Несвоєчасне

Несвоєчасне

Віктор Сидоренко

Поділитись
10.09.2020 - 18.10.2020 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Каталог
  • Експозиція
  • Роботи
  • Фоторепортаж
  • Митці
  • Партнери

Переглянути лінійність історичної перспективи, замислитись над «оптичними ілюзіями», якими Віктор Сидоренко змінює наш погляд у минуле і теперішнє, запрошує Центр сучасного мистецтва М17.

Формування індивідуальної та суспільної пам’яті, темпоральні режими культур, людська ідентичність і те, як вона конструюється, – ось основні теми, які художник розгортає у своєму мистецтві. Не стали виключенням і роботи, які будуть представлені на виставці «Несвоєчасне».

Експозиція виставки включила два проєкти художника. Перший – робота «Пляж і берег», яку Віктор писав протягом 2004-2017 років. Другий – нові роботи до вже відомої серії під назвою Un-Timely; вони також зображують пляжний відпочинок.

Пляж – об’ємна метафора, яка може бути інтерпретована у безліч способів. Самий собою пляж є особливим культурним явищем і, мабуть, найпростіше зчитується як метафора колективності. Але колективності якої доби? Потріскана фарба на полотнах митця натякає на давнину, «сивішу» за ХХ сторіччя. Дитяча пам’ять старшого глядача підкаже шукати цей пляж у найближчий минулій епосі. Але прибери кракелюрний шар – і хіба ці «пляжні ритуали» не відображають сучасності? А чи стануть вони кардинально іншими сторіччям після нас? Віктор Сидоренко вводить глядачів у лабіринти часу, аби поставити питання про континуальність культури. Про те, чи справді те «несвоєчасне», що не має яскравих маркерів конкретного часу, є неактуальним.

«Не варто боятись стати “неактуальним” у звичному розумінні цього слова, стати несвоєчасним, варто боятися не бути живим».
Віктор Сидоренко

Ми вирішили підсилити роздуми автора, розгорнувши у просторі М17 цілий «архів» створення його роботи «Пляж і берег»: фотографії та відео кримських пляжів, скомпонована зі світлин панорама, акварельні ескізи та, зрештою, сама робота. І разом із Віктором Сидоренко ми запитуємо: чим є спогад і як він конструюється? чим для нас сьогодні є культури минулих епох – «пляжем» чи «берегом» (ми всередині чи споглядаємо зі сторони)? у яких стосунках минуле знаходиться із сьогоденням? Та багато інших питань.

«Здається, що робота «Пляж і берег» про відпочинок і насолоду, але насправді ми зачіпаємо набагато глибші питання і сенси, закладені митцем. Ми розгортаємо процес створення роботи, розглядаємо феномен того, як художнику вдалося з одного об’єкту створити цілий персональний проєкт».
Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

Віктор СИДОРЕНКО – знаний та успішний український митець, професор живопису, куратор, дійсний член і віцепрезидент Національної академії мистецтв України, директор і засновник Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. Працює у жанрах живопису, скульптури, фотографії, медіамистецтва. У 2003 році виставлявся від України на 50-й Венеційській бієнале із персональним проєктом «Жорна часу». У 2007 році, на 52-й Венеційській бієнале, разом з Олександром Соловйовим був співкуратором Українського павільйону; двічі (у 2011 та 2013) виступав комісаром павільйону.

Виставка триватиме з 10 вересня до 18 жовтня 2020 року


УВАГА ⚠

Пандемія COVID-19 триває, а тому на проведення масових заходів продовжують діяти обмеження за кількістю відвідувачів.

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку. Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках під час відвідування виставки.

17.09.2020 Відкриття виставки «Несвоєчасне» художника Віктора Сидоренка // «Вікна-новини», СТБ

«Чи зміниться ваше ставлення, якщо дізнаєтесь, що картина, яку ви вважали старою, насправді зістарена навмисно? Саме з часом та його сприйняттям працює художник Віктор Сидоренко. Щоб глядач склав власне враження про стосунки з часом, у Центрі сучасного мистецтва М17 презентували виставку робіт художника».

15.09.2020 Несвоєчасне. У мистецькому центрі М17 відкрилась виставка Віктора Сидоренка // «Факти», ICTV

«Через роздуми про пам’ять і час подивитись на сьогодення і себе в ньому. До такого спонукає виставка робіт художника Віктора Сидоренка. Її презентували у столичному Центрі сучасного мистецтва М17. У виставці "Несвоєчасне" йдеться про час відпочинку, що існує ніби у паралельному вимірі і вириває нас з плину буденності».

25.09.2020 Центр сучасного мистецтва М17 запрошує на виставку Віктора Сидоренка «Несвоєчасне» // Новий канал

Поціновувачі мистецтва зможуть насолодитися роботами відомого художника до 18 жовтня. Центр сучасного мистецтва М17 запрошує відвідати експозицію Віктора Сидоренка – «Несвоєчасне». Його виставка складатиметься із двох проєкти – циклу «Пляж і берег» та Un-Timely. Відвідувачі побачать не лише картини, а й ексклюзивні матеріали – «архів» створення роботи «Пляж і берег»: фотографії та відео кримських пляжів та акварельні ескізи....

16.09.2020 Пляж, як культурне явище у виставці "Несвоєчасне" Віктора Сидоренка // Радіо Культура

Формування індивідуальної та суспільної пам’яті, темпоральні режими культур, людська ідентичність і те, як вона конструюється, – ось основні теми, які художник розгортає у своєму мистецтві. Не стали виключенням і роботи, які будуть представлені на виставці «Несвоєчасне».

04.09.2020 12 виставок вересня // The village

Центр сучасного мистецтва М17 покаже роботи українського художника Віктора Сидоренка. Виставка поділена на дві частини. У першій центром експозиції є робота «Пляж і берег», яку художник створював у період з 2004 до 2017 року. Інші роботи – архівні матеріали, які показують процес створення картини. Друга частина експозиції – нові роботи художника, зібрані в серію під назвою Un-Timely. Картини цього блоку також розповідають про пляжний відпочинок.

05.09.2020 Тримай Арт: 9 головних мистецьких подій в Києві // ТСН

Музеям першим дозволили відкритися після жорсткого карантину. Вони ж і залишаються головними осередками подій дивного, але цікавого 2020 року. Туризм ТСН.ua підготував огляд виставок Києва, які не варто пропустити, адже саме там можна духовно збагачуватись, не порушуючи карантинних правил.

11.09.2020 Проєкт «Несвоєчасне» Віктора Сидоренка в М17 // ART-Панорама

Віктор Сидоренко вводить глядачів у лабіринти часу, аби поставити питання про континуальність культури. Про те, чи справді те «несвоєчасне», що не має яскравих маркерів конкретного часу, є неактуальним.

05.10.2020 Не просто пляж: у столичному арт-центрі показують проєкт «Несвоєчасне» // Вечірній Київ

У центрі сучасного мистецтва М17 триває виставка художника Віктора Сидоренка «Несвоєчасне». До неї увійшло близько 50 робіт – фотографії, ескізи, живопис, відео, які об’єднує тема пляжу.

09.09.2020 Офлайн повертається: в М17 – одразу два проєкти художника Віктора Сидоренка. Про пляж! // Platfor.ma

10 вересня у столичному Центрі сучасного мистецтва М17 відкривається експозиція одразу двох проєктів Віктора Сидоренка. Виставка проходитиме як у сиву давнину – офлайн, а організатори обіцяють дотримуватися усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину.

06.09.2020 Афіша подій з 7 по 13 вересня // Support Your Art

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.

09.09.2020 Пляж у М17: Виставка «Несвоєчасне» Віктора Сидоренка // Cedra

Шлях Віктора від реалізму до неоавангардизму — це в першу чергу данина повній свободі творчості останнього покоління, що виросло і працювало при тоталітарному режимі. Час, Пам’ять та Історія — центральні ідеї його проектів.

Експозиція виставки «Несвоєчасне» включила два проєкти художника. Перший – цикл «Пляж і берег», який Віктор писав протягом 2004-2017 років. Другий – нові роботи до вже відомої серії під назвою Un-Timely, розпочатої у 2018 році; вони також зображують пляжний відпочинок.