Назад

М17 розпочинає дослідницький проєкт PROколекції

31.03.2020

ЦСМ М17 розпочинає новий дослідницький проєкт під назвою «PROколекції», покликаний проаналізувати феномен колекціонування, а також ідентифікувати значення приватних ініціатив у підтримці та розвитку мистецьких процесів в Україні, в історичному розрізі і в сучасності

Світ не знав би боттічеллівської «Весни», якби її для своєї колекції не замовив авторові Лорецо Медічі. Маловідомий 32-річний Джексон Поллок був помічений Пеггі Гугенхайм, яка призначила йому стипендію, і яка пізніше відкрила для показу робіт абстрактних художників окрему галерею-музей. Михайло Бойчук, який зрештою поклав початок цілій школі української монументалістики, відучився у Франції за кошти митрополита Андрея Шептицького, у чому отримав величезний імпульс для всієї подальшої діяльності. В музеї, створеному та підтримуваному Шептицьким, знаходили схрон і роботи Бойчука, чию творчість бажала стерти з історії радянська влада…

Скільки молодих майбутніх майстрів отримали шанс зробити художню кар’єру, бо у їх талант і перспективність повірили впливові меценати! Скільки шедеврів було врятовано від псування і забуття завдяки колекціонерським практикам останніх!

То хто вплинув на «картину» українського мистецтва, якою вона є сьогодні? І які іпостасі поєднуються в постаті колекціонера?

Запрошуємо Вас стати частиною проєкту «PROколекції», висловивши свою думку!

Якщо Ви художник/-ця, артменеджер/-ка, мистецтвознавець/-виця, колекціонер/-ка або просто поціновувач/-ка мистецтва, пройдіть наше «PRO: опитування», перейшовши за посиланням.

Проаналізовані й узагальнені результати опитувань будуть опубліковані, а також представлені в межах фахових дискусій, публічних обговорень і подальших виставкових проєктів Центру.

Цікаві відкриття, зроблені протягом дослідження, висвітлюватимемо на сторінках М17.

Наступна публікація

Усі публікації
Номінантки M17 Sculpture Prize: Анна Тарадіна (Харків)

Номінантки M17 Sculpture Prize: Анна Тарадіна (Харків)

02.04.2020
Усі публікації