Несвоєчасне

Несвоєчасне

Віктор Сидоренко

Поділитись
10.09.2020 - 18.10.2020 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Партнери

Переглянути лінійність історичної перспективи, замислитись над «оптичними ілюзіями», якими Віктор Сидоренко змінює наш погляд у минуле і теперішнє, запрошує Центр сучасного мистецтва М17.

Формування індивідуальної та суспільної пам’яті, темпоральні режими культур, людська ідентичність і те, як вона конструюється, – ось основні теми, які художник розгортає у своєму мистецтві. Не стали виключенням і роботи, які будуть представлені на виставці «Несвоєчасне».

Експозиція виставки включила два проєкти художника. Перший – робота «Пляж і берег», яку Віктор писав протягом 2004-2017 років. Другий – нові роботи до вже відомої серії під назвою Un-Timely; вони також зображують пляжний відпочинок.

Пляж – об’ємна метафора, яка може бути інтерпретована у безліч способів. Самий собою пляж є особливим культурним явищем і, мабуть, найпростіше зчитується як метафора колективності. Але колективності якої доби? Потріскана фарба на полотнах митця натякає на давнину, «сивішу» за ХХ сторіччя. Дитяча пам’ять старшого глядача підкаже шукати цей пляж у найближчий минулій епосі. Але прибери кракелюрний шар – і хіба ці «пляжні ритуали» не відображають сучасності? А чи стануть вони кардинально іншими сторіччям після нас? Віктор Сидоренко вводить глядачів у лабіринти часу, аби поставити питання про континуальність культури. Про те, чи справді те «несвоєчасне», що не має яскравих маркерів конкретного часу, є неактуальним.

«Не варто боятись стати “неактуальним” у звичному розумінні цього слова, стати несвоєчасним, варто боятися не бути живим».
Віктор Сидоренко

Ми вирішили підсилити роздуми автора, розгорнувши у просторі М17 цілий «архів» створення його роботи «Пляж і берег»: фотографії та відео кримських пляжів, скомпонована зі світлин панорама, акварельні ескізи та, зрештою, сама робота. І разом із Віктором Сидоренко ми запитуємо: чим є спогад і як він конструюється? чим для нас сьогодні є культури минулих епох – «пляжем» чи «берегом» (ми всередині чи споглядаємо зі сторони)? у яких стосунках минуле знаходиться із сьогоденням? Та багато інших питань.

«Здається, що робота «Пляж і берег» про відпочинок і насолоду, але насправді ми зачіпаємо набагато глибші питання і сенси, закладені митцем. Ми розгортаємо процес створення роботи, розглядаємо феномен того, як художнику вдалося з одного об’єкту створити цілий персональний проєкт».
Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

Віктор СИДОРЕНКО – знаний та успішний український митець, професор живопису, куратор, дійсний член і віцепрезидент Національної академії мистецтв України, директор і засновник Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. Працює у жанрах живопису, скульптури, фотографії, медіамистецтва. У 2003 році виставлявся від України на 50-й Венеційській бієнале із персональним проєктом «Жорна часу». У 2007 році, на 52-й Венеційській бієнале, разом з Олександром Соловйовим був співкуратором Українського павільйону; двічі (у 2011 та 2013) виступав комісаром павільйону.

Виставка триватиме з 10 вересня до 18 жовтня 2020 року


УВАГА ⚠

Пандемія COVID-19 триває, а тому на проведення масових заходів продовжують діяти обмеження за кількістю відвідувачів.

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку. Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках під час відвідування виставки.

17.09.2020 Відкриття виставки «Несвоєчасне» художника Віктора Сидоренка // «Вікна-новини», СТБ

«Чи зміниться ваше ставлення, якщо дізнаєтесь, що картина, яку ви вважали старою, насправді зістарена навмисно? Саме з часом та його сприйняттям працює художник Віктор Сидоренко. Щоб глядач склав власне враження про стосунки з часом, у Центрі сучасного мистецтва М17 презентували виставку робіт художника».

15.09.2020 Несвоєчасне. У мистецькому центрі М17 відкрилась виставка Віктора Сидоренка // «Факти», ICTV

«Через роздуми про пам’ять і час подивитись на сьогодення і себе в ньому. До такого спонукає виставка робіт художника Віктора Сидоренка. Її презентували у столичному Центрі сучасного мистецтва М17. У виставці "Несвоєчасне" йдеться про час відпочинку, що існує ніби у паралельному вимірі і вириває нас з плину буденності».