
M17 International Art Collectors’ Forum
- Про проєкт
- Події
- Преса
- Партнери
M17 International Art Collectors’ Forum — це форум, організований Центром сучасного мистецтва М17 та Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва у партнерстві з Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України в межах проєкту «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань».
Форум пройде у ЦСМ М17 з 7 по 10 липня 2021 року.
ПРОГРАМА ПОДІЙ
ДЕНЬ І
Відкриття M17 International Art Collectors’ Forum
7 липня, середа
- 18:00 Презентація проєкту «Україна в Помпіду» [відео]
за участі Ніколя Люччі-Гутнікова, Олександра Соловйова, Наталі Берас, Вікторії Бавикіної, Юрія Когутяка, Зенка Афтаназіва, Вадима Мороховського, Бориса Гриньова, Енн Дуруфле
формат події: офлайн у просторі ЦСМ М17 - 21:00 Вільне спілкування
Пригощає La Nina, преміальні грузинські вина
Увага! Вхід на подію Дня І виключно за запрошеннями.
Ви можете залишити запит на отримання запрошення, заповнивши реєстраційну форму. Представники М17 розглянуть його та за наявності вільних місць надішлють Вам персональне запрошення.
Для охочих відвідати наступні дні Форуму.
Вхід — за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Придбати квитки — переходьте за посиланням.
Представники культурних інституцій та члени НСХУ мають право на безоплатне відвідання заходів Форуму за умов попередньої реєстрації.
Зареєструватися — переходьте за посиланням.
Детальніше про спікерів Дня І:
Ніколя Люччі-Гутніков — доктор наук з галузі філософії мистецтва, куратор Національного музею сучасного мистецтва в Парижі, що є частиною Центру Жоржа Помпіду, координатор наукових проєктів музею. Учасник комісії з відбору творів українського сучасного мистецтва до постійної колекції Центру Помпіду.
Олександр Соловйов — один із найавторитетніших українських мистецтвознавців та арткритиків, куратор проєкту «Відкрита можливість» у Центрі сучасного мистецтва М17, куратор проєктів сучасного мистецтва в Мистецькому Арсеналі. Працював куратором у PinchukArtCentre. Курував павільйони України на Венеційській бієнале у 2003, 2007 та 2013 роках. Був організатором безлічі виставок та масштабних проєктів, серед яких щорічний форум ART-KYIV Contemporary, групова виставка «Незалежні», а також перша та друга Київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва ARSENALE. Учасник експертних сесій, присвячених відбору творів українського сучасного мистецтва до постійної колекції Центру Помпіду.
Наталі Берас — радниця з питань культури посольства Франції в Україні, директорка Французького інституту в Україні.
Вікторія Бавикіна — кандидатка соціологічних наук, кураторка, арткритикиня. Кураторка Grynyov Art Collection, учасниця експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики України з питань сучасного мистецтва. Кураторка проєкту «Відкрита можливість» у ЦСМ М17 і учасниця експертних сесій, присвячених відбору творів українського сучасного мистецтва до постійної колекції Центру Помпіду. Також курувала міжнародний форум KHARKIV PHOTO FORUM, була співкураторкою виставки «Швидкорозчиний час» у Мистецькому Арсеналі та багатьох інших проєктів.
Енн Дуруфле — радниця з питань культури посольства Франції в Україні у 2008–2012 та 2018 роках.
Юрій Когутяк — колекціонер, меценат, Голова Правління та співзасновник Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, засновник Kogutiak Foundation. Активну колекціонерську діяльність розпочав на початку 2000-х і наразі володіє одним з найяскравіших зібрань українського сучасного мистецтва. Колекція включає одну з найбільших збірок робіт Олександра Ройтбурда. Вагому її частину складають також твори українського мистецтва 1950-х — 1970-х років.
Зенко Афтаназів — колекціонер, меценат, співзасновник Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, засновник Zenko Foundation. Активно підтримує міжнародні комунікації у сфері культури та мистецтва, працюючи на формування позитивного іміджу країни, підвищення інтересу до сучасної української культури та розвиток культурної дипломатії. Серед знакових проєктів Zenko Foundation: проєкт «Перманентна Революція» (включаючи виставку у Ludwig Museum, Кельн, Німеччина, та однойменну книгу Аліси Ложкіної), виставка «Я — крапля в океані. Мистецтво Української революції» (виставковий комплекс Künstlerhaus, Відень, Австрія) та безліч інших.
Вадим Мороховський — колекціонер, член Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, заслужений економіст України, засновник Музею сучасного мистецтва Одеси (2008). Фонд МСМО налічує понад 1600 експонатів провідних одеських митців межі ХХ і ХХІ століть. У фокусі особистої колекції Вадима Мороховського — твори модерних художників Одеси перших десятиліть ХХ століття, особливо — роботи Михайла Жука. Кінцеву мету колекціонування вбачає у формуванні нового суспільства шляхом просвітництва.
Борис Гриньов — колекціонер, меценат, член Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, академік НАН України, доктор технічних наук, професор, засновник фундації Grynyov Art Collection. Колекція налічує понад 3 000 робіт, включаючи твори мистецтва першої половини ХХ сторіччя (представників соцреалізму, конструктивізму, бойчукістів), неофіційного українського мистецтва періоду 1960-х — середини 1980-х та переламного періоду 1980-х — середини 1990-х. Важливе місце у зібранні відведене Харківській школі фотографії.
ДЕНЬ ІІ
Колекціонування мистецтва: культурна вага та інституційно-творча складова
8 липня, четвер
- 13:00 Едвард Кларк: лекція «Ашмолівський музей в Оксфорді — найстаріший із заснованих колекціонерами» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17 - 15:00 Пітер Дорошенко: лекція «Поза межами Его та грошей: майбутнє приватних колекцій» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17 - 17:00 Віктор Мізіано, Олександр Соловйов: розмова «Колекціонер: між куратором та художником» [відео]
модераторки: Наталія Шпитковська, Євгенія Гавриленко
формат події: змішаний (відеоконференція Україна–Італія у просторі ЦСМ М17) - 19:00 Круглий стіл «Інституціоналізація приватних колекцій» [відео]
за участі українських колекціонерів сучасного мистецтва Вадима Мороховського, Бориса Гриньова, Віктора Корсака
модераторка: Наталія Шпитковська
формат події: офлайн у просторі ЦСМ М17
Увага! Онлайн-трансляція заходів у соцмережах НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА!
Взяти участь у подіях Форуму можливо лише за присутності у ЦСМ М17.
Вхід — за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Придбати квитки — переходьте за посиланням.
Представники культурних інституцій та члени НСХУ мають право на безоплатне відвідання заходів Форуму за умов попередньої реєстрації.
Зареєструватися — переходьте за посиланням.
Детальніше про події Дня ІІ:
- 13:00 Едвард Кларк: лекція «Ашмолівський музей в Оксфорді — найстаріший із заснованих колекціонерами» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17
Едвард Кларк — доктор філософії, викладач історії мистецтва та архітектури, англійської літератури у різних коледжах та Департаменті з питань неперервної освіти Оксфордського університету, арткритик і поет. Наразі до друку готується чергова книга за авторства доктора Кларка під назвою «Сокровенні таємниці мистецтва» (The Secret Mind of Art), що представить читачеві дослідження 12-ти творів релігійного живопису; випуск запланований на 2023 рік у видавництві Lion Books. А восени 2021 року Центр сучасного мистецтва М17 разом із Cherwell College Oxford, де Едвард викладає історію мистецтва для студентів програм A-level, організовує курс його лекцій для української аудиторії з Історії західного мистецтва.
- 15:00 Пітер Дорошенко: лекція «Поза межами Его та грошей: майбутнє приватних колекцій» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17
Пітер Дорошенко — відомий американський куратор українського походження, виконавчий директор музею сучасного мистецтва Dallas Contemporary (Даллас, США). Автор книги «Приватний простір для сучасного мистецтва» про колекціонерів мистецтва, які вирішили перевести свої приватні зібрання у статус публічних та створити артпростори для їх демонстрації. Працював науковим співробітником Фонду Брауна у Будинку Дори Маар (Менерб, Франція). У 2003–2005 роках був директором бельгійського Міського музею сучасного мистецтва в Генті (Stedelijk Museum voor Actuele Kunst, S.M.A.K.). Також обіймав директорські та кураторські посади у ряді інших інституцій, що представляють сучасне мистецтво: Інститут візуальних мистецтв в Мілвокі, США (INOVA); Г’юстонський музей сучасного мистецтва; Музей мистецтв Еверсона у Сірак’юс, США. Колишній Президент і артдиректор PinchukArtCentre.
- 17:00 Віктор Мізіано, Олександр Соловйов: розмова «Колекціонер: між куратором та художником» [відео]
формат події: змішаний (відеоконференція Україна–Італія у просторі ЦСМ М17)
Віктор Мізіано — куратор, теоретик мистецтва. Засновник і головний редактор видання «Художественный журнал» (Москва), присвяченого проблематиці актуального мистецтва. 3 1980 до 1990 років був куратором проєктів сучасного мистецтва у Пушкінському музеї в Москві, з 1992 до 1997 — куратором Центру сучасного мистецтва Сороса в Москві. З 2010 до 2014 року — президент Міжнародного фонду «Маніфеста» (Амстердам). Засновник та перший головний редактор міжнародного видання про теорію і практику кураторства Manifesta Journal. Був куратором російського павільйону на Венеційській бієнале 1995 і 2003 років, а у 2005 — куратором першого павільйону Центральної Азії на Венеційській бієнале. У 2006, 2011 та 2016 роках став лауреатом премії «Інновація» в номінації «Кураторський проєкт», у 2016 — лауреатом Премії Кандинського у номінації «Наукова робота. Історія і теорія сучасного мистецтва» та Премії Ігоря Забела в галузі культури та теорії. Курував мистецькі виставки в Австрії, Італії, Франції, Туреччині, Бразилії та низці інших країн. Автор чисельних статей та двох монографічних праць «”Інший” та різні» (НЛО, 2004), «П’ять лекцій про кураторство» (Ad Marginem, 2015), редактор мистецьких каталогів.
Олександр Соловйов — один із найавторитетніших українських мистецтвознавців та арткритиків, куратор проєкту «Відкрита можливість» у Центрі сучасного мистецтва М17, куратор проєктів сучасного мистецтва в Мистецькому Арсеналі. Працював куратором у PinchukArtCentre. Курував павільйони України на Венеційській бієнале у 2003, 2007 та 2013 роках. Був організатором безлічі виставок та масштабних проєктів, серед яких щорічний форум ART-KYIV Contemporary, групова виставка «Незалежні», а також перша та друга Київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва ARSENALE. Учасник експертних сесій, присвячених відбору творів українського сучасного мистецтва до постійної колекції Центру Помпіду.
Модераторки:
Наталія Шпитковська — директорка ЦСМ М17, артконсультантка, наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, керівниця проєкту «Відкрита можливість».
Євгенія Гавриленко — артменеджерка, редакторка та комунікаційна координаторка ЦСМ М17, дослідниця сучасного мистецтва.
- 19:00 Круглий стіл «Інституціоналізація приватних колекцій» [відео]
формат події: офлайн у просторі ЦСМ М17
Спікери:
Вадим Мороховський — колекціонер, член Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, заслужений економіст України, засновник Музею сучасного мистецтва Одеси (2008). Фонд МСМО налічує понад 1600 експонатів провідних одеських митців межі ХХ і ХХІ століть. У фокусі особистої колекції Вадима Мороховського — твори модерних художників Одеси перших десятиліть ХХ століття, особливо — роботи Михайла Жука. Кінцеву мету колекціонування вбачає у формуванні нового суспільства шляхом просвітництва.
Борис Гриньов — колекціонер, меценат, учасник Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, академік НАН України, доктор технічних наук, професор, засновник фундації Grynyov Art Collection. Колекція налічує понад 3 000 робіт, включаючи твори мистецтва першої половини ХХ сторіччя (представників соцреалізму, конструктивізму, бойчукістів), неофіційного українського мистецтва періоду 1960-х — середини 1980-х та переламного періоду 1980-х — середини 1990-х. Важливе місце у зібранні відведене Харківській школі фотографії.
Віктор Корсак — колекціонер, засновник Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку. У музейному комплексі представлено роботи понад 100 видатних українських митців, загалом понад 800 об’єктів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, відеоарту періоду від середини XX століття до сучасності.
Модераторка:
Наталія Шпитковська — директорка ЦСМ М17, артконсультантка, наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, керівниця проєкту «Відкрита можливість».
Вхід на події Форуму — за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Придбати квитки — переходьте за посиланням.
Представники культурних інституцій та члени НСХУ мають право на безоплатне відвідання заходів Форуму за умов попередньої реєстрації.
Зареєструватися — переходьте за посиланням.
ДЕНЬ ІІІ
Новітні підходи до колекціонування творів мистецтва: виклики часу
9 липня, п’ятниця
- 15:00 Ален Серве: лекція «Практики колекціонування мистецтва нових медіа» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17 - 17:00 Андерс Петтерсон: лекція «Майбутнє мистецького колекціонування: нові моделі та мотиви» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17 - 19:00 Круглий стіл «Колекціонування цифрового мистецтва. Перспективи blockchain art» [відео]
за участі Михайла Царьова, Аїди Джангірової, Дениса Чистякова, Івана Подмаска (Synoptic)
модераторка: Наталія Шпитковська
формат події: офлайн у просторі ЦСМ М17
Увага! Онлайн-трансляція заходів у соцмережах НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА!
Взяти участь у подіях Форуму можливо лише за присутності у ЦСМ М17.
Вхід — за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Придбати квитки — переходьте за посиланням.
Представники культурних інституцій та члени НСХУ мають право на безоплатне відвідання заходів Форуму за умов попередньої реєстрації.
Зареєструватися — переходьте за посиланням.
Детальніше про події Дня ІІІ:
- 15:00 Ален Серве: лекція «Практики колекціонування мистецтва нових медіа» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17
Ален Серве — бельгійський бізнесмен, колекціонер із майже 25-річним стажем. Був одним із перших, хто почав збирати цифрове мистецтво та підтримувати молодих художників цього формату, пропонуючи програми резиденцій у своєму артпросторі The Loft, що у Брюсселі. Більшу частину свого дозвілля Ален проводить, відвідуючи музеї, бієнале, галереї та мистецькі ярмарки, аби потім, зокрема, ділиться здобутими знаннями про мистецтво. Простір The Loft він відкрив у 2000-му році й відтоді щороку проводить там виставки робіт із Servais Family Collection. Примітно, що колекція має одну особливість: у ній взагалі немає об’єктів живопису.
- 17:00 Андерс Петтерсон: лекція «Майбутнє мистецького колекціонування: нові моделі та мотиви» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17
Андерс Петтерсон — провідний спеціаліст з дослідження артринку, піонер у розробці даних, нових форм звітів та аналітичних інструментів для цієї галузі, засновник та виконавчий директор ArtTactic, лондонської компанії із дослідження ринку мистецтва, створеної у 2001 році. Читає курс лекцій «Мистецтво як клас активів» в Інституті культури Сотбі та бізнес-школі CASS Business School у Лондоні, у школі бізнес-освіти у секторі мистецтва IESA в Парижі. Є членом правління неприбуткової організації Професійні радники Міжнародного художнього ринку (PAIAM). За ініціативи Петтерсона у співпраці з ArtTactic виходять такі важливі для артіндустрії видання, як Hiscox Online Art Trade Report, NextGen Artists Global Report, TEFAF Art Dealer Finance.
- 19:00 Круглий стіл «Колекціонування цифрового мистецтва. Перспективи blockchain art» [відео]
формат події: офлайн у просторі ЦСМ М17
Спікери:
Михайло Царьов — колекціонер, меценат, співзасновник Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, засновник Michael Tsarev Art Collection. Його колекція вирізняється великою кількістю робіт, які все ще сприймаються як «нетрадиційні» для художніх зібрань: інсталяціями, відеоартом. Михайло Царьов також є засновником та ідеологом фестивалю актуальної анімації Linoleum. А свого часу стояв і біля витоків московського Клубу колекціонерів сучасного мистецтва.
Аїда Джангірова — управляюча партнерка і кураторка Blockchain Art Hackathon, міжнародного проєкту, який дає можливість художникам показати своє бачення інноваційних технологій через створення предметів мистецтва. Blockchain Art Hackathon об’єднує митців, професіоналів ІТ-індустрії, економістів та бізнесменів задля розвитку культури Blockchain.
Денис Чистяков — колекціонер, експерт з NFT.
Іван Подмаско (Synoptic) — юрист, спеціаліст з цифрового права, блокчейну і венчурних проєктів, дослідник метавсесвітів. Побудував обсерваторію у віртуальному світі Decentraland та галерею у Cryptovoxels. Створює та колекціонує цифрове мистецтво.
Модераторка:
Наталія Шпитковська — директорка ЦСМ М17, артконсультантка, наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, керівниця проєкту «Відкрита можливість».
Вхід на події Форуму — за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Придбати квитки — переходьте за посиланням.
Представники культурних інституцій та члени НСХУ мають право на безоплатне відвідання заходів Форуму за умов попередньої реєстрації.
Зареєструватися — переходьте за посиланням.
ДЕНЬ IV
Корпоративні колекції, патронаж та меценатство
10 липня, субота
- 12:00 Алістер Гікс: лекція «Корпоративне колекціонування: Deutsche Bank, case study» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17 - 14:00 Клер Стеблер: лекція «Фундація Louis Vuitton: формування колекції» [відео]
із запитаннями від Тетяни Соловей
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17 - 16:00 Керолайн Даґлас, Бертран Кост: розмова «Приватна благодійність на службі у публічних колекцій. Товариство сучасного мистецтва в Лондоні» [відео]
модераторка: Наталія Шпитковська
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17 - 18:00 Круглий стіл «Перспективи мистецького колекціонування в Україні» [відео]
за участі колекціонерів Андрія Адамовського, Зенка Афтаназіва, Юрія Комелькова
модераторка: Наталія Шпитковська
формат події: офлайн у просторі ЦСМ М17
Увага! Онлайн-трансляція заходів у соцмережах НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА!
Взяти участь у подіях Форуму можливо лише за присутності у ЦСМ М17.
Вхід — за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Придбати квитки — переходьте за посиланням.
Представники культурних інституцій та члени НСХУ мають право на безоплатне відвідання заходів Форуму за умов попередньої реєстрації.
Зареєструватися — переходьте за посиланням.
Детальніше про події Дня IV:
- 12:00 Алістер Гікс: лекція «Корпоративне колекціонування: Deutsche Bank, case study» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17
Алістер Гікс — письменник і куратор, протягом 20 років був старшим куратором колекції Deutsche Bank, однієї з найзначніших у світі корпоративних колекцій малюнку та фотографії періоду після 1945 року. Автор відомої дослідницької праці «Глобальний арткомпас: Нові напрямки у мистецтві ХХІ століття» (The Global Art Compass: New Directions in 21st Century Art). Артрецензент у The Times та The Financial Times, Apollo Magazine, Frieze Magazine, The Spectator, Vogue. Цього року у турецькому видавництві Yapı Kredi Yayınları вийде нова книга Гікса «Стамбул очима його художників». А у 2022 році він куруватиме виставку Паули Регу в Музеї Пера (Стамбул, Туреччина).
- 14:00 Клер Стеблер: лекція «Фундація Louis Vuitton: формування колекції» [відео]
із запитаннями від Тетяни Соловей
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17
Клер Стеблер — мистецтвознавця, арткритикиня, кураторка Louis Vuitton Foundation. З 2002 до 2007 року обіймала посаду кураторки у Токійському палаці в Парижі, а з 2007 до 2009 — артдиректорки у PinchukArtCenter. Також працює вільною кураторкою на міжнародних проєктах та пише для різних журналів, серед яких Zérodeux (Франція), Version (Франція та Румунія), IDEA (Румунія), l’Officiel Art та інші.
Питання від Тетяни Соловей — головної редакторки онлайн-видання Buro 24/7 в Україні, fashion-журналістки, спікерки освітніх програм та культурних ініціатив.
- 16:00 Керолайн Даґлас, Бертран Кост: розмова «Приватна благодійність на службі у публічних колекцій. Товариство сучасного мистецтва в Лондоні» [відео]
формат події: пряма трансляція у просторі ЦСМ М17
Керолайн Даґлас — директорка Товариства сучасного мистецтва (CAS) у Лондоні, благодійної організації, що купує твори сучасних художників для подальшого розміщення їх у публічних колекціях Сполученого Королівства. Раніше очолювала Колекцію Мистецької ради Англії (2006–2013), куруючи персональні виставки, зокрема, таких митців і мисткинь, як Бріджет Райлі, Аніш Капур, Гері Г’юм. Понад десять років була кураторкою Департаменту візуальних мистецтв Британської Ради (з початку 1990-х до 2006), опікуючись закупівлями до колекції та плануючи проведення виїзних виставок у Європі та Індії.
Бертран Кост — Золотий Меценат, член Ради розвитку Товариства сучасного мистецтва у Лондоні. Очільник благодійного фонду Search Foundation. Фінансує дослідження наукової команди Інституту археології НАН України в галузі вивчення енеоліту Східної Європи, яка вивела українську археологію на світовий рівень. Нащадок і продовжувач традицій родини де Меніл, які були палкими прихильниками та поборниками сучасного мистецтва.
Модераторка:
Наталія Шпитковська — директорка ЦСМ М17, артконсультантка, наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, керівниця проєкту «Відкрита можливість».
- 18:00 Круглий стіл «Перспективи мистецького колекціонування в Україні» [відео]
формат події: офлайн у просторі ЦСМ М17
Спікери:
Андрій Адамовський — колекціонер, меценат, член Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва. Його зібрання творів українських та російських митців кінця ХIX — XX сторіч вважається одним з найбільших в Україні. У 2010 році заснував Фонд «Український авангард», а у 2018 році — фонд Adamovskiy Foundation, діяльність якого націлена на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи. У 2010 році ініціював заснування Центру сучасного мистецтва М17. Нині він є головою піклувальної ради Центру. У 2019 році підтримав ідею заснування першої в Україні професійної премії для скульпторів M17 Sculpture Prize, що проходить на базі ЦСМ М17.
Зенко Афтаназів — колекціонер, меценат, співзасновник Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва, засновник Zenko Foundation. Активно підтримує міжнародні комунікації у сфері культури та мистецтва, працюючи на формування позитивного іміджу країни, підвищення інтересу до сучасної української культури та розвиток культурної дипломатії. Серед знакових проєктів Zenko Foundation: проєкт «Перманентна Революція» (включаючи виставку у Ludwig Museum, Кельн, Німеччина, та однойменну книгу Аліси Ложкіної), виставка «Я — крапля в океані. Мистецтво Української революції» (виставковий комплекс Künstlerhaus, Відень, Австрія) та безліч інших.
Юрій Комельков — видавець, галерист, колекціонер. Керівник та співвласник онлайн-платформи Cultprostir, автор енциклопедичного видання «Ukraine the best. Культурний простір від А до Я», засновник і генеральний директор видавництва «Атлант ЮЕмСі». До його колекції входить близько 1000 робіт сучасних українських художників.
Модераторка:
Наталія Шпитковська — директорка ЦСМ М17, артконсультантка, наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, керівниця проєкту «Відкрита можливість».
Вхід на події Форуму — за квитками на виставку «Відкрита можливість».
Придбати квитки — переходьте за посиланням.
Представники культурних інституцій та члени НСХУ мають право на безоплатне відвідання заходів Форуму за умов попередньої реєстрації.
Зареєструватися — переходьте за посиланням.
Календар
Увесь календарЦентр Помпіду анонсував виставку українського мистецтва у Франції. Про це розповів куратор Центру Ніколя Луччі-Гутников під час відкриття форуму «M17 International Art Collectors’ Forum» у Києві. Офіційні дати проведення виставки поки що не визначені, на сайті інституції немає інформації про неї. Втім, за словами куратора, виставку планують провести у 2022 році — зокрема, Луччі-Гутников пообіцяв, що зробить усе можливе, аби виставку провели до закриття Центру Помпіду на трирічну реставрацію, що заплановано на кінець 2023 року.
7 липня 2021 року Центр Помпіду та Центр сучасного мистецтва М17 у Києві офіційно анонсували виставку "Україна в Помпіду" — експозицію українського сучасного мистецтва періоду від 60-х років ХХ сторіччя до сьогодення, яка пройде у Франції у 2022 році. Ініціатором проєкту "Україна в Помпіду" став Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва, метою якого є зміна культурної політики та інтеграція України у світовий культурний контекст.
Фокус розповідає про роботи українських художників, які вперше увійдуть у постійну колекцію паризького Центру Помпіду, одного з найавторитетніших музеїв сучасного мистецтва у світі.
В Украіні вже декілька років працює Клуб Колекціонерів. Своєю місією учасники Клубу вважають не тільки популярізацію колекціювання, але і промоцію українського мистецтва в світі. Про це ми поговорили з учасниками Клубу.
С 7 по 10 июля в рамках выставки "Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань" пройдет форум M17 International Art Collectors' Forum. Инициаторы Форума – Центр современного искусства М17 и украинский клуб коллекционеров современного искусства.
Андрій Адамовський — український бізнесмен, колекціонер, меценат, голова Опікунської ради Центру сучасного мистецтва М17. Він власник унікальної колекції мистецтва від кінця XIX сторіччя до сучасності. Особливе місце в ній належить живопису Товариства пересувних художніх виставок, художників «Паризької школи», представників авангардних течій, а також сучасній скульптурі. Про свою колекцію, про сенс меценатства та плани центру М17 він розповів в інтерв’ю Vogue.ua
Про те, чому колекціонери й меценати є рушійною силою артринку, розповідає Наталія Шпітковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17. Коли б ви не прийшли на виставку до М17, ви, радше за все, побачите Наталію Шпітковську. Висока білявка, володарка модельної зовнішності і м'якої посмішки, вона особисто зустрічає гостей: проводить екскурсії, спілкується із партнерами, дає інтерв'ю телеканалам. Наталія прийшла на роботу в М17 десять років тому як піар-директорка: пропрацювавши три роки, пішла, а в 2018-му повернулася і займалася перезапуском артцентру вже з новою командою.