• Main
  • Проєкти
  • Скульптурний проєкт «Реформуючи простір»
Скульптурний проєкт «Реформуючи простір»

Скульптурний проєкт «Реформуючи простір»

Назар Білик, Олексій Золотарьов, Сергій Петлюк, Жауме Пленca

Поділитись
13.04.2019 - 30.06.2019 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Каталог
  • Експозиція
  • Роботи
  • Фоторепортаж
  • Митці
  • Партнери

13 квітня в оновленому Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться відкриття скульптурного проекту «Реформуючи простір», у рамках якого будуть представлені роботи відомих українських художників Назара Білика, Олексія Золотарьова, Сергія Петлюка та зірки світової скульптури Жауме Пленcи, роботи якого представлені в усьому світі: у центрі Помпіду в Парижі, галереї Tate у Ліверпулі, музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку та інших.

«Проект “Реформуючи простір” має на меті за допомогою сучасного мистецтва скульптури та інсталяції показати те, як художники бачать сьогодні реформи у просторі, що їх оточує, — зазначає кураторка проекту Катерина Рай. — Мова не тільки про територію міста, в якому вони перебувають, а і про простір метафізичний, особистісний, простір між людиною і природою, людиною і всесвітом. Художники досліджують те, як впливають політичні, геополітичні, культурні, соціальні зміни на загальну світову динаміку».

13 квітня в Центрі сучасного мистецтва М17 у рамках скульптурного проекту «Реформуючи простір» відбудеться форум, присвячений проблемам взаємодії публічного простору та скульптури.

Подію відвідають провідні експертки, представниці мистецьких інституцій і фондів:

  • Хелен Фібі — керівниця кураторської програми Йоркширського скульптурного парку, одного з найвідоміших парків світу;
  • Стелла Іоанноу — співдиректорка Лондонського проекту Sculpture in the city, завдяки якому на вулицях Лондона встановлюються сучасні скульптури;
  • Ліза Парола — незалежна кураторка, консультантка Фонду Маріо Мерца в Турині, який активно займається розвитком скульптури в Італії.

З ними можна буде зустрітися особисто та дізнатися, що таке сучасна міська скульптура, public art і навіщо це потрібно Києву. Разом із тим будемо говорити про розуміння концептуального об’ємного мистецтва, найпотужніших сучасних скульпторів і їхній вклад у покращення життя міст.
Крім виставки, протягом кількох днів відбуватимуться зустрічі та лекції з провідними світовими експертами у сфері скульптури: представниками Йоркширського скульптурного парку, фонду Маріо Мерца в Турині та лондонського скульптурного проекту «Скульптура в місті». Усе для того, аби українські митці та відвідувачі форуму мали можливість більше дізнатися про світове мистецтво, побачити твори сучасної скульптури, а також обмінялися досвідом і разом поліпшували міський простір Києва за допомогою скульптури.

«Ми прагнемо, щоб про українських художників частіше говорили на міжнародній арені. Ми хочемо налагодити взаємодію публічного простору та скульптури, — говорить директорка центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська. — Тому ми організовуємо скульптурний форум за участі Жауме Пленcи та провідних експертів у сфері скульптури й архітектури, щоб вони ознайомилися з сучасним українським мистецтвом та з нашим містом, щоб відчули його, зрозуміли і допомагали нам його розвивати. Адже підтримка міжкультурних діалогів та культурної дипломатії — це шлях до формування європейського суспільства і поліпшення навколишнього простору».

Відкриття виставки відбудеться 13-го квітня о 19:00, форум – 13-го квітня. Під час виставки проходитимуть різноманітні зустрічі, лекції, майстер-класи на теми скульптури та міського простору.

Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102–104.

Проект реалізується за підтримки Adamovskiy Foundation.

Проект «Реформуючи простір» має на меті за допомогою сучасного мистецтва скульптури та інсталяції показати те, як художники бачать сьогодні реформи у просторі, що їх оточує. Мова не тільки про територію міста, в якому вони перебувають, а і про простір метафізичний, особистісний, простір між людиною і природою, людиною і всесвітом. Художники досліджують те, як впливають політичні, геополітичні, культурні, соціальні зміни на загальну світову динаміку.  Сьогодні, у процесі глобальних перерозподілів сфер впливу, інтерференцій сенсів та значень, важливо заглиблюватися в себе, міркувати, зважувати, робити об’єктивний аналіз того, яких форм набуває простір навколо. Корисно ставити питання про те, що саме передбачають нові умови життя, правила, які впроваджуються у суспільство. Які вони – нові домінанти, ідоли, цінності та наскільки вони відповідають уявленням і прагненням найбільшої цінності демократичної держави – людей? Кожен з художників досліджує цю тему у свій спосіб, але за основу всі вони беруть саме людину як важіль, як міру, як форму, як точку відліку. 

Жауме Пленса, наш зірковий гість, пропонує подивитися на цей світ крізь власні мрії. Робота із серії “Privat dreams” спонукає глядача до медитації. Заплющені очі, спокійні обличчя, занурені у власний внутрішній світ образи – одна з найвідоміших ліній творчості художника. Твір гармонійно об’єднує та завершує експозиційне висловлювання.