Звітний проєкт УКФ

Звітний проєкт УКФ

Український культурний фонд

Поділитись
03.12.2019 - 19.01.2020
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Експозиція
  • Роботи
  • Фоторепортаж
  • Партнери

Український культурний фонд спільно із Центром сучасного мистецтва М17  запрошують на «Звітний проєкт», який презентує результати діяльності фонду.

На виставковій частині представлені артефакти проєктів, що були реалізовані за підтримки УКФ у 2019 році.

Для представлення у просторі М17 всіх категорій проєктів, які підтримав УКФ, було обрано рандомно ті, чиї об’єкти сформують символічну візуальну історію в галерейному просторі інституції.

Серед експонатів глядач зможе побачити не тільки артоб’єкти, а й елементи сценічного декору, настільні ігри, афіші вистав, тощо.

Протягом виставки в М17 діє бібліотека, де відбуватимуться презентації видань, та кінозал, де глядач може побачити десятки тізерів кінопродуктів, які підтримав фонд. 

Також впродовж усієї експозиції діятиме програма заходів у форматі презентацій проєктів, лекцій та кінопоказів, що представлять проєкти, реалізовані 2019 року за підтримки УКФ.

Послуговуючись у свої діяльності принципами відкритості та прозорості, Український культурний фонд прагне надати максимально повну інформацію про конкурсні програми, які було оголошено у 2019 році.

Вхід на всі події вільний

02.12.2019 Мітец

10.12.2019 shubenkov.com.ua

Український культурний фонд державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Його діяльність орієнтована на популяризацію національної культури всередині країни та за кордоном. Фонд забезпечує сприятливі умови для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості та суспільства, дбає про широкий доступ громадян до національного культурного надбання, підтримує культурне розмаїття та інтеграцію української культури у світовий культурний простір.

У 2019 році УКФ підтримав 433 проєкти. Від освітніх програм до промо-кампаній, від фільмів, що вже підкорили кінотеатри, до сценаріїв майбутніх шедеврів, від музичних подкастів до багатотисячних фестивалів, від масштабних виставкових проєктів до трансформацій публічного простору. Їхнє охоплення – вся Україна. Їхня аудиторія – кожен, хто прагне мистецтва, розвитку та пізнання культури своєї батьківщини. 

«Ми переконані, – кажуть у команді Фонду, – що проєкти за підтримки УКФ створюють новітню історію країни та формують суспільство, яке понад усе цінує свободу творчості, розвиває інклюзію та плекає порозуміння. Тому ми присвячуємо наш “Звітний проєкт” усім 433 проєктам, аби кожен, хто завітає на виставку чи гортатиме сторінки артбуку, міг пересвідчитися, якими різними можуть бути культура і мистецтво нашої країни».

VR-AR

Український культурний фонд у 2019 році робив акцент на підтримці інноваціних проєктів, які поєднують різни види мистецтва із сучасними технологіями. Такий підхід дає можливість по-новому подивитися на об’єкти культурної спадщини, осучаснити класичні твори мистецтва чи експериментувати з об’єктами сучасних митців і, головне, розширити аудиторію споживачів культурного продукту.

У 2019 році УКФ підтримав VR-форум та артфестиваль Frontier (програма «Знакові події для української культури»), видання книжки з в AR-додатком «Кобзарева абетка» (програма «Створюємо інноваційний культурний продукт»), проєкт «Перше Digital-сузір’я муралів на карті України» (програма «Створюємо інноваційний культурний продукт»), VR-фільм “Dnipro-outpost of Ukraine” (програма «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору»), а також використання VR- та AR-технологій як безпосередніх складових інших проєктів.

Дослідження

Для формування підґрунтя майбутніх державних стратегій підтримки культурних та креативних індустрій і для ефективної діяльності УКФ в якості фінансового інструмента реалізації такої політики Фонд створив програму «Український культурний монітор». Вона покликана сприяти проведенню досліджень, стимулювати розвиток сучасних напрямів культурної і мистецької діяльності та розроблення інноваційних проєктів.

За результатами конкурсної програми «Український культурний монітор» в 2019 році було підтримано створення 4 аналітичних звітів: «Формування нової моделі культурного простору (на прикладі громад Рівненщини)», «Економічна привабливість української культури», «Моніторинг розвитку дизайну в Україні», «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація». А також: «”UU#Kyiv” – архів київського неофіційного мистецтва другої половини ХХ ст.», проєкт «Стежками предків» – польові дослідження та аналіз об’єктів культурної спадщини українців на теренах історичної землі Любачівщини, розробку «Партисипативного інструменту моніторингу доступності закладів культури».

Інклюзивне мистецтво

Спільно з Британською Радою в Україні Український культурний фонд розробив програму «Інклюзивне мистецтво». Вона покликана сприяти забезпеченню культурних прав для людей з інвалідністю, націлена на подолання бар’єрів між суспільством в цілому і місцевими громадами, з одного боку, та особами з інвалідністю і їхніми спільнотами – з іншого.

Програма підтримувала всі сектори мистецтв, завдяки чому вдалося реалізувати 39 проєктів. Театральні вистави, мистецькі інтервенції, перформанси, фестивалі, дитячі табори, творчі студії, видання шрифтом Брайля, адаптація музейних просторів, сайтів для відвідувачів з інвалідністю, аудіогіди – до створення цього розмаїття культурних продуктів долучилися митці й менеджери з Києва, Одеси, Львова, Запоріжжя, Харкова, Чернігова, Полтави, Вінниці та багатьох інших міст країни.

Онлайн-ресурси

Підтримка інноваційного конкурентоспроможного продукту є одним із пріоритетних напрямів діяльності Українського культурного фонду. Саме тому відразу чотири програми УКФ – «Інноваційний культурний продукт», «Мережі й аудиторії», «Інклюзивне мистецтво», «Н.О.Р.Д» – сприяли створенню 18 онлайн-ресурсів різної тематики, спрямування та функціональності. Їх можна поділити на кілька груп, що охопили різні сектори культури та мистецтв: віртуальні архіви та музеї, інформаційні вебсайти, онлайнові інструменти моніторингу, інклюзивні вебсайти, чат-боти, додатки, онлайн-платформа книгообміну. Географія проєктів, які доводять, що нові технології допомагають стирати фізичні кордони й робити культуру більш доступною, охопила всю Україну.

Відео

Програма «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору» у 2019 році була зосереджена на підтримці проєктів виключно аудіовізуального мистецтва. Її 5 ЛОТ-ів мали чітку місію та конкретні очікування від проєктів, що дозволило отримати чудовий результат – 148 укладених угод про надання гранту. Так, ЛОТ «Сценарна розробка та предпродакшен», що сприяв створенню літературних і режисерських сценаріїв, тритментів, тизерів, пілотних серій, підтримав 69 проєктів. У межах ЛОТ-у «Освітні проєкти» переможці конкурсної програми мали змогу організувати та провести майстер-класи, лекції, воркшопи, онлайн-курси, створити кіноальманахи, дебютні фільми тощо. Загалом ЛОТ-ом було реалізовано 17 проєктів цих та інших форматів.

Робочу версію телефільму, пілотну серію серіалу, опис та технічні характеристики телеформату підтримував ЛОТ «Продакшен і постпродакшен українського телепродукту» – разом 13 проєктів.  

Завдяки ЛОТ-у «Продакшен і постпродакшен ігрових, неігрових та анімаційних фільмів» український глядач вже зміг побачити на великих екранах якісний та конкурентоспроможний продукт – 41 проєкт, кожен з яких робить свій внесок у розвиток вітчизняної кіноіндустрії.

8 проєктів ЛОТ-у «Промоція національного аудіовізуального сектору» дали змогу провести кінофестивалі, організувати допрем’єрні тури та промо-кампанію.

Видання

Книжки, хорові твори, гастроальманах, інтерактивний путівник, комікси, збірки віршів, журнали, артбуки, наукові статті, каталоги, серії перекладів – всі ці розмаїті видання з’явилися завдяки підтримці Українського культурного фонду. Її було здійснено в межах програм «Створюємо інноваційний культурний продукт», «Н.О.Р.Д.», «Знакові події для української культури», «Інклюзивне мистецтво». Разом – 46 проєктів для професійної та широкої аудиторії, дітей і дорослих. Лідером за кількістю поданих заявок у секторі «Література та видавнича справа» став Київ, також активними були Харківська, Львівська, Рівненська області.

Аудіо

У 2019 році проєкти аудіального мистецтва були реалізовані завдяки сприянню програм УКФ «Створюємо інноваційний культурний продукт» та «Інклюзивне мистецтво». Їхні продукти можна поділити на кілька різновидів: аудіозаписи, аудіогіди, аудіоенциклопедії, аудіокнижки. Спрямовані на різну аудиторію, вони допомагають робити мистецтво доступним, розкривають його невідомі сторінки та популяризують, використовуючи новітні технології.