Житня Світлана

Any Which Way
Any Which Way VR-досвід
Про роботу

Цей досвід, створений для занурення в музику, складається з простих геометричних об’єктів: сфер, ламаних ліній, кубів тощо. Ви потрапляєте до аудіореактивного світу з музичним супроводом гурту Prince Albert Band. Деякі з цих об’єктів починають реагувати на аудіосигнал та пульсують у такт музиці. В одній зі сфер ви можете також дивитись відео або стрімінг з концерту або зі студії.

За словами авторки, покладена в основу ідея – ідея про самотність та тривогу у світі віртуальної реальності, світі штучному та чужому для людини. Світлана каже, що намагалася відправити глядача у космос, як космонавта, аби той відчув цю запаморочливу соціальну ізоляцію. Тривожний ритм, червоне блимання знаків аварійної сигналізації підкреслюють атмосферу імерсивного простору.

Основна цінність роботи полягає в тому, що вона несе потужне послання про ізольованість та самотність людини в епоху тотального зацифровування. Музичні комбінації та генеративні форми справляють аудіовізуальний вплив на глядача і створюють унікальний досвід у віртуальній реальності.

Генеративне мистецтво досить холодне й аналітичне. Композиції, які створює Світлана, – це здебільшого мінімалістична геометрія, що змушує затамувати дихання, бо існує ніби у вакуумі, без емоцій і почуттів. Глядач може подорожувати цією реальністю, як космонавт, кочуючи космосом у своєму скафандрі.

Виставка «FRONTIER: Нові монументи» та фестиваль FRONTIER VR Art Festival
Експозиція #Хакатон

Більше про роботу Згорнути
Житня Світлана
Дата народження:
Місце проживання: Харків
Більше про автора Згорнути