютерні віруси».